Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes ezt is beleírni az...

Érdemes ezt is beleírni az önéletrajzba? És ha rákérdeznek interjún?

Figyelt kérdés
Párom informatikai területen akar elhelyezkedni, korábban 4 évig járt egy informatika BSc szakra, de nem fejezte be, mert néhány tárgy nem ment neki, túl sokat csúszott volna még azok miatt, így inkább átment egy másik szakra és elvégezte azt. Később jött rá, hogy mégis szeretne IT területen dolgozni, így autodidakta módon elkezdett tanulni. Már 2,5 éve tanul itthon, több referenciája is van, többen be is hívták már interjúra. Azonban nem tudjuk, érdemes-e az önéletrajzba beleírni az el nem végzett egyetemet. Legutóbb a párom kivette az önéletrajzából, hogy nehogy kérdezősködjenek, miért nem fejezte be. Bár szerintem az is furcsa, hogy 4 évet így kitörölt az önéletrajzából. Szerintetek érdemes beleírni vagy sem?
2015. szept. 1. 09:07
 1/9 anonim ***** válasza:
77%
Bele kell rakni, csak nem azt kell mondani, hogy képtelen / lusta volt azt az 1-2 tárgyat megtanulni.
2015. szept. 1. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Beteheti de sok helyen úgyis megkérdezik miért nem fejezte be. Ha elmondja, hogy képtelen volt 1-2 tárgyat megtanulni, akkor nagy valószínűséggel a kukában fog landolni az önéletrajza.
2015. szept. 1. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Írja bele mindenképpen, csak egy olyan indokot találjatok ki, ami nem tünteti fel őt negatív színben. Pl. több fejlődési lehetőséget látott a másik szakon, míg ezen a területen autodidaktaként is tudta művelni magát.
2015. szept. 1. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Mindenképp valami jobb indokot kell kitalálni, miért hagyta ott. A gond csak az, hogy elvégezte a másik szakot, majd mégis az előzőben akar dolgozni, miért látott volna akkor több lehetőséget az elvégzett szakban? :/
2015. szept. 1. 14:13
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Megírod, hogy konkrétan melyik suli melyik szakjairól van szó? Sulin belül váltott vagy új suliba ment? Így talán tudunk segíteni indokot találni.
2015. szept. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én meg nem írnám bele. Nem baj, ha vannak lyukak az önéletrajzában, általában 1 oldalas önéletrajzot szoktak kérni, annál hosszabbat el sem olvasnak, tehát én is csak a szakirányú, oda vonatkozó végzettségeket/munkahelyeket szoktam beírni.

A férjemet most vették fel informatikai állásra, nincs ilyen végzettsége, teljesen autodidakta módon tanult meg itthon egyedül programozni. Tesztírás volt, meg kérdezgették, mindenre tudott válaszolni, nem kérték a papírt.

Egy félbehagyott egyetem viszont rossz pont, voltam én olyan AC-n, ahonnan azonnal kiküldtek egy srácot, mert azt mondta, hogy nem fejezte be az egyetemet.

2015. szept. 1. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Ugyanannak az egyetemnek ment át más szakára. Konkrétan gazdaságinformatikáról ment át egy sima gazdasági szakra, és ezutóbbit végezte el.
2015. szept. 2. 00:19
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Egy szimplán félbehagyott egyetem valóban lehet rossz pont, többek között azért is, mert nincs meg a befejezett felsőfokú végzettség. De a kérdésben leírt eset azért más, mert az illető szerzett végzettséget. Az meg mindennapi dolog és semmi gond nincs vele, hogy az ember menetközben jön rá arra, hogy egy szak nem neki való, 18 évesen kevesen olyan szerencsések, hogy egyből megtalálják a helyüket.


Itt annyi bökkenő van csak, hogy furán jön ki tényleg, hogy elmegy valaki másik szakra, aztán mégis az előző szakterületen szeretne elhelyezkedni.


Én valami olyasmit mondanék, hogy gimnazistaként meg voltam győződve róla, hogy gazdasági területen szeretnék érvényesülni, és a cél érdekében az egyetemen jobbnak láttam a másik szak elvégzését. De mivel az informatika mindig is érdekelt, folyamatosan képeztem magam tovább, olyannyira beleástam magam a témába, hogy rájöttem, ez az én utam.


Szerintem ebbe nagyon nem lehet belekötni, legalábbis jobb, mint ha az igazat mondaná. És én már csak azért is bennehagynám a félbehagyott sulit az önéletrajzban, mert kötődik az informatikához, így látják, hogy ha a párod nem is végezte el, de azért tényleg volt köze hozzá.

2015. szept. 2. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem simán mondhatja azt, hogy szeretett volna több területtel is megismerkedni, tanulni, és az előző szakját azért hagyta abba, mert úgy vélte, ebből könnyebben tudja magát autodidakta módon tanítani, míg a másik, ami érdekelte, abból nem... és nem tudta volna összeegyeztetni a két szakot az időbeosztását tekintve.
2016. márc. 31. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!