Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kaptatok már ilyen emailt?

Kaptatok már ilyen emailt?

Figyelt kérdés

Tegnap jött egy email, h kisorsolták az email címemet a National Lottery-n (UK), s nyertem így egy bizonyos összeget. A kíváncsiság kedvéért visszaküldtem az adatokat csak név, cím, és életkor, s ma jött egy megerősítő levél egy bizonyos mr juan walkertől, h küldjek egy magamat igazoló okmány másolatát, útlevél vagy jogsi, s vegyen fel a kapcsolatot majd velük, s küldik a nyereményt. Bankszámla számot nem kértek. Mi nem lottózunk az angol lottón és ez az, nem? Gondolom email címeket meg nem sorsolnak vagy mégis? Szerintetek?

Volt már vki vagy vkinek az ismerőse ilyen helyzetben?

Köszi.


2010. máj. 24. 10:22
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Csináltam egy kamu e-mail címet, amire nem kaptam ilyen levelet. Elküldtem az adatokat, s egy kis idő múlva megkaptam ugyanazt a levelet, amit a másik, igazi emailemre. Tehát átverés tényleg az egész. Köszi a válaszokat!!! Szóljatok mkinek vigyázzanak! Vírust vagy levélbombát vhogy nem tudnék nekik küldeni? Vagy küldjetek ti is, ha tudtok: mr. juan.walker@msn.com
2010. máj. 24. 13:39
 12/14 anonim ***** válasza:
Nincs olyan nap, hogy ne lenne 2-3 ilyen email a postaládámban. Olvasatlanul törlöm mindet, még a kukából is rögtön. Ahol címet meg telefonszámot, számlaszámot kérnek, az mind kamu.
2010. máj. 24. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Kérdező: te még mindig el vagy tévedve. Az az msn-es mailcím lehet, hogy létezik, de nem az "övé", azaz hiába küldesz rá bármit. Én tudok neked olyan levelet küldeni, aminek a feladójának a címe gyurcsany@parlament.gov, ez egy teljesen egyszerű dolog, de lehetne akármi más is. Hiába küldözgeted Walker úrnak a "levélbombát", téged nem ember, hanem egy szoftver akart átverni, azaz egy szoftver, egy (vagy több szerver, zombigép) akar tőled (is) adatot gyűjteni, melyet majd valakik később értékelnek. Ne fáraszd magad, töröld az ilyeneket olvasatlanul.
2010. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én pl szoktam a saját e-mail címemről is kapni ilyen leveleket :D
2010. máj. 24. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!