Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Önéletrajzot tartalmazó...

Igor Igorovics kérdése:

Önéletrajzot tartalmazó üzenetben helyes lehet ez a szöveg?

Figyelt kérdés

tárgy: érdeklődés

szöveg: Tisztelt Címzett!


Korábban a helyi konkurencia alkalmazásában álló szakmabeli vagyok. Cégüknél szeretnék elhelyezkedni, ezért az önök honlapján található álláshirdetésre jelentkezve, mellékletként csatolva elküldöm fényképes szakmai önéletrajzom.


2017. aug. 13. 08:35
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

"Korábban a helyi konkurencia alkalmazásában álló szakmabeli vagyok."


Nyelvtanilag helytelen. Meg minek beleírni, egy hisztis sértődős gyereknek tűnsz tőle aki dacból a konkurenciához rohan.

2017. aug. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a tökéletes szöveg! Ha azt akarod, hogy élből ne is foglalkozzanak veled.


- az első mondat nettó marhaság, még ha ez is a helyzet, ezt ők is meg fogják tudni az életrajzodból, nem kell ilyen kacifántos módon kihangsúlyozni


- a mondatszerkezetek katasztrofálisak


- a 2. mondat elegendő lesz csak fogalmazd át.

2017. aug. 13. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Eddig az ellenségetek voltam, de most szeretnék nálatok dplgozno. Ez kb. ilyen.
2017. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Tisztelt Hölgyem/uram!


Cégüknél szeretnék elhelyezkedni, ezért csatoltan küldöm önéletrajzomat az "iszapfőző" pozícióra.


Üdvözlettel, Gipsz Béla

2017. aug. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
47%

Kedves Béla!


Örömmel olvastuk pályázatát! Már nálunk dolgozik Ifj Gipsz Jakab, Gipsz Jakab, id. Gipsz Jakab, özv. Gipsz Jakab, J. Gipsz Jakab, Dr Gipsz Jakab PhD, kezdtük azt gondolni, hogy a gipsz családba semennyi kreativitás nem szorult :)

2017. aug. 13. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a tárgy lehetne kicsit bővebb nem csak annyi hogy "érdeklődés" hanem kifejtve hogy mivel kapcsolatban (munkakör/pozíció). Ha csak magamra gondolok, kapok 20-30 levelet egy nap, 2 nap múlva már visszakeresni sem fogom tudni az önéletrajzot.


Címzett helyett sokkal személyesebben hat a Hölgyem, Uram, de legjobb ha valakit személyesen meg tudsz szólítani. Érdemes előtte a központot felhívni, hogy tud segíteni, megadni egy kapcsolatot akinek írhatsz.


A "konkurencia alkalmazásában álló" szöveged meg szimplán ellenszenves, negatív érzelmeket kelt. Mindamellett az információ tartalma 0. Mi az hogy konkurencia? Mi az hogy szakmabeli? HA csak a saját cégemre gondolok, van a titkárságtól kezdve a pénzügyön át a segédmunkásig mindenki.

2017. aug. 13. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Tisztelt Címzett!


Szeretnél jelentkezni a cég honlapján meghirdetett “xy” pozícióra.


Az önéletrajzomban, amit mellékletként csatoltam, minden korábbi (szakmai!) tapasztalatom fel van tüntetve.


Üdvözlettel:

Xy

2023. márc. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!