Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőhéten 4 nap "betegszabira"...

Jövőhéten 4 nap "betegszabira" akarok menni. Elmondjam az orvosnak, hogy nincs bajom vagy hazudjak valamit?

Figyelt kérdés

Jövő héten muszáj lenne ügyeket intéznem, ehhez 4 napra lenne szükségem, de mivel csak június óta dolgozom a munkahelyemen, így alig volt 10 nap szabim, az év nagy része még hátra van, így ami maradt, azt nem akarom erre kivenni.

Arra gondoltam, elmennék az orvoshoz és azt mondanám hányás hasmenésem van, ez mennyire jó ötlet? Vagy mondjam meg az igazat?


2017. aug. 14. 08:04
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
79%
AZ igazság az, ami hosszú távon nem jár hátránnyal. Ráadásul, ha kiderül a csalás próbaidő alatt, azonnal repülhetsz.
2017. aug. 14. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
80%

Ha rendes az orvos kiír, te tudod milyen nexusban vagy vele.

amúgy táppénzcsalásnak hívják és büntetendő.

2017. aug. 14. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Nem vagyok már próbaidőn, de fizetetlen szabira sem akarok menni. Sajnos ha meg karácsonykor lennék hirtelen "beteg" mert addigra nem lenne szabim, az meg még feltűnőbb lenne. Biztos, hogy ez nálam nem egyedi eset, egy ismerősöm jóban van az orvossal, így ő mindig őszintén elmondja neki hogy nem beteg, még nem volt vele gondja, egyébként tudom, hogy büntetik. De akkor marad a hányás hasmenés.
2017. aug. 14. 10:33
 4/21 anonim ***** válasza:
74%
Azért kíváncsi lennék milyen ügyintézéshez kell 4 nap...
2017. aug. 14. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

Ha érdekel: 2 nap nyelvvizsgázom (kedd hallás utáni, csütörtök szóbeli), szerdán a görög teknősömet vinném fotózni, mivel védett állat, így félévente 300 km-re, vidékre kell hordanom meghosszabbítatni a cites engedélyét, amíg el nem éri a 10cm-es páncélhosszt, hétfőn pedig megejteném az orvost, illetve elmennék az okmányirodába, ha már úgyis vidéken vagyok, mivel ott van a körzeti orvosom, illetve szerdára beiktatnám a nőgyógyászt is, mivel oda se árt elmenni időnként. :)

Sajnos bármilyen hihetetlen is sokak számára, időnként összegyűlnek az elintéznivalók.

2017. aug. 14. 16:36
 6/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
71%

"a görög teknősömet vinném fotózni"


B.aszod.

2017. aug. 14. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Na hát sejtettem, hogy itt hasonló kaliberű emberektől fogok választ kapni. Ezek után feltételezni sem merem, hogy neked van otthon állatod, azt meg pláne, hogy tisztában lennél a védett, kihalófélben lévő állatok tartásával.
2017. aug. 14. 18:04
 8/21 A kérdező kommentje:
Belegondolnom is fáj, hogy elképzelted a csökött agyaddal a teknős CITES tartási engedélyének meghosszabbítását valamiféle portfóliófotózásnak.
2017. aug. 14. 18:08
 9/21 anonim ***** válasza:
90%
Én dolgoztam eü-ben évekig, nem voltunk hülyék. Ha annyiba nem nézett a beteg, hogy megmondja, mi van, eszünkben nem volt keresőképtelen állományba venni. Aki megmondta, hogy bocs, nincs szabi, genyó a főnök, stb, azt kiírtuk két-három napra, de aki át akart verni, annak nehezebb volt.
2017. aug. 14. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
38%

Kislány, tudom, mi az a cites igazolás.

De egyrészt mi a tarkaf.asznak viszed le 300 km-re, amikor itt megcsinálják a Nagydiófában is, másrészt meg ez nem jogosít fel táppénzcsalásra.

Nőgyógyász ok, arra kiírnak. Nyelvvizsgát meg lehet beszélni a főnökkel 'okosba'. De ne cigánykodjunk már, mert az ilyenek miatt szopatják szét a normális dolgozókat.

2017. aug. 14. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!