Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jövőhéten 4 nap "betegszabira"...

Jövőhéten 4 nap "betegszabira" akarok menni. Elmondjam az orvosnak, hogy nincs bajom vagy hazudjak valamit?

Figyelt kérdés

Jövő héten muszáj lenne ügyeket intéznem, ehhez 4 napra lenne szükségem, de mivel csak június óta dolgozom a munkahelyemen, így alig volt 10 nap szabim, az év nagy része még hátra van, így ami maradt, azt nem akarom erre kivenni.

Arra gondoltam, elmennék az orvoshoz és azt mondanám hányás hasmenésem van, ez mennyire jó ötlet? Vagy mondjam meg az igazat?


2017. aug. 14. 08:04
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

Utolsó, köszönöm a válaszod, már kezdtem magam rosszul érezni az itteni válaszoktól, hogy egyedüli "táppénzcsaló" vagyok. Sokkal könnyebb lenne persze nekem is, ha meg lehetne beszélni a munkahelyen, hogy arra a 3 napra engedjenek el délelőttre, egy napot meg kivennék, és máskor ledolgoznám azt a 12 órát a hónapban. Azonban a múltkor egy kollégámat sem engedték el két délutánra, így megpróbálta azt kijátszani, hogy egy nap szabiját kettévette és pénteken, hétfőn elment délbe. Mikor megtudta a főnökség, hogy a kolléga mit művelt teljesen ki voltak akadva, hogy ilyen nincs! Persze a túlóra az belefér bármilyen mennyiségben.


Az orvosom egyébként jó fej, viszont a gond az, hogy egy kisebb faluról van szó, a panaszt az asszisztens rögzíti több, várakozó beteg füle hallatára, mivel egyszerre 3 beteget szoktak behívni, hogy az asszisztens addig felvegye a panaszt, esetleg vérnyomást mérjen ha kell, stb. Ezt követően kell bemenni az orvos "irodájába", ahol neki is ugyanazt elmondom, majd megvizsgál. Na most elég hülyén jönne ki, ha az asszisztensnek a többi beteg füle hallatára előadom, hogy hánytam, hasmenésem van, majd benn az orvosnak elmondom, hogy hát nincs is semmi bajom, csak nehézkes a szabi kivétele.

2017. aug. 14. 18:46
 12/21 A kérdező kommentje:
10. Én úgy tudom, hogy nem lehet máshová vinni. Be van jelentve a lakóhelyemre, az oda tartozó hatósághoz kell vinni, mivel ott vannak a papírjai, ott tartják nyilván.
2017. aug. 14. 18:47
 13/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
86%

Hívd fel őket reggel

0614784400

2017. aug. 14. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:

Rendben megpróbálom, köszönöm. Örülnék, ha tényleg lenne rá lehetőség, mert teknősnek sem tesz jót az utazás. Viszont a nyelvvizsga miatti két napot mindenképp ki kell vennem orvos által a korábban leírtak miatt, bár az legalább már csak 2, nem pedig 4 nap.

Egyszer értem be 1 órával később a munkahelyemre, mert előző nap 8-kor mentem haza a túlóra miatt és a főnököm már ott várt az ajtóban, hogy miért jöttem később.

2017. aug. 14. 19:01
 15/21 Estádio de Felchút ***** válasza:
48%

"Egyszer értem be 1 órával később a munkahelyemre, mert előző nap 8-kor mentem haza a túlóra miatt és a főnököm már ott várt az ajtóban, hogy miért jöttem később"


www.profession.hu

www.cvonline.hu

www.workania.hu

www.monster.hu

www.jobline.hu


Találd fel magad, nagylány vagy. Én mentem kocsmázni.

2017. aug. 14. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:
Nézd, te írtad, hogy ne cigánykodjak, én csak válaszoltam arra, hogy miért "cigánykodok" :) Szerinted olyan könnyű találni olyan munkahelyet, ahol "emberségesen" állnak hozzád? Persze nekem is sikerült már, csak az ottani bér igencsak csekély volt, na meg arra is gondolj, hogy nem járhatok végig 30 munkahelyet 1 év alatt, mire találok egy olyat, ami humánus is és még a fizetés se alja.
2017. aug. 14. 19:17
 17/21 anonim ***** válasza:
54%
Ha sokan mások is hallják, akkor hánytál, megy a hasad, émelyegsz és nagyon kimerültnek érzed magad.
2017. aug. 14. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
55%

a fő tanulság a kérdésből, hogy ha esetleg megkérdezi valaki (orvos, főnök), hogy mire kell a 4 nap, a teknőst hagyd ki, kivéve, ha részletesen ki akarod fejteni a témát.


->


"szerdán a görög teknősömet vinném fotózni"


ettől ugyanis én szó szerint ráköptem a kávét a monitorra :D:D:D

2017. aug. 15. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:
Ehhez csak gratulálni tudok. Remélem nincs kutyád, gondolom, ha vinni kéne oltani és ezért ki kéne venned egy nap szabit, mert tegyük fel a Bp-i kis lakásodba nem fér el, és csak az öreg szüleid házában tudod tartani, akik maguk sem tudnak elmenni az orvoshoz, nemhogy egy kutyát elvinni oltani, tehát ki kéne venned egy napot, akkor is a kávét köpködnéd meglepettségedben? Aki állatot tart, annak vannak kötelességei.
2017. aug. 15. 23:05
 20/21 anonim ***** válasza:
65%
Félreérted. Megértettem én a szituációt, miután elmagyaráztad. De elég sokat kell magyarázni és erre nem biztos, hogy lesz lehetőséged a főnöknél. Ha csak annyit lesz időd mondani, hogy teknőst vinnél fotózni, akkor inkább ne mondj semmit erről.
2017. aug. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!