Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha proba ido alatt kirugnak...

Ha proba ido alatt kirugnak miert kell nekem felmondasi levelet irnom? Mikor en nem mondtam fel hanem elbocsajtottak.

Figyelt kérdés
Nemigazan ertem eltudnatok magyarazni?
2017. aug. 16. 21:56
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
84%
Nem kell.
2017. aug. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim válasza:
5%
Nem kell. Próbaidő alatt simán elküldhet. Próbaidő után szoktak trükközni a cégek. Ki akar rúgni, de azt mondja mondj fel. Igenám, de ha felmondasz, nem.jár a munkanélküli segély.. Na nem mintha az olyan egetverő összeg, de egy munkanélkülinek ugye minden forint számít...
2017. aug. 16. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Csak azert mert a fonokom azt mondja hogy irjak egy felmondo levelet de en meg mondtam hogy nem en mondtam fel hanem o bocsajtott el

En ezt tudtam hogy nem kell csak azt nem tudom hogy igy mikor fizetnek ki nert en nem fogok felmondo levelet irni

2017. aug. 16. 23:06
 4/18 anonim ***** válasza:
60%

Tudtommal már jó ideje nincs ilyen, hogy ha te mondasz fel, akkor nem jár munkanélküli segély, ha egyébként van elég munkaviszonyod, ami után jár.


Abból a szempontból nem biztos, hogy rosszabbul járnál egy saját felmondással, hogy akkor a kilépő papírjaidban az lenne benne, hogy te mondtál fel (ami bármi miatt lehet, családi ok, vagy nem láttad a perspektívát blabla), míg ha ő rúg ki, akkor az lesz benne, hogy munkáltatói felmondással, ami csak egyet jelenthet: hogy a munkáltató nem volt veled megelégedve. Mivel a kilépő papírjaidat le kell adnod a következő munkahelyeden, az új munkáltató ezt megnézheti és ez nem vet rád túl jó fényt. Bár nekem meg se nézték ezeket a legutóbbinál.

2017. aug. 16. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
87%

Az álláskeresési járadékra jogosultságnak már semmi köze ahhoz, hogy milyen módon szűnt meg a jogviszony. Ha az egyéb feltételeknek megfelel, jár az ellátás.


Maximum tényleg az lehet az ok, amit az előttem szóló már leírt, mert egyébként annak kell felmondó levelet írnia, aki felmond. Itt a munkáltatónak.


Nagyon gyökeret eresztett lehet az a következő munkáltató, aki egy próbaidő alatti felmondásból bármilyen rossz következtetést von le. Ugyanis az indok nem csak olyan lehetne (ha kellene indokolni), ami a munkavállaló munkájával függ össze. Lehet céges is, például visszamondták a megrendelést a tömegtermelésre. :)

2017. aug. 17. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat:)
2017. aug. 17. 06:34
 7/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
Elképzelhető, hogy valamilyen támogatást vett igénybe utánad, amit elveszít (vissza kell fizetnie), ha ő mond fel. Erre tudok gondolni, hogy miért neked kellene a felmondást beadnod.
2017. aug. 17. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

2-es, ne terjeszd már ezt folyamatosan, hogy ha a dolgozó mond fel, nem jár a munkanélküli, mert ez egyszerűen nem igaz és folyamatosan félretájékoztatod az embereket (már nem először írod). Ha nem hiszed el, hogy igazunk van, akkor hívj fel egy munkaügyi központot.


Kérdezőnek: amennyiben a munkáltató bocsátott el, SEMMIKÉPPEN ne írd meg Te a felmondólevelet. Azt javaslom, addig járj be mindennap dolgozni, amíg Ő fel nem mond (mert ha nem mész be, akkor már jogosan mond fel). Mondjon fel Ő, ha nem akar tovább alkalmazni.

2017. aug. 17. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nekem azt mondta a fonok hogy tobbet nem kell bemennem oda
2017. aug. 17. 09:04
 10/18 anonim ***** válasza:

Felmondást mindig ÍRÁSBAN kell közölni. Ha nem adta írásba, akkor én bizony bemennék/mentem volna - mert akkor ezek szerint nem mentél be dolgozni?

Az viszont nem jó jel... Mert akkor már tudja azzal indokolni, hogy nem jelentél meg :-(

2017. aug. 17. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!