Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem jelentettek be? Ez így...

Nem jelentettek be? Ez így szabályos?

Figyelt kérdés
3 hete elkezdtem dolgozni egy üzletben, ahol nem jelentettek be, azt mondták, hogy az első egy hónapban napi foglalkoztatásba írnak be, és így én is vagy ők is még meggondolhatom magam, mintha próbaidő lenne. Így nem kéne minden ledolgozott nap után megkapnom a fizetést? Valamilyen nyomának ennek nem kéne lennie? megnéztem az ügyfélkapuval és olyan mintha nem is lenne semmi, tbt se fizetnek. Ez így szabályos?

2017. aug. 18. 19:42
 1/5 A kérdező kommentje:
Semmit se kellet aláírnom, nincs szerződésem.
2017. aug. 18. 19:43
 2/5 anonim ***** válasza:
89%

igen, ez lehet teljesen szabályos. Egyszerűsített foglalkoztatás esetén nem kell szerződést kötni, mert az a bejelentéssel jön létre.

Tb-t azért nem fizetnek utánad, mert az efo-s nem biztosított. Ügyfélkapun nem is fogsz előbb látni semmit, mint a következő hó 12 után a járulékadatodnál az alkalmis járulékot.

2017. aug. 18. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszi
2017. aug. 18. 20:55
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen szabályos.
2017. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
72%

Folyamatosan négy nap, havonta 15, évente 90 nap lehet

ugyanannál a cégnél alkalmival bejelentve.


Tehát maga az eljárás szabályos, de ha már 15 napnál többet

dolgoztál a hónapban, az már nem annyira...

2017. aug. 18. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!