Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lenne értelme 25...

Szerintetek lenne értelme 25 év felettinek elkezdeni újra egy szakot tanulni, akár főiskola levelezőn?

Figyelt kérdés
Engem pl. a csillagászat vonz, de mivel sosem volt erősségem a matek, nem biztos hogy összejönne, másik hogy elhelyezkedni nem lehet vele. Másik ami érdekel a földrajz, azon belül a természetföldrajz, de nem ilyen térképkészítő, meg földmérő stb. akarnék vele lenni, más meg nincs ami érdekes lenne... Vagy mondjak le ezekről és inkább keressek valami olyan munkát (leváltva a mostanit) ami ugyan még mindig nem az elképzelésem de nem rosszkedvvel megyek be reggel (közszféra...)?
2017. aug. 23. 08:30
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Engem meg mindig érdekeltek a látássérültek... ezért aztán 30 felett elvégeztem a Bárczit, megcsináltam a szakirányú továbbképzéseket... és semmit nem kezdek vele, egészen más a munkám.

Nem leszel kevesebb, csak több, akkor is, ha olyant tanulsz, amit később nem fogsz kamatoztatni pénzben. Arról nem is beszélve, hogy amíg elvégzed építhetsz olyan kapcsolatokat, ami más munkában is jól jöhet.

2017. aug. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Én is hasonló helyzetben voltam pár éve, nem vállaltam be új szakot és nem bántam meg.


Egy új területen is kijönne az ami miatt most nem érzed jónak a jelenlegi munkádat.


A csillagászat az majdnem 100%-ban matek, nagyon sok munkával jár és írtó nehéz elhelyezkedni vele.

2017. aug. 23. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Tanulni sose késő!
2017. aug. 23. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én is gondolkodom egy másik tanári szakon, vagy egy cukrász okj-n. De most nem szeretnék beleölni több százezret.

Mindenképp olyat tanulj, ami érdekel is meg lehet is vele valamit kezdeni. A csillagászat szép, de most ,mikor a planetáriumot is a bezárás fenyegeti.... nem tudom van -e létjogosultsága Magyarországon.


Ha tanulsz, a tudás a tiéd. Senki sem veheti el tőled, még akkor sem, ha nem használod. (Attól, hogy most nem tanárként dolgozom, még egyszer lehet, hogy jól fog jönni)s tudjuk, a tudás hatalom.

2017. aug. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!