Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel mire vihetem?

Érettségivel mire vihetem?

Figyelt kérdés

A lényeg, van egy érettségim, B jogosítványom , és egész jó angol nyelvtudásom, azaz kényelmesen eltudok beszélgetni egy külföldivel, apróbb hibákkal. A helyzet az , hogy nekem a zene mindenem éppen alakulóban van a zenekarom elég komoly tervekkel, az a baj , hogy ezen kívül az ég világon semmi sem érdekel. Nem mezei zenekarnak szánt dologról van szó, külföldi vonalra szeretnénk építeni és van ismeretségi kör és de erre nem alapozhatok persze, mert megélni valószínűleg nem fogok belőle.

Ezek ismeretében mire vihetem? Merre mozduljak meg , hogy tudjak gyűjteni, és tényleg igazán élni?? Miskolcon élek születésem óta, de azt látom, hogy itt egyre rosszabb minden. Munka lehetőség egyenlő a nullával, és a népesség is nagyon csökkenőben van.



2017. aug. 24. 19:25
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Pataki Attila is ott kezdte, persze akkor Miskolc még jelentős iparváros volt. Akkor költözz! Sima érettségivel elmehetsz üzletkötőnek, ügyfélszolgálatosnak, ha szerzel jogsit, buszvezetőnek, de valami szakma jó lenne.
2017. aug. 24. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Végezz el valami OKJ-t, sima érettségivel sajnos elég gány és szarul fizető melók vannak csak. Elmehetsz kereskedelemne dolgozni etc... de a szakmunkás minimállal kitörölheted sajnos. Semmire nem elég. Én levelezőn végzek egyetemet, kereskedelmis vagyok mert csak érettségim van. De meg tudnám folytani a vásárlókat. :D
2017. aug. 25. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
32%

"megélni valószínűleg nem fogok belőle."


Akkor akármilyen nagy terveitek vannak a bandával, csak úgy fogd fel, mint hobbit!


"Merre mozduljak meg , hogy tudjak gyűjteni, és tényleg igazán élni??"


Mennyit akarsz összegyűjteni mennyi idő alatt? És hogy érted azt, hogy "igazán" élni?


"Miskolcon ... Munka lehetőség egyenlő a nullával"


Hol próbálkoztál eddig? Mert nagyobb városokban a kereskedelemben kb. mindenhol felvesznek embert.


"a népesség is nagyon csökkenőben van."


Akkor nősülj meg, aztán hajrá! :))

2017. aug. 25. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
77%
A zenélés egy életforma. A zenészek nem a túlképzettségükről híresek, hiszen zenekart általában fiatalon alapít az ember, és ez a fajta elhivatottság nem nagyon fér össze a felsőfokú tanulmányokkal. Tehát ha jó vagy, ha jók vagytok abban, amit csináltok, akkor hajra, vesd bele magad, adj bele minden.
2017. aug. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:

Mintha magamat olvasnám 5 évvel ezelőtt! :)

Sok helyen, sok munkát csináltam, tanultam, de belül mindig is éreztem, hogy ez nem oké. Mihez kezdjek? menjek egyetemre? bölcsész karra melegedni? építgessem mások álmait egy irodában alkalmazottként? Tudtam, hogy csak a zenélés képes boldoggá tenni, és nem érdekel ki mit mond, én felteszem erre az életemet. Megfogtam magam kitakarodtam külföldre, és csak a céljaim voltak előttem. Sok volt a pofára esés, sok volt a nehéz nap, kb. 6 milliárdszor nehezebb külföldön érvényesülni mint itthon, de annyival jobb arc is mindenki a szakmában. (Ja és ilyen nem létezik, hogy valaki felfedez mert tehetséges vagy, ha te nem teszel a céljaidért, akkor azt le is húzhatod a wc-n) Aztán egyszer csak azon kaptam magam, hogy sikerült! Dalszerző, mixing mérnők, producer vagyok egy major kiadónál. Nem fogsz megélni belőle? Én gyakorlatilag azzal is pénzt keresek ha nem csinálok semmit(jogdíjak). Ha nem szoptam volna végig ezt az utat és anno lustaságból inkább ott maradok a fos irodai munkámnál akkor még mindig 120-150 ezer forintokkal csöveznék egy lepukkant budapesti albérletbe és nyávognék, hogy boldogtalan vagyok. De igazából a kérdésedben is ott a válasz, szóval hajrá! Nincs lehetetlen, csak tehetetlen, hogy valami rossz közhellyel éljek.

2017. aug. 26. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Legfőképpen az utolsót! A valószínűleg nem fogok megélni részt csak azért írtam mert nem akarom magam álom világba ringatni, de végülis meglehet ha jól alakulnak a dolgok. Utolsó válaszoló , gratulálok , hogy elérted amit akartál! Én is rajta leszek teljes erőmmel, 5 fős csapatról van Metalcore stílusban, nemtudom h te milyen fajta zenében mozogsz de a lényeg hogy elérted! :D Írjuk gőzerővel a számainkat aztán megyünk is a stúdióba, kiadóknál kopogtatni stb Rendes melót meg még fogalmam sincs mit fogok találni, de lehet hogy külföldi vége lesz...
2017. aug. 26. 01:35
 7/7 anonim ***** válasza:
Szerintem itthon esélyesebb lenne, hogy befuttok, mint külföldön.
2017. aug. 26. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!