Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen világ ez, ahol egy...

Milyen világ ez, ahol egy átlag dolgozó nagyobb városokban már egy saját lakást se tud BÉRELNI nem hogy megvenni, mint akár a Kádár rendszerben, és csak szobára futja a béréből?

Figyelt kérdés
Senkinek se tűnik föl, hogy a modern munkásoknak nincsen saját tulajdonuk? Nem hogy egy saját viskó, de egy albérlet se? Miért lenne luxus?! A Kádár Rnedszerben mégis megoldható volt, pedig nem tegnap volt!! Nem voltak gépek, amik 30 ember segítségével fölhúznak 1 házat 1 év alatt, majd azt a házat eladják 1000-5000 embernek akik fejenként 20-30 évet dolgoznak érte a kaja költségek és rezsi mellett! Mégis valahogy sokkal hatékonyabban építkeznek és egyre kevesebb juta a polgárokbank, úgy hogy még a lakosság is fogy, senkinek se tűnik föl, miért.?! Miért nem vesztek észre, hogy a kapitalizmusban minden a lehető legdrágább lesz, és a kapitalizmusban 1 cég se széles körűen elterjedté akarja tenni a termékét, hanem a legtöbb profitot bezsebelni??! Miért igazságos a többség szerint az, hogy a leggazdagabb 1% ember a világ 99.9% vagyonát birtokolja, és a többit rabszolgaként, kiszolgáltatottként tartja.!!!
2017. aug. 25. 13:18
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

"Az van, hogy megint hülye vagy és össze vissza beszélt. "


Te mondod, amikor úgy fogalmazol mint egy 2 éves aki nem tud mondatot alkotni? xD Nincs is értelme, teljesen hibás logika.

2017. aug. 25. 15:43
 12/27 A kérdező kommentje:
Te meg egy hülye, funkcionális logikátlan analfabéta vagy, akinek kisegítőnél a helye...leír 1 történetet amit kitalált, számszerűleg nem támasztja alá, nem érvelt, nem írt konkrétumot, és azt se érti mit írok teljesen, mint 1 zombi.
2017. aug. 25. 15:46
 13/27 anonim ***** válasza:
76%

"50 ezres törlesztő? Lakást? A lakás ára alsó hangon 18 millió! Nyugdíjból is fizetheti... 1 év alatt 600 ezret törleszt kb. gondolkozz má! 50 éves koráig, 30 évig törleszti? Meg még él mellette?"


13-ért kapsz 2 szobás, régi panelt. 9 milliót viszel fel a többi önerő. Amit szülőtől kapsz vagy otthon laksz és spórolsz 2 évig. Utána 50 ezer a törlesztő a 2 szobás lakásra, ha egyedül, akkor ki tudod adni az egyik szobát vagy vehetsz 1 szobásat. Ha ketten vagytok akkor akkor meg lazán megvan a fejenként 25 ezer.

2017. aug. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
76%

Miért mindenki Bp-ben gondolkodik?

A kisváros, ahol élek: 56 nm-es tégla, gázos, erkélyes lakás felújítva 4,8M csak be kell költözni. Itt 15 misiért már 2-3 szintes úszómedencés házat kapsz, kerttel, garázzsal...

Nem kell Büdöspestre menni a nyomorba...

2017. aug. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
85%

Pillanat, had készítsem be a popcornt mielőtt újra írsz :-)


Amúgy a matek iszonyú egyszerű, csak neked csak most:

Testvéremmel vettünk egy ikerházat 38m forintért tavaly augusztusba. A mi "oldalunk" 2 szinten ~ 130 nm. Tehát nekem 19M forintomba került. Ez 43 havi bérem.


A gyerekkori házunk pár négyzetméter híján ugyan ekkora. Neki 50 havi bérébe került megépíteni csak a házat, ráadásul a telek már megvolt.


Ez eddign nem volt túl bonyolult, ugye tudtál követni?


Egy 19 milliós ingatlanvásárláshoz 6-7 milliós önrész elég 12-13 milliós hitelösszeggel. Erre 90e a havi törlesztő, ami fix forint alapú 20 évre és jóval olcsóbb, mint egy ugyan ilyen lakást bérelni.


Na, kész a popcorn, várom milyen hülyeséggel állsz elő.

2017. aug. 25. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
82%

Jelenleg az ingatlan.com-on 84 db 3 szobás panellakást hirdetnek Budapesten 15 (!) millió Ft alatt. Nem putrikat, élhető, szép kis lakások is vannak köztük, csak persze a város szélén.


Kb. 4.5 millió Ft-nak kell lennie készpénzben a számlán ahhoz, hogy a bank gond nélkül adjon hitelt rá megfelelő jövedelem mellett. 15 éves hitellel 80e Ft-os havi törlesztővel lehet számolni, 20 évessel 60e Ft-tal.


Jelenleg a garantált bérminimum 107e Ft nettó; tudom, hogy ennél lehet kevesebbet keresni, de azért ez egy olyan összeg, amit aki akar, biztosan el tud érni, szóval számoljunk ezzel. Ha ketten keresnek ennyit az össz havi jövedelem 214e Ft nettó, a 80e Ft-os törlesztőt erre simán megadják, 134e Ft marad egy hónapban minden másra. Ez nem sok, de éhen sem hal belőle senki.


A kezdeti 4.5 millió összeszedése nehezebb lehet, de ha van bármi családi segítség, akár nagyszülőktől öröklés, akár nászajándék a rokonságtól, akkor könnyen teljesíthető. Ha nincs, akkor bizony előre kell gondolkozni, lakástakarékot nyitni, félretenni, de aki már 18-20 éves korában gondol erre, az meg tudja oldani. 25 évesen felveszi a hitelt, 40 éves korára tehermentes, saját tulajdonú lakása van.


Szóval közel sem igaz, hogy a legkisebb keresetű embereknek lehetetlen lakáshoz jutnia.

2017. aug. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
74%
Ha havi 80-at ki tudsz fizetni akkor otthonmaradsz, félreteszed a havi 80-at és a 4 lepedő megvan 50 hónap alatt (ami alig több, mint 4 év). Ha 21 éves korától dolgozik ember egyetem után (pláne, ha mondjuk szakmunkás és már 19 éves korától...) akkor 23-25 évesen kész is a saját lakás. Tadááá csak sírni és hülyeségeket beszélni könnyebb...
2017. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
54%

Mint ahogy előttem írták, régen sem úgy volt az, ahogy te elképzeled. Akkortájt húzták fel a sok panelt, de panelt ma is kapsz olcsón. Én is azt mondom, hogy nem Budapestben kell gondolkodni, ott valóban egy panel annyiba kerül, amennyiért vidéken (É-NY Mo.) kapsz egy kertes házat.

Én felköltöztem Bp-re munka miatt, mert sajnos vidéken pályakezdők részére kevesebb a munkalehetőség, de eszembe sem jutott, hogy 3-5 évnél tovább maradjak ebben a túlzsúfolt koszfészekben.


A másik: Azzal is szimpatizálsz, hogy a Kádár rendszerben az "elvtársaknak" kiosztogatták a "nem elvtársak" házait? Anyáméknak pl. úgy lett a 2 szobás bérházukból egy hatalmas nagy, 5 szobás családi házuk, hogy Kádár rendszerrel nem szimpatizáló családot kipakolták a házból, anyámék meg megkapták. Gondolom örülnél neki, ha a te - a leírásod alapján feltehetően - kormányellenes családodat kilakoltatnák a saját lakásukból és beköltöztetnének egy kormánnyal szimpatizáló, albérletben élő fiatal családot, csak úgy "örökbe, ajándékba".


Arról, hogy albérletet nem lehet kivenni, annyit: nem tudom, hogy te hol akarsz albérletet kivenni, én fel tudtam költözni Bp-re szülői támogatás nélkül is. A párommal ketten bérlünk egy garzon jellegű lakást fejenként 45 ezer/hó. Ha nem lenne párom, és mindenképp el akartam volna otthonról költözni, akkor betársultam volna albérlőkhöz, kivettem volna egy szobát, ami hasonló összegből kijött volna.

Azonban vidéken ha ehhez hozzáteszel még egy kicsit, elég jó albérletek is kijönnek belőle.

2017. aug. 25. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
30%

Milyen átlag dolgozó keres 130-at most komolyan? Hiába vágja oda mindenki, hogy a kormány kozmetikázza az átlagfizetést, ettől függetlenül alig hallani emberről, aki ma 200 nettó alatt keres. Az átlag szerintem bőven fölötte van, max nem bejelentve.

1x hallottam 2 Tescos árufeltöltőt beszélgetni, hát kb az előember szintjén lehettek, na rajtuk nem csodálkozom.

2017. aug. 25. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
71%

Budapesten az átlag 220 nettó (tudom, van aki alatta keres, van aki felette - de ez az átlag).


Kétkeresős családnál, családi pótlékkal, zsebbe fizetéssel stb már 500/hó felett. Nehogy már ebből ne lehessen félretenni vagy bérelni...

2017. aug. 25. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!