Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire néznek utána a...

Mennyire néznek utána a hr-esek az önéletrajzban szerepeltetnek?

Tehát egyetemem első 3 évét ellazsáltam ( pénzügy számvitel, Budapest), csak nyáron dolgoztam (nem irodai munkát), évközben csak alkalmi munkákat vállaltam, ezért önéletrajzomban nem szerepel releváns munkatapasztalat. Jövő héten kezdek egy adminisztratív pozícióban, csak 3 hónapos munka lenne, szerintetek utána megéri egyszerűen azt beleírni az önéletrajzomba, hogy pénzügyi gyakornok voltam? Vagy mennyire néznek utána a hr-esek ezeknek? Felhívják a "volt" munkáltatóm? Nyilván ezeken az alsóbb szinteken (nem felsővezető stb.) érdekelne ez a dolog.
2017. aug. 25. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
92%
alacsony szintű munkaköröknél nem nagyon néznek utána. az, amit 3 hónap ilyen munkával meg tudsz pályázni az alacsony szintű.
2017. aug. 25. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Írd bele így pl

2009-2011 diákmunka

Fő feladatok:

- zabhegyezés

- kávékóstolás

- könyvelés

2017. aug. 26. 01:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Alapvetően semennyire nem néznek utána.

Viszont kínos helyzetbe is hozhatod magad, ha esetleg rákérdeznek hogy hol dolgoztál, te mondasz egy céget, amit pont ismernek és kicsit jobban belemerülnek a témába vagy csak megkérdezik hogy XY-al találkoztál e mert ő is ott dolgozik.

Persze ennek a valószínűsége nagyjából 1% és hozzátenném hogy ahol én gyakornok voltam, a főnök konkrétan nem emlékezett rám, mikor 1-2 év múlva felhívtam. Pedig a gyakornoki idő végén állást is ajánlott csak akkor nem volt aktuális a tanulmányaim miatt.

2017. aug. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
nem full kamu lenne, csak pl dolgozó helyett üzletvezetőt írok egy helyre, adminisztratív gyakornok helyett pedig pénzügyi gyakornokot írok az önéletrajzba (tudom mind2nél, hogy a magasabb pozíciós pontosan mit csinál)
2017. aug. 26. 15:32