Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghat-e a főnököm, mert...

Kirúghat-e a főnököm, mert nem akkor járok dolgozni, amikor ő szeretné, hanem amikor a munkaidőm kezdődik? (kereskedelem)

Figyelt kérdés

Reggel 8-ra járok dolgozni, ma is épp beestem 8-ra, mert a Krisztina Tértől a Széll Kálmánig kell közlekednem, majd ott átszállnom. Nem tudom kiszámítani mikor ér oda a villamospótló, néha egyszerre jön kettő, máskor meg negyedóráig nem jön, nagy dugó van minden reggel, 20 perces utat 50 perc alatt teszek meg minden reggel... örülök ha 8-ra sikerül beérni.

De ő szeretné, ha én már háromnegyed nyolckor bejönnék, hogy nyissak. (van ember, aki kinyisson és a többi kollégám rendszerint 8-kor, vagy utána kicsivel ér be...) 5 után van zárás és kitudja még meddig számolgatom itt a pénzét... negyed hatig minimum, de van, hogy tovább is... kirúghat-e azért, mert a közlekedés miatt nem érek be időben? azt mondta a közlekedés nem mentség arra, hogy elkésem.... de miért kéne korábban beérnem, ha 8-tól van a munkaidőm?


2017. aug. 28. 12:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

a 8-kor kezdődő munkaidő azt jelenti, hogy akkor munkára készen kell álljál. Az, hogy te 8-ra beesel, nem elfogadható sok esetben. Utána még átöltözöl, kifújdod magad, rendbe szeded magad, elmész pisikélni meg egyebek és máris 8:10 van.

Ez egy íratlan szabály, hogy a legtöbb munkahelyen kicsit hamarabb beérünk, mert sose lehet tudni mi lesz.

Látszik, hogy fiatal vagy még, vagy nincs munkatapasztalatod.


Kirúghat amikor akar, az ő dolga, te meg felmondhatsz ha nem tetszenek a munkakörülmények.

2017. aug. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%
Teljesen igaza van a főnöködnek. Te nem szeretsz dolgozni, kész.
2017. aug. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
ki mondta, hogy szeretek?
2017. aug. 28. 13:08
 4/11 anonim ***** válasza:
64%

Bezzeg Kádár alatt nem kellett dolgozni!

Gyertek, prolik, sírjuk vissza azokat az időket!

2017. aug. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
79%
Én sose értem azokat, akik pont beesnek a munkahelyre. Az életben nem késtem még el, se busz, se vonat, se másmilyen közlekedési eszköz miatt. Erre azt szokták mondani, időben kell elindulni, kelj korábban 20 perccel, indulj korábban 20 perccel, este feküdj le korábban 20 perccel. Ez mind csak időbeosztás kérdése.
2017. aug. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

#4: Nem? Elkéstél, ezáltal nem végezted a munkádat, ezért

megkárosítottad a Népet, amiért börtön járt! Selejt nem

lehetett, mert szintén megkárosítottad a Népet, azért is

leültettek.

Aki nem dolgozott, azt pedig azért tartóztatták le :)

És nappal a kocsmában sem lehettél, mert azért is elvittek :)

2017. aug. 28. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
49%

8kor munkaképes állapotban kell lenned, ha 8-tól van a munkaidőd.


"azt mondta a közlekedés nem mentség arra, hogy elkésem...."


Így van. Ha van egy kis esze azonnal kirúg téged :D

2017. aug. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%
Mekkora kommunisták vagytok :D Nekem 9-kor kezdődik a munkaidőm, és örülök, ha 9:20-ra beérek, és sosem szólnak érte, mert a munkám el van végezve.
2017. aug. 29. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kereskedelemben nem így megy, ott ha 20 perccel később nyitsz, akkor vevőket vesztesz.
2017. aug. 29. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#8 tehát csak a kommunisták járnak be időre? :)))
2017. aug. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!