Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kirúghat-e a főnököm, mert...

Kirúghat-e a főnököm, mert nem akkor járok dolgozni, amikor ő szeretné, hanem amikor a munkaidőm kezdődik? (kereskedelem)

Figyelt kérdés

Reggel 8-ra járok dolgozni, ma is épp beestem 8-ra, mert a Krisztina Tértől a Széll Kálmánig kell közlekednem, majd ott átszállnom. Nem tudom kiszámítani mikor ér oda a villamospótló, néha egyszerre jön kettő, máskor meg negyedóráig nem jön, nagy dugó van minden reggel, 20 perces utat 50 perc alatt teszek meg minden reggel... örülök ha 8-ra sikerül beérni.

De ő szeretné, ha én már háromnegyed nyolckor bejönnék, hogy nyissak. (van ember, aki kinyisson és a többi kollégám rendszerint 8-kor, vagy utána kicsivel ér be...) 5 után van zárás és kitudja még meddig számolgatom itt a pénzét... negyed hatig minimum, de van, hogy tovább is... kirúghat-e azért, mert a közlekedés miatt nem érek be időben? azt mondta a közlekedés nem mentség arra, hogy elkésem.... de miért kéne korábban beérnem, ha 8-tól van a munkaidőm?


2017. aug. 28. 12:45
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Kereskedelem teljesen más. Ott van egy ellenőrző eszköz:

Pénztárgép. Naplózza, mikor nyitották a kasszát, illetve

mikor zárják. Ha a bolt 8kor nyit, és 8:10-kor nyitják a

kasszát, akkor a NAV már rákérdez, hogy ez miért is van

így? Annál is nagyobb szívás, ha 5 perccel záróra után

zárod a kasszát. És ez kibukik egy rutinellenőrzés folya-

mán is, főleg, mivel most már központilag rá tudnak nézni

a pénztárgépre. Súlyos százezres nagyságrendeket róhatnak

ki büntetésként ilyen miatt.


De más a szalagmunka is. Ha nem vagy ott időben, akkor

nem tudod elvégezni a feladatodat. Nyilván egy takarító-

i állás teljesen más.. De egy ovónőnek is ott kell lennie

időben, mert a gyerekek nem maradhatnak felügyelet nélkül

azért, mert késik a busz....

2017. aug. 29. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!