Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mikor tanulják már meg a...

Mikor tanulják már meg a cégek, hogy a pörgő munkaerőpiac miatt lejárt a többkörös interjúk világa?

Figyelt kérdés
Én is (és a haveri köröm is) mostanában úgy jártunk, hogy behívott jópár cég minket interjúra. Ezek között volt olyan, aki az 1. és egyetlen kör után ajánlatot tett nekünk. ( a pályázat és interjú, ill. az ajánlat között 1 hét sem telt el). Közben most hívogat a többi cég minket, hogy menjünk 2. körös, majd 3. körös, majd 4. körös interjúkra. Az interjúk között hetek telnek el. Aztán csodálkoznak, mikor mondjuk, hogy nekünk már nem aktuális. Mikor jönnek már rá, hogy nem működik, hogy hónapokig tart a kiválasztás, mert a jó jelölt el fog kelni pillanatok alatt? (diplomás, nyelvtudást igénylő állások)

2017. aug. 28. 16:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%

Akkor ha ez valóban reális probléma lesz és tényleg nem fognak embert találni. Alatalaban ez exponenciálisan gerjesztodik, lassan indul és ahogy egyre többen csökkentik a köröket egyre gyorsabban fog eszkalalodni a verseny.

Vagy rájönnek, hogy durván melle lehet így fogni, és az egészből nem lesz semmi.

Van az a munkaadó, aki megteheti, és meg is akarja tenni, higy brutálisan előszűri a jelölteket, na de ezek megy olyan helyek, amiket megvar a jelölt is, és ha fel is veszik addig máshova, próbaidő miatt simán at lehet csábítani 3-4 héttel később...


Vagy neked olyan viziod van, hogy hamarosan 1 koros interjúk lesznek, és próbaidő nélküli ajánlatokat fognak az emberek után dobálni?

2017. aug. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Eddig (ami komoly hely volt) engem max 2 körrel vettek fel.

Ahol mondják, hogy ennél több kör lesz, már tudom is, hogy nem vettek fel.

Avagy mennyire komoly az a cég, ahova júni 15-én pályáztam és ma (aug 28) szólnak, hogy jövő héten lenne a 2. kör, de utána lenne 3-4. kör is vmikor. És a fizu nem több, mint ahova most mentem. És csodálkoztak, hogy jééé, már elkeltem időközben.

2017. aug. 28. 16:19
 3/13 anonim ***** válasza:
86%
A HR-esekkel nagyon sok helyen nagyon komoly problémák vannak. Nyilván nevetséges a 3-4 körös interjú, de azt mondom, a 2 még belefér. Viszont az nyilván irreális, hogy 2-3 hónap teljen el a jelentkezés és a felvétel között, nemhogy még csak az n. interjú-kör között. Sokszor ez nem is magát a céget jellemzi, hanem a HR-részlegüket.
2017. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
77%

#2 a hely teljesen korrekt, egyszerűen nem te voltál a prioritásos jelölt és valószínűleg pihenő pályán voltál, amíg az előtted levő jelöltek ki nem hullottak, vagy fel nem vettek őket és úgy döntöttek, meg van kapacitás..


Engem a jelenlegi helyemre pl 4 kor után vettek fel de ezt lezavartuk jelentkezestol ajanlatig kevesebb, mint 10 munkanap alatt..

Masik hely, amit ezért visszamondtam 2 kor + ajánlatos beszélgetés 1 héten belül..

2017. aug. 28. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha jobb az a hely, ahol elvárják a sok kört, úgyis elmész oda is, max próbaidőben felmondasz az előző helyen.

Nekem volt hogy a 4. kör után felhívtam a HR-est, hogy várnék egy választ, mert közben máshonnan megvan az ajánlatom, rögtön le tudta szervezni a maradék 2 kört másnapra. Megérte kivárni, 4x annyit ajánlott mint az első hely. Ott emailben már kérték az adataimat a szerződéshez amire válaszoltam hogy mégsem mennék oda.


Azóta ha meg is keresnek, meg szoktam mondani, hogy személyesen maximum szakmai interjúra megyek, a többit meg tudjuk mi beszélni telefonon is, és működött is mindig.

2017. aug. 28. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk 3 különböző interjú van és úgy oldottuk meg hogy mind egy nap van. Ha mind a három pozitív már másnap ajánlatot teszünk.

Kevés a jó ember, hálóval kell kapkodni őket.

2017. aug. 28. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Ennyi kör maximum középvezetőktől felfele elfogadható szerintem. Nyilván más, ha egy 80-100 fős részleg élére keresnek valakit, akinek valószínűleg az elődje is 6 hónapos felmondását tölti.
2017. aug. 28. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Pozíció függő, de a több hónapos várakozási idő semelyik esetben sem korrekt. Általában én is 1-2 körös interjúkon vettem részt, és az ismertségi körömben is ezt tapasztaltam. Egyedül azoknál halottam akár 4 körös interjúról akik külföldre mentek, de ott is lepörgették viszonylag gyorsan.
2017. aug. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

nevetséges, amikor becibálnak több kőrre és még te fizetsz az utazásodért is.

Bár szerintem 2 kör normális. Igaz, nekem volt inkább személyiség teszt, mint 1. kör. Semmit nem mondtak, de azért írjam már meg a tesztet és erre becibálnak...

2017. aug. 29. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
67%

Az a "pörgő munkaerőpiac" azért erős túlzás.

A diplomás állásokra túljelentkezés van, így tehát megtehetik hogy többkörös interjúkkal válogatnak.

2017. aug. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!