Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért él sokakban az a tévhit,...

Miért él sokakban az a tévhit, hogy közgazdasági diplomával nehéz elhelyezkedni meg, hogy túl nagy a kínálat belőlük?

Figyelt kérdés

Én gazdálkodás és menedzsment szakon végeztem pár éve.És nem igazán tudok panaszkodni.


Először a gyakorlati helyemen maradtam, kínáltak pozíciót.De, meguntam és kerestem új állást, más területen.Több helyre is felvettek volna, nyilván a legszimpatikusabbat vállaltam el.


Nem értem,hogy sokan miért mondják,hogy túlkínálat van közgazdászokról, nem lehet elhelyezkedni ilyen diplomákkal.

Maximum az ország keleti részére igaz,de ott sem lehetetlen.Budapesten könnyű vele elhelyezkedni, Nyugat-Magyarországon is sok lehetőséget kínálnak az ipari multicégek.



Személy szerint, nem is ismerek olyan embert, aki közgazdasági diplomával munkanélküli.

Olyat igen,hogy nem keres olyan jól.



2017. ápr. 18. 20:00
 1/10 anonim ***** válasza:
33%
Szia, Balázs-.!
2017. ápr. 18. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
46%
Kérdező, azt is számold bele, hogy pár éve még nem voltatok ennyien, ezelőtt 6-7 évvel még nem volt ennyire népszerű. Most már valóban túlképzés van, és ha te lennél a lenedő munkaadó, kit választanál? Egy tapasztalt munkaerőt, több éves gyakorlattal, vagy egy pályakezdőt szinte 0 tapasztalattal? Lehet ezért kaptál könnyen másik munkát, azt nem tudhatod hány friss diplomást szorítottál ki. Én ismerek nem egy közgazdász diplomával rendelkező munkanélkülit, bár ők inkább a korosztályom, fiatal pályakezdők.
2017. ápr. 18. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
67%

Nincs már ilyen tévhit, ma idehaza szinte már semmire nem lehet embert találni.

Maximum azok mondják akik műszaki végzettségűek pl. informatikusok, akik amúgy is minden egyéb végzettségre azt mondják, hogy büfészak. Illetve az és ha bezzeg informatikus lennél akkor 500-600e is kereshetnél mert aki nem mérnök az hülye is és csak éhen halni van jelen a társadalomban.


Épkézláb embert nem lehet találni érettségivel 150-170 nettót el lehet kérni, bármilyen diplomával 180-200, sima irodai asszisztenciával.

2017. ápr. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem meg azért, mert a legtöbb közgazdász diplomás marketinges és menedzsmentes, nem pedig tényleg szakember. Azokból meg nincs szükség, ha nincs szakmai tudása, nincs tekintélye.
2017. ápr. 18. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
37%
3-as te álomvilágban élsz, de amint végzel a sulival felébredsz!
2017. ápr. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
21%
Nem ertem miert pontoztok le, de ez az igazsag. Az nem kozgazdasz, aki a szakdogajat az ilyen "alkoholfogyasztasi szokasok" meg "kotonvasarlasi szokasokbol" irja meg, majd megkapja a a diplomat erte, ami papir alapon ugyanannyit er elvileg, mint azoknak akik sokkal komolyabb temaban kutattak es vegeztek munkat. Mielott jon a sok butthurt ember, nincs bajom a menedzserekkel, de akinek nincs melle semilyen szakmai tudasa, az tekintheto egy sima okjsnak..
2017. ápr. 19. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Miért tesznek fel az emberek olyan kérdést, amire igazából nem is választ várnak, csak provokálni akarják az embereket?


Kérdező, te is egy olyan gyökér vagy, aki kérdésbe foglalja a saját állítását, és várja, hogy vagy megerősítsék, és bólogassanak rá; vagy veszekedjenek vele.

Ja meg persze azért beleteszel némi büszkélkedést is, f**zkalap.


Jobban érzed magad attól, hogy kiírtad a kérdést, h*lyegyerek? Jobban fogsz aludni a tudattal, hogy azokba, akiknek nem sikerül munkát találni (vagy nem megfelelőt) belerúghattál egyet? Szánalmas nyomorék...

2017. ápr. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
53%

#5

A 3-as vagyok, köszönöm!

Végzett közgazdász vagyok, dolgozom már jó pár éve. Azt látom, hogy nincs ember 200e alatt nincs végzett diplomás munkaerő még asszisztensnek se.

Csináltam MBA-t és MSC-t is.


#6

Kit érdekel a szakdoga? Erre gerjedsz ezt olvasod, hogy ki mit kutat meg ír meg? Ez lenne a nagy lényegi elem? Szakdoga? Vicc... nincs új a nap alatt és szakdogákra ez fokozottan igaz, olyan előre gyártott témák amik 5+ évig mennek a tanszékeken... a 2/3-a nem új anyag előállításáról szól.

PHD az szakmai kutatás meg elismertség de egy szakdolgoztat...

2017. ápr. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kedves utolsó, és mit dolgozol konkrétan? A szakdoga, diplomamunka csak egy példának hoztam fel. Egyébként igen is fontos, abból látszik, hogy merre specializálódtál. Marketinges=/=közgazdász. Pont.
2017. ápr. 19. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
IT PM vagyok
2017. ápr. 20. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!