Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki sehova se kell (sokadik...

Aki sehova se kell (sokadik interjú után), annak egyetlen egy lehetősége már az, ha felakasztja magát? Ti mennyire értettek ezzel egyet?

Figyelt kérdés
2017. aug. 29. 16:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
80%
Nem értek vele egyet. De azt azért nehezen hiszem, hogy ilyen munkaerőhiányos helyzetben sehova nem kellenél. Tesco?
2017. aug. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg nehéz munkát találni, hiába nagy a munkaerőhiány. Ha nincs elegendő tapasztalatod, vagy nem vagy szimpatikus, akkor még mindig válogatnak a munkaadók... és akkor még ők sírnak...


Semmiképp se add fel! És ne gondolj ilyenekre!!!!

2017. aug. 29. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Ne mondj ilyen marhaságot! Melyik országrész? Életkor?

Nekem javasolta egy ismerős, hogy menjek be valami munkaközvetítő irodába (ilyesmi) és adnak tanácsot is szívesen. Hát szégyelltem bemenni, de az a helyzet, hogy mikor utoljára állást kerestem, 10 éve, egészen más volt az elvárás, máshogy kellett megírni egy önéletrajzot, más kulcsszavak kellettek hozzá, másról kellett vetíteni. Szerintem nem sikerült tökéletesen előadnom magam az önéletrajzomban. Régebben a pozícióknak magyar neve volt, szégyen, nem szégyen, felét nem tudom mit jelent. Nem ártana kideríteni. Mondjuk külföldre akarunk menni, csak míg itthon vagyunk, akartam valamit. Voltam olyan állásinterjún (multi), ahol arról kellett (volna) áradozni, mit tudok róluk, és miért akarok odamenni. Nem egészen értem, hogy rám miért nem voltak kíváncsiak. Szóval egy ilyen közvetítő iroda hátha tud esetleg testhezállót ajánlani neked, ütősebb önéletrajzot írni, sőt, még munkát is szerezhet.

2017. aug. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
72%
Nekem is mindenki az önéletrajzomat szidja 53 sikertelen állásinterjú után.
2017. aug. 29. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
55%

Az önéletrajzba a száraz tényeket kell beleírni gyorsan olvasható módon, meg néhány formai apróságot kell betartani. Nem egy nehéz dolog, egy óra alatt nulláról össze lehet hozni Google segítségével. És senkit nem azért fognak elutasítani, mert nem az aktuálisan divatos nevén hív egy pozíciót. Ha meg nincs mit beleírni, akkor azon kell változtatni.


Vetíteni sem most nem kell, sem korábban nem kellett az interjún, mert úgyis észreveszik. Egyszerűen őszintének kell lenni a pozitívumaidra koncentrálva, meg alapvetően olyan embernek kell lenni, akivel mások szívesen dolgoznak együtt. Ha most nem vagy ilyen, fejlődni kell ezen a téren is, tanulható, mint minden más.


A cégről nem kell áradozni, viszont talán érthető, hogy nem jön le túl pozitívan, ha azt sem tudod hova jelentkezel. Meg egyébként is, komolyan nem érdekel annyira, hogy az interjú előtt fél órát nézegesd Google-ben?


Szóval ezek mind csak kifogások. Aki akar, az talál munkát.

2017. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
81%

Te vagy az 50 interjús ügyvédünk?


Nyugodtan.

2017. aug. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Köszönöm 5-ös, hogy szóról szóra megcáfoltad, meg kifikáztad a szavaimat. Százszor megfogadtam, hogy szubjektív válaszokat nem adok, csak száraz információkat. Az "aki akar az talál munkát"-tól a falra mászok.
2017. aug. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
39%
hát a kválkodás se jött be, kérdező?
2017. aug. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
#7: azért mászol falra tőle, mert ez azt jelenti, hogy tiéd a felelősség, amit kényelmes letagadni.
2017. aug. 29. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
75%
Azért most is szépen megmutatkozott hogy az itteni emberek szeretnek még egyet belerúgni az elesett emberekbe. Az erő abban rejlik hogy felsegítjük a másikat, nem lejjebb nyomjuk. Szégyen!
2017. aug. 29. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!