Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A 3 hónapos próbaidő alatt,...

A 3 hónapos próbaidő alatt, bármikor elkezdhetek dolgozni máshol vagy csak ha letelik a 3 hónap?

Figyelt kérdés

Az a problémám, hogy holnap írnék alá egy szerződést, de közbe bejött egy szakmabeli ajánlat és ha oda felvesznek, azt választanám. Arra gondoltam, hogy addig is dolgoznék ezen a helyen(ahol holnap már szerződést kötnénk 3 hónap próbaidővel) és közbe el mennék a másik interjúra, mert oda se biztos, hogy fel fognak venni. Nem tudom szóljak-e erről, megkössük a szerződést vagy mi csináljak. :/


Minden segítséget megköszönök!


2017. aug. 30. 23:26
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell szólni, 3 hónapon (próbaidőn) belül indoklás nélkül felállhatsz egyik napról a másikra és mehetsz a másik helyre ha az szimpatikusabb.
2017. aug. 30. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Így van. Próbaidőn belül mindkét fél indoklás nélkül felmondhatja a munkaviszonyt, ami azonnali hatályú, tehát nincs felmondási idő.


A felmondást írásba kell foglalni, és akkor számít közöltnek, ha a másik félnek átadják azt. Ha ezt próbaidőn túl teszed meg (átadást), akkor az már nem lesz azonnali hatályú felmondás, hiába jóval előtte írtad meg.

2017. aug. 31. 05:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Írd alá a szerződést, dolgozz itt - mert ez a biztos - aztán ha felvesznek a másik helyre (ami ugye nem biztos), az úgyis kiderül 3 hónapon belül és akkor nyugodtan felmondhatsz itt - írásban- és akár másnap már a másik helyen kezdhetsz.

Csak nehogy 2 szék közül a pad alá essél, mert nyilván a másik helyen is próbaidős leszel - ott szintén bármikor Neked is felmondhatnak.

De mindenesetre kezdj el az első helyen dolgozni.

2017. aug. 31. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Utolsó, igen én is így vagyok vele, csak nem tudtam le kell-e ott dolgoznom a 3 hónapot, mert ugye a szakmabeli se fog 3 hónapot várni.....

Köszönöm a válaszokat mindenkinek! :)

2017. aug. 31. 08:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!