Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan vegyem komolyan a...

Hogyan vegyem komolyan a jelenlegi világot?

Figyelt kérdés

Valamikor a szülői gazdaságban tevékenykedtem és nem volt mellette munkahelyem. Persze a szocializmus 80-as éveiben tartottak is attól a szüleim hogy jönnek értem az ávósok és közveszélyes munkakerülőként a terror házába cipelnek fekete autóval átnevelésre. :)) De szerencsére kiröhögtem az egész rabszolgaságra alapuló rendszert. És életem legboldogabb napjait töltöttem a szülői házban dolgozva, ahol saját lakásra való is összejött 20 éves koromra, igaz hogy csak egy garzonra. Plusz mellette volt időm csajozni, motorozni, bármihez amihez kedvem volt. A saját termelésű élelem bio volt, ingyen volt a valódi ásványvíz a fúrt kútból, arborétumhoz hasonlított a lakhelyem, és még sorolhatnám a földi javakat. Nem éreztem hogy bármi is hiányozna. A legszebb lányokkal barátkoztam, és így tovább.

Aztán városi is lettem, plusz a régi elnyomó rendszert is lecseréltük egy szerintem méghülyébbre. Mérnöki diplomát is szereztem, két nyelvvizsga, sokak által irigyelt kutató-fejlesztői állással. Csakhogy az egészről ha véleményt kellene írnom azt a moderátorok törölnék mert nyomdafestéket nem tűrne. Ezért csak finom szavakkal jellemezhetem, hogy nagyon nem jó! Napi 8-12 órás munkával, ráadásul diplomával minimum Mészáros Lőrinc színvonalán kellene hogy éljek, ha napi 3 órás paraszti munkával "munkanélküliként", pontosabban közveszélyes munkakerülőként azt az elégedett életet elértem amit leírtam. Vagy pedig napi nem több mint 5 perces munkával kellene a jelenlegi magyar színvonalon élni diplomával. Vagy pedig évi néhány napos munkából meg kellene tudni élni egész évben. Árulja már el valaki, mire jó a diploma ha úgy sem lehet vele élni mint parasztként? És többet is kell vele dolgozni, agyalni, kevés szabadidő is van, meg munka után pihenni vágyik az ember, amiből látszik hogy kifáradt. Hogy lehet az hogy diplomával, amibe belefektetett az ember, kevesebb a szabadidő mint parasztként volt? Nem nevetséges mindez? Mert nekem nagyon az.

Amikor hazanézek a szülőfalumba, szinte vigyázba vágják magukat az emberek amiért nem csak van állásom, hanem ráadásul szerintük irigyelt kutatómérnöki állás. Erre azt szoktam mondani az amúgy volt katonatársaimnak hogy "Pihenj!". Vagyis ne irigyelje a sorsomat mert az övé jobban kánaán ha például kocsmárosként bedob egy alkalmazottat a pult mögé, ő meg munka nélkül éli világát.


2017. aug. 31. 14:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
90%

Menj ki kulfoldre,Svajcba,USAba,Dubaiba.

Dolgozz ott,hidd el sokkal jobban fogsz elni.

2017. aug. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:

Ez még lemaradt:

...kocsmárosként bedob egy alkalmazottat a pult mögé, ő meg munka nélkül éli világát. És mindezt úgy hogy a 8 általánosból megvan neki mind a 6, azaz 4 első és 2 második. Na jó, annyi van neki mint például a nemzeti gázszerelőnknek, egy gépszerelő szakmunkás papírja, elégséges eredménnyel.

2017. aug. 31. 14:48
 3/16 anonim ***** válasza:
86%
Milyen igazad van kérdező.... Hogy vedd komolyan ? Itt sehogy szerintem is irány külföld.
2017. aug. 31. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
79%

Itthon vagy IT-s vagy, vagy kormányközeli vállalkozó, vagy semmi.

Amúgy Géczi Gábor előadásait, ha hallgatod, ő mondta, hogy a természeti népek napi 2 órát dolgoztak (vadászat, gyűjtögetés is benn volt), ma meg a modern kor embere napi 8-12 órát tölt a mhelyén, holott fejlett az ipar az őskorhoz képest. Így nem előrelépés van, hanem visszalépés és mindenki jelentkezik rabszolgának amerikaí típusú önéletrajzzal.

2017. aug. 31. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
91%

Sokkal fiatalabb vagyok, de hasonlóan látom az egészet. És teljesen motiválatlan vagyok, mert egyszerűen képtelen vagyok ebben a rendszerben létezni. Persze mégis ezt teszem, mert valamiből élni kell, csak éppen értelmetlennek látom, és minden áldott nap hányingerrel indulok dolgozni. Ja, és nem fizikai munkát végzek vagy ilyesmi. Egyszerűen hányok ettől az életformától, hogy hatkor kelés, zötykölődés, be az irodába, ötkor ki, hatra haza, gyors főzés, vacsi, takarítás - és már lesem az órát, hogy le kéne feküdni. Az agyam, a testem épül le, és még gyáva is vagyok kilépni ebből.


Hogy lehet komolyan venni? Sehogy. Én arra törekszem, hogy találjak egy olyan állást, ami a legkevesebbet vesz ki belőlem, egyelőre sikertelenek a próbálkozásaim. Külföldre nem akarok menni. Nálam zsé terv egy tanya. Állatokkal, zöldséggel, gyümölccsel.

2017. aug. 31. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
67%

Költözzetek ki a vadonba, ott lehet gyűjtögetni és vadászni napi két órában. Csak cserébe nincs tiszta ivóvíz, bármikor elérhető kaja, fedél a fejed fölött, orvosi ellátás, közbiztonság, szociális védőháló, nyugdíj, közművek stb.


Oké, vannak súlyos problémák a modern társadalmakkal, ezt be kell látni. De azért a másik végletbe sem kell átmenni, hogy "bezzeg a természeti népek így, meg úgy" (miközben a modern társadalmat kritizálók kihasználják annak a fent említett előnyeit is, csak ezekről megfeledkeznek a nagy nosztalgia közepette). Meg lehet pl. nézni, mennyi a természeti népeknél az átlagéletkor, hány nő éli túl a szülést stb.

2017. aug. 31. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

# 4: Ismerem Géczi Gábor előadásait és tetszenek.


# 6: Az emberek (ahogy akár én is) akkor szoktak vágyni ki a vadonba, amikor rádöbbennek hogy nem jó a jelenlegi fejlődési irány. Ezért visszavágynak hogy elölről kezdhessék, de most a helyes úton elérve a fejlődést. Nem úgy értem hogy ismét néhány millió év alatt. Hanem például a vízóra helyett a vizük legyen ingyen a fúrt kútból. A csekkfizetési kötöttségeik helyett a mai tudományt és technikát kihasználva legyen a házuk teljesen autonóm és csekkmentes. Valamint modern emberként ne kelljen napi 2-3 órát dolgozniuk mint a primitív természeti népeknek hanem kevesebbet.

2017. aug. 31. 16:14
 8/16 anonim ***** válasza:
45%

Azért irigyelnek az otthoniak, mert nekik nem jár több százezres fizetés, csak jó esetben minimálbér vagy közmunkaprogram.

Lehet siránkozni, tény és való, hogy sokba kerül minden, főleg Pesten (Lakhatás, étel stb), de attól, hogy ebben a világban élünk, nem kell egyetérteni vele. Elfogadni el lehet, de nem kell azonosulni vele. Ha megnézi az ember, hogy mennyi időt tölt facebook-ozással vagy egyéb felesleges dolgokkal, akkor talán azt az időt lehetne másra is fordítani.


Minden időszaknak az ember életében megvan a helye. Korábban diákként én is sokszor "jobban éltem", mint most, pedig csak a nyári munkából szerzett fizum volt és az ösztöndíj. Akkor elég volt arra, amire akkor kellett. Ma már nem lenne elég, hiszen változott az életvitelem (nem otthon lakom, albérlet, rezsi, telefonszámla, lakástakarékosság, magánnyugdíjpénztár stb.)


Találd ki, hogy mit szeretnél csinálni, munka előtt-közben-alatt készítsd elő, s aztán lépd meg.


Aki nem dolgozik, szerintem marhára unatkozhat. Bár ez is emberfüggő, én ha kivennék 1 hónap szabit, ha nem utaznék sehová is tudnék mit kezdeni magammal, annyi ötletem van.

2017. aug. 31. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
66%
Miért nem nyitsz akkor kocsmát, vagy mész vissza parasztnak?
2017. aug. 31. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
82%
Hozzátenném azért, hogy a természeti népek vastagon napkelte és napnyugta között dolgoztak régen is és most is. Ez a két óra teljes suletlenseg.
2017. aug. 31. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!