Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kérhetek fizetésemelést, ha...

Kérhetek fizetésemelést, ha az előző főnökkel nem a megbeszélt fizetést kapom?

Figyelt kérdés

Mikor megpályáztam az állást, előző főnökömmel megtárgyaltuk a fizetést- nettóban - amelyre azt mondta, hogy az pontosan annyi bruttóban (újonc voltam, fogalmam sem volt mennyi lett volna). Mint kiderült, nettó értékben 30 ezerrel kevesebbet kaptam, mint amit megbeszéltünk, csak én nem szóltam (nem tudom mièrt nem), se ennek már 9 hónapja. A kezdetektől fogva én vagyok a legjobb a cégnèl, èn generálom a legnagyobb forgalmat is egyben, s úgy gondoltam, ideje lenne szólni az azóta új főnökömnek (ő nem tud erről a sztoriról).


Még sosem csináltam ilyet, így érdeklődnék, mennyire veszik jónéven a béremelést a cégvezetők? Hogyan álljak hozzá? (Ha én lennék a cégvezető, s az alkalmazottam hozná az eredményeket és nem panaszkodna fizetése miatt, akkor én sem erőltetném különösen a dolgot).


A lényeg, hogy tudom, hogy sokkal többet èrek ès alul vagyok fizetve - s ezt ő is tudja. Aki már csinált ilyet, milyen általános reakcióra lehet számítani a vezető felől egy ilyen kérés esetében?


2017. jún. 2. 15:58
 1/5 A kérdező kommentje:
Ja, értékesítésről van szó és "jól megy" a cégnek, probléma ezekkel a tényezőkkel nincs :P
2017. jún. 2. 16:03
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Faxa kis cég lehet ahol a legjobb értékesítő nem tudja mi a különbség a nettó és bruttó között...


Amúgy meg akkor kérsz fizuemelést amikor csak kedved szottyan. Egy cégvezető sem szereti, ha kérnek tőle, hiszen az az ő zsebéből vándorol ki amit neked ad. Ergo csak akkor ad ha muszáj és ezt be is bizonyítod. A "helló főni én tök jó vagyok kapok +30e-t"-re kiröhög 100-ból 99. Ha viszont ő is tudja ,hogy máshol felvennének (mert tényleg jó vagy nem csak hiszed) akkor meg akar majd tartani.

2017. jún. 2. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
91%
Vesztenivalód? Legfeljebb az mondja nem. Kaptál már nemleges választ a munkád során nemde? Kezeld ugyanúgy, csak most magadat adod el.
2017. jún. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes logika...

Egy olyan ember, aki a legnagyobb forgalmat generálja, nem tudja, mi az a nettó és bruttó. Illetve nem szól, amikor rájön, hogy ez 30e-el kevesebb, mint amiben megállapítottak.

Olyan dolgokról már nem is beszélek, amikor aláírtad a szerződést...

S ez 9 hónapig ment...

2017. jún. 2. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Hát elég nagy önteltségnek érzem én is ezt, hogy kijelented, te generálod a legnagyobb forgalmat, közben meg nem tudsz egy nettó bért se számolni :D

Mindenesetre semmiből nem áll ez az egész. Szólhatsz neki egy e-mailben vagy akárhogy, hogy szeretnél vele majd beszélni a javadalmazásodról, hogy ne letámadásnak tűnjön az egész, aztán szépen előadod, hogy miért is gondolod, hogy már többet érsz. Már most javasolnám, hogy ezt a bruttó-nettó közti különbséget ne hozd fel, mert kiröhög, inkább mondd azt, hogy sokat fejlődnél, szerinted jól végzed a munkát és emelést szeretnél.

2017. jún. 2. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!