Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályarelhagyó jogászok! Jogi...

Pályarelhagyó jogászok! Jogi végzettséggel (a klasszikus bíró, ügyész, ügyvéd, közigazgatás pályákon kívül) milyen állásokat érdemes megpályázni?

Figyelt kérdés
2017. szept. 4. 16:01
 1/8 anonim ***** válasza:
47%
Jogi végzettséggel örül az ember ha munkát kap, nemhogy még válogasson:-D Évfolyamtársaim közül kettő tudott elhelyezkedni jogi pályán, van aki írnok, van aki revizor, míg más aktatologató lett. Ez kb 10 ember összesen, a többiek teljesen más területen találtak munkát.
2017. szept. 4. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
74%
Miniszterelnökit.
2017. szept. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 blilla ***** válasza:
85%

Gyakorlatilag bármit érdemes megpályázni, például bankokba is keresnek kifejezetten jogi végzettségűeket, illetve multikhoz is lehet menni jó nyelvtudással.


Nekem gyakorlatilag minden csoporttársam jogi területen dolgozik, tehát jó gyenge csoport lehetett, ahol 2 ember tudott így elhelyezkedni :)

2017. szept. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
60%
Akik pályaelhagyók, ők jellemzően már nem "állásokba" mennek, hanem vállalkozók lesznek és 10-20-szor annyit keresnek, mint bíróként, vagy a közigazgatásban.
2017. szept. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
25%
3as, nem, nem gyenge csoport, csupán túlképzés van jogászokból.
2017. szept. 5. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%

Károli Gáspár Református Egyetem? (kis létszámból) Levelezőn ráadásul?

Azt is nézik, hogy hol végeztél ám...

NAV-nál, bankoknál, kis és középvállalatoknál, nagy nemzetközi multicégeknél is alkalmaznak jogászokat.

Amikor már a Kukutyin kisközség aljegyzőjétől is elvárják a jogi végzettséget, vagy legalábbis előny, akkor szerintem a közigazgatás jó pálya lehet.

Ha elvégeztél egy jogi egyetemet szerintem utána kellene tudni nézni a dolgoknak.

2017. szept. 5. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
90%
Ja és nem a kiröppent kis jogászokból lesznek az ügyvédek, ügyészek, bírok. Szakvizsgázni kell, ami 3 év, tehát addig a legtöbb helyen csicska munkát fogsz végezni, lásd. aktatologató, vagy kávét főző, fénymásoló csicskagép (ügyvédjelölt).
2017. szept. 5. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
0%
Pázmány nappali
2017. szept. 5. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!