Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Manapság miért lehetetlen...

Manapság miért lehetetlen pályakezdő diplomásként elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy válogatnék, vagy hogy minden interjún béna lennék, még csak nem is arról, hogy be se hívnának, hanem egész egyszerűen nem is találok olyan melót, ahova egyáltalán be tudnám adni az önéletrajzom, mivel meg sem hirdetnek olyan állásokat, vagy amit meghirdetnek, ott olyan elvárások vannak, amit egyszerűen képtelenség teljesíteni (pl. min 5 év szakmai tapasztalat, felsőfokú nyelvvizsga, saját kocsi + 3 év vezetési tapasztalat...), vagy ha netán mégis van valami használható, az minimum az ország másik végében van. És nem arról van szó, hogy valami light-os szakot végeztem volna, hanem itt állok MSc mérnöki diplomával, de még BSc szintű állásokat se találok és nem csak rólam van szó, hanem az évfolyamtársaim ugyanebben a cipőben járnak, de nem csak erről a szakról van szó, hanem úgy összességében a velem egykorú ismerőseimnél ugyanezt látom,hogy a szabadbölcsészektől az atomfizikusokig nem találnak a diplomájukkal állást max ha van min 3 nyelvvizsgájuk, amiből legalább 1 felsőfokú és egyetem mellett már folyamatosan güriztek valahol 0 vagy minimális diákfizetésért ,ahova aztán nagy kegyesen fölvették őket, de olyat is ismerek, aki még így sem talált állást.

2017. szept. 7. 06:50
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

A statisztikák meg hiába mondják azt, hogy nincs olyan sok diplomás munkanélküli.

Persze, hogy nincs, mert a diplomások (én is) dolgoznak valami egész más melóban, aminek semmi köze a szakmához és max egy érettségi vagy még az sem kell hozzá, mert valamiből meg kell élni.

2017. szept. 7. 07:11
 2/14 anonim ***** válasza:
88%

El kell költözni:

Győr: Audi és beszállítói

Komárom: Suzuki és beszállítói

Szentgotthárd: Opel

Kecskemét: Daimler és beszállítói

Mór/Pusztavám: autóipar

Tatabánya/Környe/Tata: autó-, repülőgép-, és egészségügyi ipar

Veszprém: elektronika, autóipar

Székesfehérvár: autóipar, elektronika, aluminíumkohászat

Stb...


A fenti környékek mindegyikén munkaerő hiány van mérnökökből. Pályakezdőket is felvesznek.

Nálunk 2000 fős gyárban, 180 szellemi dolgozó mellett, jelenleg kb 10-15 diák (duális képzés -középiskola és főiskola is ill csak sima diákmunka) ill 5-6 gyakornok is van, hétfői gyakornoki jelentkezőt kedden már be se tudta nekem hívni a HR mert egy másik cég gyorsabb volt.


És mérnököknél nem kell nyelvizsga a munkáltatónak, nyelvtudás kell.

2017. szept. 7. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
83%
Én el tudtam.
2017. szept. 7. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
72%
El sem olvastam a részleteket, mert már a kerdesedben hazudsz. Nem lehetetlen.
2017. szept. 7. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
13%

Mert Dunát lehet velük rekeszteni!

Szakmunkás meg nincs, mert nekik dolgozni kell keményen...

2017. szept. 7. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
96%

"A fenti környékek mindegyikén munkaerő hiány van mérnökökből."


Informatikus mérnökből? Villamosmérnökből? Élelmiszeripari mérnökből? Agrármérnökből? Közlekedésmérnökből? Építészmérnökből? Mindből?


"amit meghirdetnek, ott olyan elvárások vannak, amit egyszerűen képtelenség teljesíteni (pl. min 5 év szakmai tapasztalat"


Ha minden másban megfelelsz, nyugodtan jelentkezz. Nyilván nem az első ilyen helyre fognak behívni akár csak interjúra. Tanuld meg eladni magad, de főleg a tudásodat...

2017. szept. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%
Nem lehetetlen, de ha már addig sem jutsz el, hogy leadd az önéletrajzod akkor mit vársz?
2017. szept. 7. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
44%

Ezert kellene egyetem mellett EL MENNI DOLGOZNI,es hajtani.

Csak ez a baj az egyetemistak 90%-al,hogy megtanulja az alap anyagot,semmi egyebet es nem mennek el melozni mellette,nem keresik a lehetosegeket,hanem el vannak,majd raer diploma utan,hat nem er ra.

Itt latszik,miert nem mentel el gyakornoknak mar BSc alatt?

Sokkal tobbet BSc+munkatapasztalat,mint BSc+MSc(ez onmagaban semmit se er,dobhatod a kukaba), BSc+munkatapasztalat+MSc na ez a non plus ultra en igy leszek peldaul.

El kellett volna menni gyakornoknak,en 3,5 evig sehova se mentem csak otthon kodoltam es gyakoroltam es manapsag is hetkoznap csak fejlodes es melo van,meg tovabbkepzesek.

Egyetemen csak tanultam es dolgoztam semmi mast,remetekent eltem.

Viszont igy tudok valogatnia melok kozott,most vegeztem el a BSc-t de mar 8 eve dolgozok a szakmamban.

Es nem bufeszak hanem mernokin voltam en is.


NEm bulizni kellett volna hanem egyetem mellett csak dolgozni teperni keresni a lehetosegeket.

2017. szept. 7. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

Utolsónak igaza van, ez egy.

Másrészt nem, nem lehetetlen elhelyezkedni pályakezdő diplomásként. De lehetetlen lehelyezkedni a random lakóhelyeden, mert nem visznek oda neked állást az utca végére.


Másrészt manapság elég kevés, hogy kijártál egy iskolát. És még hányan tették ezt? És ezek közül miért pont téged vegyenek meg a munkaerőpiacon? Miért érné ez meg a munkáltatónak? Mit tudsz még? Stb.

2017. szept. 7. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%
Mint mindig most is azt tudom mondani, be kell iratkozni MSc-re, lehetőleg Budapestre vagy Győrbe. Lesz újra nappali tagozatos jogviszonyod, van 2éved hogy felszedd magad tudással, fel fognak venni gyakornoknak. Utána tárt karokkal fognak várni az ajánlatok. Ja és javaslom ezt a két évet használd arra hogy megtanulj normálisan angolul. Amiatt panaszkodni hogy felsőfokot kérnek szánalmas. Minél jobban kell tudni és akkor nem ez lesz a szűk keresztmetszet.
2017. szept. 7. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!