Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináljak, ha gyűlölöm az...

Mit csináljak, ha gyűlölöm az ingázást? Budapestiek, hogyan viselitek el?

Figyelt kérdés

Budapesten élek, eléggé a külvárosban. A belvárosban dolgozom, ha szerencsém van bő egy óra alatt benn vagyok, és kb ugyanennyi vissza. Minimum két és fél, de inkább három órát vesz el az utazás, ha beugrok boltba, akkor három minimum. 10 perc gyalog, busz, egyik metró, másik metró, és megint 10 perc gyalog.Ma az, hogy ilyen hosszú az út még nem zavarna, de reggelente a zötyköldő, zsúfolt, sokszor büdös tömegközlekedés annyira leszív, hogy sokszor már mire beérek fáradt vagyok. Reggel fél hétkor indulok , jó esetben este fél hétre érek haza, kifacsarva, mint egy citrom. Eljárok futni, edzeni, de másra tényleg se erőm, se időm. Belvárosba több ok miatt sem szeretnék költözni, munkahelyváltáson gondolkodom, de jól keresek, és eddig közelebbi helyen nem találtam hasonló jó munkát.

Leginkább az érdekelne, hogy aki Bpn él, és hozzám hasonlóan kb egy negyed-harmad munkaidőt kitesz még az utazása, az hogyan viseli? Nincs tele a.? Fogalmam sincs, mi lenne ha még családom is lenne, hogyan oldanám meg.


2017. szept. 8. 09:58
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
*ma az= az...a ma véletlen került oda
2017. szept. 8. 09:58
 2/18 anonim ***** válasza:
70%

- vegyél autót

- költözz a belvárosba

- válts munkahelyet


vagy:


hisztizz tovább

2017. szept. 8. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én nem élek Budapesten, érdi vagyok, de kb. 1 óra alatt én is a munkahelyemen vagyok. Szerencsére viszonylag közel van Budapest, és jó a közlekedés is. Előtte laktam messzebb is a várostól, meg olyan helyen is, ahol borzalmas volt a közlekedés, olyankor akár kétszer ennyit is utaztam naponta.


Aki ennyire nem bírja az ingázást, annak azok a lehetőségek maradtak, amit az első válaszoló ír. Én biztos nem fektetnék be egy autóra annak minden problémájával együtt, főleg, hogy csúcsidőben olyan sokat nem is nyernék vele. A költözés is problémás, pont azért lakok kicsit kijjebb, mert jóval olcsóbb a bérlés. A munkahelyváltás sem olyan egyszerű, hiszen általában nem az alapján választ az ember munkahelyet, hogy milyen közel van, egyéb szempontok sokkal fontosabbak.


Szóval tényleg érdemes mérlegelni, hogy mondjuk napi 2 óra megtakarítás mit ér meg neked.

2017. szept. 8. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
Vonattal lehet hamarabb beérsz.
2017. szept. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat, vonattal lehet hamarabb beérnék, csak ahhoz kellene az, hogy egyen vasút is arrafele...

a kocsi tényleg nem opció, jártam egy ideig úgy, de nem sokkal voltam előrébb, és drágább is.

Igazából én nem is tanácsokat szeretnék, hogy mit tegyek, hanem aki hasonló cipőben jár, hogyan bírja...ezzel igaz, nem vagyok előrébb, de érdekelne.

2017. szept. 8. 11:57
 6/18 anonim ***** válasza:
75%
Én is utaztam majnem napi 3 órát naponta, nem éri meg oda kell költözni ahol dolgozol.
2017. szept. 8. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Hogyan viselem? Sz..rul. Eddig 25-30 percre volt a munkahelyem, most 50-60. Egy halál az egész, pláne ha majd jön a tél és még sötét is lesz az utazás alatt.

Gondolkodok egy jobb elhelyezkedésű (és baromi drága) albérleten. Az autó nem megoldás, van hogy szimplán lassabb mint tömegközlekedéssel, ha meg nem, akkor meg kemény 5 percet ha spórolsz vele, cserébe 99%, hogy szívhatsz a parkolással.

Azon is gondolkodok, hogy elköltözök más városba, de nem akarnám a baráti körömet nulláról felépíteni megint.

2017. szept. 8. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is így vagyok, kb 2-3 óra az utazás naponta. Legnagyobb bajom nekem is az, hogy reggel korán kell kelnem, este későn érek haza és másból sem áll az életem csak munkából meg utazásból.Na meg a többi utastárs... :D


Nekem az alábbi dolgok jönnek be:

- Hazasétálás, lehet elmegy több órám, de legalább egy kiadósat mozgok és nem mások hónalját szagolom a 40 fokban.

- Vegyél biciklit, időben ugyanott vagy, de szintén mozogsz. Mondjuk a belvárosban utálok tekerni mert mindenki idióta módjára közlekedik a biciklisektől kezdve a gyalogoson át az autósokig és mindenkire figyelned kell. Plusz az infrastruktúra kalap szar.

- Vegyél autót. Drága fenntartani, dugóban ugyanúgy hosszú az út, de legalább a saját élettered vesz körül.

- Vigyél olvasnivalót. Simán lehet telefonon is, vagy akár egy jó könyvet.

2017. szept. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy nekem még az utazás idő hagyján, de Pesten élek, és egyre alaposabb a gyanúm így pár év után, hogy a pesti oldal kollektíven (pár kivételes helytől eltekintve) egy lepra hely. Randa a környék, az utazóközönség fele kan cigány vagy épp belőtt/beszívott csöves, esetleg reggel 8-kor már fél üveg boron túl lévő papa (igen, komolyan félig üres üveget szorongatott ma valaki reggel a villamoson). A szagok olyanok, hogy a fejfájás jön rám tőle. Kész felüdülés hazajönni a szülővárosomba, de itt meg nulla munkalehetőség van.
2017. szept. 8. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
#10 hát ennyire azért nem szar a helyzet..
2017. szept. 9. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!