Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Budapestiek! Nektek mekkora a...

Budapestiek! Nektek mekkora a havi nettó összbevételetek?

Figyelt kérdés
Én most költözöm majd fel, és 200 ezer nettó fizetésre számítok, mint pályakezdő. Ez átlagban jónak számít? Most a szakmákat meg foglalkozásokat ne nézzük. (Tudom, ha például utcaseprő lennék akkor jónak számítana.)

2017. ápr. 11. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
75%

Ha egyedül vagy kevés, egy normális albérlet elviszi közel a felét és akkor a rezsi, háztartási cuccok (tisztító és tisztálkodó szerek), a kaja, az utazás és a ruhászkodás benne sincsen. A szórakozásról (pl. mozi, színház) és sportról nem is beszélve.


Ha ki is jössz belőle nagyon szűkösen sok lemondással. Ebből nem igen lehet előre jutni.


Amúgy én még nem rendelkezem keresettel (nappalis egyetemista vagyok), így nem tudok a kérdés másik részére választ adni.


Amúgy meg tényleg munkától függ, programozóként kevés, jogászként szintén, villanyszerelőnek egész jó, pénztárosnak pedig kiemelkedő.

2017. ápr. 11. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Nekem (szintén diplomás pályakezdő) nettó 167 800. Nem nagy pénz, de első munkahelynek és tapasztalatnak jó. A cafeteriám még havi 20, illetve a telefonért, netért sem fizetek, ami azért segít.

közben meg folyamatosan tanulok egy hasznosabb diplomáért, amivel többet kereshetek majd :-)

De nem panaszkodom, el tudom magam tartani, járok moziba, ebédelni főtt ételt szoktam a munkahelyemen. Uszodára, szórakozásra is jut; nyaralásra is félreteszek mindig egy keveset. Szerényen, de normális körülmények közt élek.

2017. ápr. 11. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
52%
5 év+ informatika (MS rendszermérnök) 375.000
2017. ápr. 11. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
91%

Pályakezdőnek, fiatal huszonévesek körében ez jónak számít, ennél csak több lesz a későbbiekben. De ha 30-40 éves lennél, akkor is simán átlagos lenne.


Nem ebből a fizetésből fogsz meggazdagodni, hanem abból a tapasztalatból, amit ez idő alatt szerzel, amire később több fizetéseket is kiérdemelhetsz.

2017. ápr. 11. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
60%
550-600 között , én SQL-ezek, a bnőm spanyolos egy SSC-ben. (Nem rossz egyébként a 200, majd nő szêpen)
2017. ápr. 12. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
56%

"Amúgy meg tényleg munkától függ, programozóként kevés, jogászként szintén, villanyszerelőnek egész jó, pénztárosnak pedig kiemelkedő."


Hadd fogalmazzam meg helyetted: (...), programozóként kicsit kevés, jogászként nagyon jó, villanyszerelőként pocsék, pénztárosnak meg nem rossz.

2017. ápr. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
63%
#6 Azért én ezt nem így tapasztalom, programozónak és jogásznak is pocsék ha nem pályakezdők. Egy jogász (pl. Bíró ügyész, nettó 400 ezerrel kezd + jutzatás) Programozók is már kezdőként 200 felett kap sok helyen, pénztáros pedig sok esetben minimálbéres állás. A villanyszerelő attól függ alkalmazott e vagy vállalkozó.
2017. ápr. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
83%
Sőt programozóként a 800 nettó sem lehetetlen, de pl. ügyvédként sem, de ott az ritka nagyon. Szerintem erősen el vagy tájolva...
2017. ápr. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
7-8: palyakezdorol volt szo. Egy palyakezdo jogasz nem tud ugyved lenni. Szoval netto 200 realis
2017. máj. 10. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

300


3 év gépészmérnök tapasztalat

2017. máj. 10. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!