Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Átvertek a próbaidő után a...

Átvertek a próbaidő után a fizetéssel - ti lenyeltétek volna? Én felmondtam elvből

Figyelt kérdés

Szóval a történet röviden annyi hogy 2 hónap próbaidős határozott idejű szerződéssel felvettek egy céghez azzal az ígérettel hogy ha beválok akkor kettő hónap után véglegesítenek és a próbaidős „nyomott“ bér helyett kapásból +50 nettóval többet kapok majd.

A próbaidős bér a gar bérminimum volt kutyatöke de ez + 50E nettó már nem rossz.

Szóval benyaltam. Sajnos ez csak szóban hangzott el.

Letelt a két hónap és jött a végleges szerződés, és benne pofon. A bér marad. Rákérdeztem hogy a +50-et majd zsebbe feketén ( nekem az is jó!!) vagy hogy?

Erre elkezdtek jajongani hohgy így a gazd helyzet meg úgy és szóval marad a bér a régi több nincs.

Én meg bepipultam nem írtam alá az új papírt hanem eljöttem azonnal.

Jó a trolloknak szó szerint nem felmondtam mert az előző papírom lejárt újat meg nem írtam alá így nem felmondás volt igazából csak azonnal eljöttem még az adott napot se töltöttem már le.



Ti kit tettetek volna ha helyből át akarnak verni a fizetéssel?


2017. szept. 9. 09:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A gond ott kezdődik, hogy ami szóban hangzik el, az nem létezik. Nagy gerinctelenség, amit csináltak, ez vitathatatlan, de -bocs- nagy palimadár voltál te is.

Én már nagyon megtanultam, hogy mindent kizárólagosan írásban kell rögzíteni, ezt a béremelést is nyilván nem véletlen hagyták ki a szerződésedből.

Mivel ugye az egész szóban ment, vagy benyeled vagy lelépsz.

2017. szept. 9. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem volt ilyenről szó a szerződésben, vagyis nem vágtak át. Bemondásra semmit sem szabad elhinni. Ha van más lehetőséged, és nem létszükséglet a pénz, akkor jól tetted, hogy azonnal eljöttél.
2017. szept. 9. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
95%

"A gond ott kezdődik, hogy ami szóban hangzik el, az nem létezik."


Itt a gond, és ebben kellene fejlődni. Ugyanis, ahol komolyabban veszik az embert ott létezik szóban kötött szerződés. Nyilván Magyarországon ilyen nincs, csak a kamuzás. Engem pl úgy vettek fel a mostani helyemre, hogy rengeteg mindent megígértek és amikor jött a szerződéskötés napja, ezek mind benne is voltak, semmi sem hiányzott. Szóval ilyen, hogy amit szóban mondanak az nem létezik, nincs, max Magyarországon. De, hogy válaszoljak is a kérdésre: jól tetted, én se maradtam volna, ugyanis szórakozzanak azzal akivel akarnak. Munka mindig van, csak meg kell találni.

2017. szept. 9. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
3.: jogos, csak van az az eset is, mikor valaki elfelejti, hogy erről vagy arról volt szó, mindennemű vitás kérdés elkerülését segíti, ha írásban előre le van rögzítve, dátumozva, a két fél aláírja és van mindkettőnek 1-1 aláírt, szignózott példánya.
2017. szept. 9. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
3: de neked nemcsak szóban mondták, hanem a szerződésben is benne volt.
2017. szept. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 12:14


Így van. Májusban megígérték, hogy mi lesz (szóban), júliusban meg aláírtam a szerződést. A kettő közt volt több, mint egy hónap, és nem felejtették el, nem vágtak át, minden úgy volt, ahogy mondták. Az elején, amikor behívtak elmondták, hogy mire számíthatók, mennyit fogok kapni, feltételek. Kérdezték vállalom-e. mondtam igen. Aztán mondták, hogy júliustól tudnak alkalmazni jó-e. Mondtam jó. Addig nem írtam alá semmit, hanem az első munkanapom előtt behívtak, elém rakták a szerződést, átolvastam és semmi nem volt benne más. És szerintem ez lenne a normális.

2017. szept. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Így van. Normális helyen fel se merül papír ide vagy oda hogy állat módon az ember pofájába hazudnak. Erről kb ennyit.

De azért azt a pofát is érdemes lett volna megnézni amit a főnök vágott amikor a munkanap közepén felálltam, közöltem hogy nyasgem és távoztam.

2017. szept. 10. 08:50
 8/9 anonim ***** válasza:
Jól tetted, én is ezt tettem volna. Ha ennyire nézik az embert ennyit is érdemelnek. Menjen más balek oda, akinek ez jó.
2017. szept. 10. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

És még jó hogy ilyen mérsékelt ember vagyok... gondold el ezt a sztorit egy sittről kijött bika józsival játssza el...

akkor asszem mehetett volna a drága volt főnök egy fogorvoshoz.

Tán tanult volna belőle.

2017. szept. 10. 09:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!