Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért akar minden ember csak...

Miért akar minden ember csak fogaskerék lenni egy gépezetben?

Figyelt kérdés
Mindenki alkalmazott akar lenni,járnak az ismerőseim is ezekre a semmire se való interjúkra (ahol a fele helyen már eldöntött úgyis ki lesz a befutó)és senki se akar vállalkozó lenni...

2017. szept. 10. 13:50
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
61%
napi értelmetlen provokatív kérdés.
2017. szept. 10. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
De tényleg nem értem...
2017. szept. 10. 13:55
 3/20 anonim ***** válasza:
93%

Mert a franc akar foglalkozni éjjel-nappal a hülye ügyfelek hajkurászásával, simlizgetèssel, csalással-ki tudja még mivel csak hogy megèljek valahogy.


Van egy naaagy cég, ahova bejárok dolgozni a hét 5 napján. Kb. akkor megyek el onnan délután, amikor akarok, csak a heti 40 óra meglegyen. Akkor megyek szabadságra, amikor akarok, ekkor is full fizetés jár. Olyankor pedig békén hagynak, nem cseszegetnek.

Egyébként pedig kb. lesz.arom hogy jól megy a cégnek vagy rosszul, de valószínűtlen, hogy csődbe menne. Miattam meg plàne nem.


Mindezért fizetnek nekem habonta több mint 300 nettót ha esik, ha fúj. Ez már cssk jobb lehet.

Nekem ez egyelőre elég.

Minek szopnèk vàllalkozóként? :P

2017. szept. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

1. Nincs pénze saját vállalkozáshoz, hitelt nem akar a bizonytalanra felvebnni.

2. Nem akar belebukni.

3. Nem tudja, mi érné meg vállalkozás szempontjából.

4. Elrettenti a havi 50ezer.

2017. szept. 10. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
88%
Az a helyzet, hogy fiatal korában a legtöbb ember jobban jár, ha alkalmazott lesz. Egy vállalkozást nem lehet csak úgy felépíteni, amikor kiesel az iskolapadból, 0 tapasztalattal, hogy az sikeres is legyen, jól meg tudj belőle élni. Míg alkalmazottként 1-2-3 év alatt már elég jól el lehet kezdeni keresni, és 5-10 évvel később már akár el is lehet gondolkozni egy saját vállalkozáson.
2017. szept. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
83%

Nekem eszemben sincs cégnél elhelyezkedni hosszú távon, viszont ahhoz, hogy egy vállalkozás beinduljon, kell egy alaptőke. Még úgy is, hogy én csak fordítást akarok végezni e.v.-ként, amihez telephely meg egyéb formaságok nem kellenek. Nekem a tervem az, hogy eleinte adószámos magánszemélyként ténykedek, hogy ne kelljen az esetleges 0 Ft/hónapos bevételem után is adóznom, csak a ténylegesen elvégzett munkám után, de ugye ahhoz kell egy bejelentett, heti 40 órás főállás sajnos, keleten meg gyáron kívül nem vesznek fel sehova senkit protekció nélkül.


Nekem egyáltalán nem áll szándékomban egy főnök utasításait követni néhány hétnél-hónapnál tovább, illetve a kötött munkaidőhöz és a munkatársakhoz se fűlik a fogam. Viszont azt az oldalt is megértem, amelyiknek nincs kedve utánajárni a jogi oldalnak, ügyfeleket szerezni, könyvelőt találni és egyebekkel foglalkozni. Úgyhogy emberfüggő a dolog.

2017. szept. 10. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
21%

Amúgy emberek, ne vegyétek már ennyire komolyan ezt a kérdést. :D


A kérdező egy munkakerülő alkoholista troll, aki nap mint nap az oldalon garázdálkodik.

2017. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem provokatív kérdés ez, csak provokatívan van megfogalmazva.


:D Arról az esetről hallottál már, amikor bejárnak ugyanilyen interjúkra, és aztán egyéni vállalkozóként veszik fel őket napi 8 órára dolgozni?


Fogaskerék... Voltam vezető. Nem nyugodt az ember álma. Az adót időben leperkálod, cégtábla ki van rakva, saját magadnak fizeted a telefont, a benzint, az égvilágon minden költség a te nyakadban van, ügyvéd, könyvelő, közjegyző, bérleti díj, használt programok jogdíja, akkor még szerezzél ügyfeleket, vásárlókat is, gazdálkodj a készlettel, ne gyűljön fel, ne fogyjon ki, és szabd meg a határt a magánélet és a munka között... Tudd, hogy egy szerződésnek mik a kötelező tartalmi elemei, mitől semmis, hogyan változnak a jogszabályok, mit hogyan kell tárolni, mi után kell jogdíjat vagy környezetvédelmi termékdíjat fizetni, hogyan lehet pályázni, a sikeres pályázat után milyen jelentési kötelezettségek vannak milyen határidőkkel... Egy vállalkozó néha a legnyúzottabb mindenesek közé tartozik. Ha nem tud valamit, akkor sem mentesül a következmények alól. Ez nem arról szól, hogy van egy dicsőséges ötleted, és innentől szóljanak a fanfárok, hanem arról, hogy amit egy menedzsment visz egy cégben, és a normál munkavállaló válláról teljesen le van véve, azt mind neked kell intézni. Sokszor arra jut a legkevesebb idő, amiért az egész vállalkozást beindítottad. Ha valaki szereti ezt a pezsgést, persze, vágjon bele. Én utáltam. Tehát nem is nekem való.


Általában a startupok világában is olyanokat keresnek vezetőnek, aki legalább egyszer bukott már saját vállalkozással, mert addig még úgy veszik, hogy nincs elég tapasztalata. Az átlagos vállalkozás kb. 3-4 év alatt fordul át veszteségből nyereségbe. A legtöbb embernek ehhez nincs elég tartaléka. Sokan a családdal együtt fognak bele. Feleséggel, férjjel. Amikor elválnak, akkor csak foghatják a fejüket, hogy mi legyen a vállalkozással. Nna, kikárogtam magam :-)


Kb. 500 000 cég van ma Magyarországon. 10 millió emberre, akik közül 2 millió kiskorú (+ sokan még egyetemisták) és másfél millió nyugdíjas. Tehát 6,5 millió emberre jut félmillió vállalkozás. Minden 13 munkaképes korú emberre 1 vállalkozás. Ne mondd, hogy ez kevés!


Talán megveted a fogaskerekeket, talán kiszolgáltatottnak tartod őket. Azt mondod, az ismerőseid közül egyetlen egynek sincsen állása, vagy akinek van, az is csak protekcióval került be valahova? Ez tényleg szomorú. De aki egy olyan szervezetnél dolgozik, aminek a céljaiban hisz, és ahol jól érzi magát a kollégákkal, és látszik a munkája eredménye... az nem fogja magát fogaskeréknek érezni.

2017. szept. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
90%

Megint a,, aki alkalmazott az csóró aki vàllalkozó csak gazdag" lehet kérdés.


Hàt nem tudom nekem volt vezetõm alkalmazott 31 éves,két lakás,5-ös Bömös ami max 5 éves.


Màsik vezetõ mérnök srác cégek versenyeznek érte, 30 éves,Volvo S90-se van.


Nekünk medior programozóknak most nem írom le de szép a summa,kapunk kafetériát ami szintén nem kevés,karrier lehetôség,példàul nekem vezetõi karrier a célom ott még nagyobb fizu.

Seniorként nettó minimum 800k vagy 1M felett van.


Na mutass nekem ennyi sikeres vàllakozót,aki nem napi 30 órába dolgozik és talàn kivesz nettó 300k ami kétfele megy.

De jó,igaz?


Ezzel szemben nekem nem kell boxolnom a hülye NAV-al pàr szàzezerért,nem kell kilincselnem ügyfelekért,nem kell reszkessek a pénzért,hogy eszek-e meg,hogy mibõl megyek nyaralni.


Van életem is plusz én lépkedek felfele a ranglétrán.

Nettóm 7 szàmjegy közelében van és az több lesz.

Plusz magasabb poziban céges verda korlàtlan benzin kàrtya.


Mutass nekem egy vàllalkozót aki nem szenved,szopik 0-24-ben.

Aki nem albérletben vagy panelban lakik,akinek normàlis kocsija van.


Mert nekem is zengik ezt a legyél vàllalkozó meg vàllalkozni kell közben nekem ott a hétvége,mehetünk Balatonra mehetünk wellneszezni mehetünk egzotikus helyekre.


Õk meg laknak egy lyukban,a tàrsa albérletben több emberrel,nõk szànalmasnak tartjàk,életük semmi de vàllalkozók.

Sehova nem jàrnak dekkolnak a gép elõtt és szenvedhetnek a cégükkel,se buli se semmi csak 25 óra meló,és talàn van nettó 300-400k-juk ami megy kétfelé.


Ezzel szemben én délutàn 17:30-kor végzek mehetek edzeni,képzem magam tovább,olyan szakmàm amivel bõven jólétet fogok teremteni. Megkapom a fizetésem minden hónapban,nem kell aggódnom hogy talàn nyereséget termeljek és a NAV-nak keressek a hülye adóira meg nem kell ügyfelekkel bajlódnom.


Erre mondj valamit?

2017. szept. 10. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Erre mondj valamit?"


Te vagy az aki elsírod magad, ha másokat BMW-ben látsz?

2017. szept. 10. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!