Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miből tudod, hogy ideje lenne...

Miből tudod, hogy ideje lenne munkahelyet váltani?

Figyelt kérdés

Én most úgy érzem, hogy szakmailag nem fejlődök azokkal a feladatokkal, amiken dolgozok, pedig hát lenne hova, és szeretnék is.

Most jól keresek, de ha itt beragadok, nem tudom évekkel később találok-e jól fizető munkát (600+ nettó - ennyit nem adnak kiégett biorobotoknak...).


Váltás előszelét jelenti ez?


2017. szept. 11. 21:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Biztos vagyok benne, hogy jóval idősebb vagyok nálad, és több élettapasztalatom is munka terén. 27 év munka után én azt tapasztalom, hogy bárhová mész dolgozni az új munkahelyed sem lesz jobb mint a régi. Mindig eljön az a pont amikor már rossz szájízzel mész dolgozni, és már nem öröm a munka. Ezért én azt tanácsolom, hogy ha tényleg ilyen jól keresel csak akkor menj új munkahelyre ahol megkapod ugyanazt a fizetést vagy többet. Mert a többi nem számít. Az új helyen is csak egy ideig fogod érezni (ha fogod), hogy fejlődsz. De az se lesz jó..

Csak azok dolgoznak tökéletes munkahelyen akiknek a hobbijuk a munkájuk..

2017. szept. 11. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

"Mindig eljön az a pont"


Lehet rosszul fogalmaztam, de pont erre gondoltam. Úgy értettem, hogy mikor érezni egy adott helyen, hogy eljött az a pont, és most valami más felé kellene menni. Nyilván ott is megtörténik majd ugyanez újra.

2017. szept. 11. 22:11
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

Több pont is lehet. Leírok párat amit én tapasztaltam, amikor nekem jött el az a pont, hogy lépjek

1. Amikor a cégen belül már minden hülyeséget kitaláltak, és értelme nem volt, akkor éreztem, hogy ideje váltani, mert ez csak rosszabb lesz

2. Amikor rájössz X év után, hogy az új kollégákat dupla annyi fizetésért veszik fel, és a régiek bérét nem emelik meg.

3. Amikor eleged van abból amit csinálsz, és teljesen más területen is kiakarod próbálni magad.

4. Amikor egy ideje totál hülyének néznek.

5. Amikor teljesen kihasználnak, és rádöbbensz, hogy voltaképpen csak te melózol a többiek melóját is rád sózzák.

2017. szept. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

"1. Amikor a cégen belül már minden hülyeséget kitaláltak, és értelme nem volt"


Ez mondjuk már az elejétől kezdve így van. :D Amíg magát a feladatot érdekesnek találom, nem zavar ha végül az eredményét kidobják - amíg dolgoztam rajta, azzal is több lettem, ez a felfogásom.


"3. Amikor eleged van abból amit csinálsz, és teljesen más területen is kiakarod próbálni magad. "


Itt nem volt neked jelentős visszaesés a fizetésedben?

2017. szept. 11. 22:26
 5/11 anonim ***** válasza:
82%

Én viszonylag hasonló helyzetben vagyok. Az okok, amiért úgy érzem, lassan ideje váltani:


- elment a kedvem a területtől (pénzügy), mindenben ott a hibalehetőség és a könyvelő sem végzi jól a munkáját, amiért újfent én kapom meg a letolást, miért nem ellenőrzöm az utolsó összeadást is... Valahol jogos, de ennyi erővel csinálhatnám már én az kb. egészet.

- nem találok örömöt már a munkában, ami miatt nem annyira szívesen járok be, dekoncentrált vagyok, figyelmetlenné váltam

- szűk 3 év alatt képtelen voltam ráállni a főnököm kicsavart logikájára, nagyon jó szakember, de nem vagyok képes úgy gondolkodni, mint ő és nagyon sokszor félreértjük egymást, mert túlmagyaráz dolgokat ahelyett, hogy 3 egyszerű mondatban összefoglalná, mit akar. Akkor sikerül egyszerűen, barokk körmondatok nélkül magyaráznia, mikor már felidegesítem, érdekes akkor rögtön megértem mit akar... :D

- ha szar napja van, akkor semmi nem jó neki, ha nem kérdezem meg, az a baj, ha megkérdezem, akkor meg méltatlankodik, hogy nincs erre ideje

- valami hibát ÁLLANDÓAN talál, még akkor is, mikor úgy vagyok vele, hogy most egy jó munkát adtam ki a kezemből és tényleg figyeltem, újfent rossz. Van, hogy az egész. Ez meg húzza lefelé az önbizalmat erősen.

- érdemi fizetésemelést nem fogok itt már elérni, nagyjából inflációkövető az éves béremelés, de előrelépés itt nincs

- néhány kolléga stílusától már ki vagyok akadva. Férfi létére hisztérika vagy borzasztó igénytelen.


Szóval ezek így együttesen betelítik lassan azt a bizonyos poharat. HR-es interjún rendszeresen felteszik a hülye "hol látod magad X év múlva kérdést", amit eddig nagyon utáltam, hisz azt se tudtam, holnap mi lesz ebédre, nemhogy mondjuk 5 éven belül én hol leszek. De a mostani helyzetemből kiindulva kezdem ezt már érteni és lassacskán egyre biztosabb vagyok abban, hogy nem ez a terület az, ahol még 5 év múlva is szívesen lennék.

2017. szept. 11. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem érzed jol magad ott, ahol vagy, már kin bemenni dolgozni. Biztosan váltanék, akármennyit is keresek. Elvégre az életünk nagy részét a munkahelyen töltjük, fontos, hogy a körülményekhez képest jol érezzük magunkat.

Attol, hogy van munkahelyed, még elmehetsz állásinterjukra. Átgondolod, ha jobb ajánlatot kapsz, akkor váltasz. Cégen belül egyébként nincs lehetöséged másik területre menni? Unokatesom például kapott, mikor szolt, hogy ö szeretne fejlödni és jobban érdekelné az a munka. (nyilván üresedés volt, azért vették át.)

2017. szept. 11. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

ma 22:20 vagyok.

3-as pontban, amikor új területen próbálkoztam, a fizetésem nem lett kevesebb vagy több, de teljesen más területen kezdtem dolgozni. Igazából sok mindent kipróbáltam, volt amit szerettem, volt amit nem.

Az 1-es pontra arra értettem, amikor mondjuk évek óta egy séma szerint dolgozol ami jó volt évekig. Majd kitalálják, hogy mégsem jó, és teljesen értelmetlen feladatokkal bíznak meg. Hiába mondod, hogy ez így nem lesz jó, vagy időben nem fér bele, nem érdekli őket. De csinálod mert így akarják. Majd eltelik megint pár hónap vagy 1 év, és kitalálják, hogy nem jó ahogy, amit csinálsz, és kitalálnak még nagyobb hülyeséget.


Sajnos most pont ez megy nálam, és megvagyok fogva vele nagyon. Pedig nem egy olyan munka ami tudást igényelne, csak napi rutint.

Nem ködösítek. Angliában élek, dolgozom takarítóként. Szerettem csinálni mert nincs felelősség, és úgy voltam vele, hogy megfizetnek, nem piszkálnak, és kevés angol tudással ez is egy jó meló. Sajnos képtelen vagyok angol nyelvet megtanulni, így nem nagyon ugrálhatok. Mivel takarítok, hiába vannak angolok a cégen belül, velük nem kommunikálok, és nem csak az angol nyelv hiánya miatt. Nem is lehet zavarnom őket, mert ők más területen dolgoznak, ne zavarja a takarító. Így voltaképpen nem érnek angol nyelv beszéd ingerek. 3 éve dolgozom ott, és minden évben kitalálnak valamit, hogy mikor, mit takarítsak. Tavaly abba kötöttek bele, hogy lezárom a wc-ket a szünetben, és ez nem jó. Múlt héten megint újabb változásokat találtak ki, és olyan dolgokat követelnek amit nem is kéne csinálnom, nem is csinálhatnám biztonsági okok miatt. De pont a biztonság miatt kitalálták, hogy akárhol takarítok mindig tárva nyitva legyen az ajtó mert jaj mi van ha baleset ér (pl: wc takarítás közben), és nincs segítség. De másszak fel egy nagy létrára, takarítsam le a hatalmas szekrények tetejét.. Nekem most van az a pont, hogy lépni kéne, keresni egy új munkahelyet, de megvagyok fogva a nyavalyás angol nyelv miatt. Meg hát 47 évesen már nem nagyon ugrálhatok..Szóval elég egy apróság ami miatt úgy érezheted, hogy eljött az a pont, hogy válts.

Csak megjegyzem: Ha otthon Magyarországon élnék, és ott lennék a mostani helyzetemben, akkor már ki is léptem volna, mert ott tudok munkát találni.

2017. szept. 11. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem 11 év alatt 3 rendes munkahelyem volt, illetve idénymunkában voltam pár évig erdészeti munkás és mezőgazdaságban napszámos.

Az a vicc, hogy végig azonos fizetésért, stabilan nettó 180e Ft, pedig voltam fejlesztőmérnök, benzinkutas és tanár is.


Veled ellentétben én nem szeretnék szakmailag fejlődni, de megint beírattak valami továbbképzésre, a megszokott munkaköröm megszűnni látszik és új feladatokban kell profivá válnom szinte napi szinten. Most lett volna lehetőségem váltani +50-100e bruttó növekmény lett volna, de 4 hetes munkahét helyett 5 napos, a szabadnapok száma is feleződött volna, valamint tanfolyamokra kéne járnom munkaidő után. Lehet bennem van a hiba, de inkább maradtam alacsonyabb fizetésért, mivel nincsen kedvem 5-kor kelni és 20,40-re hazaérni. Autóval nyernék durván napi 80 percet, de 30e kiadást jelentene.

2017. szept. 13. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Figyu, az neked nem is lett volna emelés, ha kiszámolod órabérre.
2017. szept. 13. 19:48
 10/11 anonim ***** válasza:
ÁÁÁ most nézem, hogy elég durván elírtam :"stabilan nettó 180e Ft", sajnos bruttó és nem nettó :)
2017. szept. 13. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!