Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha orvosi vizsgálatra kell...

Ha orvosi vizsgálatra kell mennem, azt fizetett távollétnek veszik munkahelyen?

Figyelt kérdés

Egyik nap röntgenre van időpontom, másnap az eredménnyel kell vissza mennem az ortopédiára.

Egyrészt nem tudom ezeknél adnak e valami papírt hogy ott voltam, másrészt a munkahelyen ezt igazolt távollétnek írjak be? És akkor nem kapok arra a 2 napra semmi pénzt?


2017. szept. 13. 01:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Csak a kötelező vizsgálat időtartamára jár bér.

Ez igazolt, nem fizetett távollét.

2017. szept. 13. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Bét nem kapsz rá fizetetlen szabadságként kell ezt elképzelni.

Legtöbb cégnél javasolják hogy vegyél ki szabit arra a napra, vagy ha épp nincsen elég szabadságod akkor szokták javasolni hogy menj el háziorvoshoz hogy arra a két napra vegyen táppénzre, a semminél mégis több.

Nálunk legalább is ezt szokták mondani a főnökeink hogy ha ilyen van akkor vagy írassunk ki szabit, vagy menjünk táppénzre, persze ha egyik sem megoldható akkor beírják az igazolt távollétet, de ezt csak is a saját érdekünkben javasolták.

2017. szept. 17. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Hát, nem tudom nálunk a munkahelyen mennyire lennének rendesek, hogy felajánlanák e, hogy menjek táppénzre :D

De igen, valószínű az lesz arra a 2 napra! Már csak a dokin drukkolok, hogy ha oda állítok, hogy nincs semmi bajom, csak vizsgálatra mennék, hogy kiírna e?! :D

2017. szept. 18. 20:10
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem vagy ketesőképtelen, ezért nem írhatna ki. Ez az elméleti szabály...
2017. szept. 18. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!