Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az orvosok tényleg olyan...

Az orvosok tényleg olyan rosszul keresnének?

Figyelt kérdés
Mindig hallom, hogy panaszkodnak, hogy mennyire nincsenek megfizetve, de valahogy mégsem láttam még szegény orvost...

2017. aug. 7. 12:29
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
60%
Tényleg keveset keres a legtöbb orvos.
2017. aug. 7. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
86%
Amelyiknek nincs magánprakszisa, az állami fizut kap. Márpedig nagyon sok orvosnak nincs.
2017. aug. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
8%
Eggyel kevesebb szegeny orvos van mint amen to papa
2017. aug. 7. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
74%
Én még nem láttam csóró orvost, persze nem a frissen végzett pályakezdőkre gondolok.
2017. aug. 7. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
78%
A hálapénztől nem szegények, nem a fizetésüktől. Nem hálapénzes területen hidd el, hogy valóban szegények 200 ezer alatti fizetéssel.
2017. aug. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
81%
A nyugati viszonylatokhoz és a képzés nehézségéhez képest keresnek rosszul, de én inkább a hosszú műszakokról és a szörnyű állapotokról hallom őket panaszkodni, mintsem a fizetésről.
2017. aug. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%

Pont most jelent meg egy cikk az indexen. Pályakezdő orvosok itthon kb. olyan színvonalon élhetnek mint egy 8 általános végzett gyári munkás.


Ezzel szemben Németországban kapnak lakást, lehetőséget a szakmai fejlődésre és helytől függően 2500-5000 eurós fizetést. Ez mellett a munkahelyi környezetet nyugodt, fejlettségét tekintve kb. 50 évvel jár a magyarhoz képest előrébb.

2017. aug. 7. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
65%

Amit én tapasztalok, hogy panaszkodnak, de pl. urológus dokinál a kórházban nem lehet időpontot kapni, heti 2 napot rendel a fizetéséért, elvileg 2*14 órában van hetente, de a rendelési idő max. 2*6 óra.

Ennek az időnek a felében nincsen ki-be mozgás, csak vár az ember...


Ezért kénytelen a neteg 10 000-et kifizetni 5 perc vizitért, felírja a recept nélkül kapható szokásos dolgokat és ennyi. Meg tanácsolja, hogy 120e-ért vizsgáltassad ki magad, vagy kérjél kórházban időpontot, ahol a várólista megint min. 6 hónap, de 2 napon belül tud fogadni a praxisában, de akár a kórházban is soron kívül, ha fizetsz, ebből az ember annyit lát már 8-tól ott van, de csak vár...


Fizettem 10e-et magánban, a tükrözésre viszont nem voltam hajlandó, vártam dec.-től júl. végéig az időpontomra, erre nem tükrözött, csak felírta a korábban is felírt recept nélkül is kapható szarságokat, majd javasolta, hogy menjek el a magánrendelésére.


Mondtam neki köszi b.meg ott már voltam!


Erre adott 2018. máj. 17-re időpontot ingyenes vizsgálatra, de már most közölték, hogy lehet csúszik, sőt biztos!


Öreganyám vesekőzúzására a kórházban vártunk reggel 6-tól este 7-ig, elsők voltunk, de sokan előbb bekerültek, az ápolónő mondta, hogy idejárnak a doki betegei a magánrendeléséről is. Javasolta, hogy beszéljünk vele, kiküldi. Nos a 40e Ft-os kézfogás után egyből sorra került és 15 perc alatt végeztünk.


A szalagsérüléseket már nem műtik meg csak 18 év alatt, az öregek maguktól is meggyógyulnak... Nincs orvos, de 100e-ért már akad rendelési időben is.

2017. aug. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
71%
Van egy ismerősöm, aki most lesz nőgyógyász szakorvos (egyetem 6 év+utána 5), és még mindig egy kis egyszobás lakásban lakik, ahol semmi hely nincs. Úgy gondolom le vannak terhelve és még meg sincsenek fizetve rendesen. Én is orvostanhallgató vagyok és letaglóz, csodálkoznak, hogy elfogadják a hálapénzt a 150-200 ezres fizu mellé, meg hogy mindenki menekül ki külföldre.
2017. aug. 8. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
77%

Végzős orvostanhallgató vagyok.

Ne azt nézzük, hogy az átlagos magyar keresethez képest milyen az orvosok fizetése.

Elvileg most évente fogják emelni az egészségügyi szakdolgozók bérét, az utolsó emelés után (2919-ben) egy pályakezdő orvos bruttó alapbére 250 körül lesz. Ha olyan szakot választasz, ahol ügyelni kell, akkor erre jön ügyeleti pótlék, túlóradíj, meg intézménye válogatja, hogy mi még (sok helyen semmi más). Meg ott van a hiányszakmapótlek, de ez kevés orvost érint (és nem is túl sok), plusz a Markusovszky-ösztöndíj (ez kb 100e Ft, de ezt sem kapja meg mindenki, és röghözkötéshez szabott).

A vicc az, hogy szakorvosok sokszor rosszabbul keresnek, mint a rezidensek...

Hálapénz: embere válogatja, hogy ki fogadja el és kitől. Én egyre jobban undorodom tőle, olyan szinten megalázónak és betegnek tartom, hogy nem tudom szavakba önteni. Ráadásul nem közvetlen betegellátással foglalkozók (patológus, radiológus, laboros stb) illetve pl. az aneszteziológusok (akiket azért emelek ki, mert szerintem rajtuk van a legnagyobb nyomás, ők vannak leginkább túlterhelve, és a patológusok mellett ők vannak a legnagyobb tudásanyag birtokában) nem is kapnak hlapénzt a betegektől. Pedig ezek nélkül a szakemberek nélkül az egész betegellátás leállna.


És akkor nézzük azt, hogy külföldön egy kezdőorvos ~3000 eurót, egy szakorvos pedig ~ 8000 eurót keres pl. Németországban vagy Norvégiában. Erre még rájön egy csomo juttatás, elmondhatatlanul jobb munkakörülmények, ésszerűbb munkamegosztás.

Mi kell ehhez? Igazából az orvosi diploma mellé egy kis önbizalom meg egy biztos középfokú nylevtudás. Ezen a szakon nagy a nyomás, rengeteget kell tanulni, az angol mindenképp alap, tehát nekünk megtanulni még egy nyelvet már egyáltalán nem nagy dolog (a többségnek). Kint nem kell magad megaláznod a hálapénzért, megbecsülik a munkád.

Itthon meg nemhogy lassan szó szerint a sz*rban gázolva dolgozunk 0 megbecsülés mellett, de még a betegek is olyan mérhetetlenül parasztok tudnak lenni, hogy az állam a padlón koppan olykor.

(amióta egyetem mellett dolgozom ápolóként, el sem tudom mondani, hány ember szájábol hallottam, hogy az orvosok még ennyi pénzt sem érdemelnének, amennyit most kapnak. És abba már pláne nem megyek bele, hogy milyen a többi eü-s szakdolgozó, például az ápolók megbecsülése. Nagy nulla. Pedig ahol én en dolgozom, ott az ápolók és az orvosok is odateszik magukat mind szakmailag, mind emberileg, tehát egyáltalán nem jogos sok beteg bunkó hozzáállása).


Tehát kérdező, ha a te felfogásod szerint az orvosok megbecsülése teljesen jól van így, mert te szegény orvost még nem láttál, akkor a te gondolkozásod is tipikus magyar. Még az lenne a szép, ha ennyi év tanulás és ilyen megterhelés mellett egy átlagos életszínvonalat sem tudna a legtöbb orvos fenntartani.

De nem baj, te és a többi hozzád hasonló is maradjatok csak nyugodtan ezen az állásponton. Majd amikor már egy normális orvos sem marad itthon, akkor is tőlünk sajnáljátok a pénzt ebben a korrupt prszágban :) 👍🏻

2017. aug. 8. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!