Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit kereshet egy felszolgá...

Mennyit kereshet egy felszolgáló Németországban? Tapasztalatok?

Figyelt kérdés
2010. máj. 26. 22:08
 1/6 anonim válasza:
1500eur.
2010. máj. 26. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
35%
Németországban a diákok mennek felszolgálónak, és legfeljebb 2-300 Eurot kapnak egy hónapban, de azért elég keményen kell hajtani, nem csak lödörögni.
2010. máj. 26. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem elég sokan dolgoznak felszolgálóként, nem csak diákok. és 2-300 euróból nem igazán lehetne megélni...nem értem ezt a választ...
2010. máj. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A második vagyok és Németországban élek már nagyon régóta: éppen azért diák a legtöbb felszolgáló, mert nem sokat fizetnek érte.

De azt tudod, hogy itt a munkanélküliek 340 Eurot kapnak havonta és abból kell megélniük (CSAK egy lakást fizetnek nekik ezen felül, de azt is csak meghatározott nagyságút, NEM luxusméretüt).

Sok ember dolgozik ezen kivül ugynevezett minijob-ban, ami 4-6 órás munkahely, és havi maximum 400 Eurot kaphat - és ebböl is meg KELL sokaknak élnie. Nem könnyü, de rengeteg embernek itt sincs több.

2010. máj. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
ha ez tényleg így van, akkor németországba biztos nem megyek dolgozni:-) én spanyolországban vagyok most, egész normális fizetéssel. itt az átlag 1000 euró körül van havonta. ez jól hangzik otthon, de itt a családosoknak ez is kevés, nehéz belőle megélni. németo.ban gonolom magasabbak az árak, azért nem értem, h lehet ilyen kevés a fizetés...
2010. máj. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Németországban is vannak jobb keresetek is (pl egy szakképzett fodrász megkap 1500 Eurot is bruttóban), de nagyon sok a munkanélküli, és már ennyiért is örülnek, ha kapnka munkát. Megélni elég nehezen lehet belöle - CSAK a legminimálisabbakra jut - , mert egy kisebb lakás rezsije is 150 Euro körül van, kajára meg tisztálkodásra is kell naponta legalább 3-5 Euro (ami havonta 90 és 150 közöttre jön ki), a maradék meg iagzán nem sok, föként, ha közlekedni is kell, mert mindegy hogy autó vagy tömegközlekedés, egyik sem ingyenes, esetleg ruhaféle is kellene, stb.
2010. máj. 29. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!