Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Melyek a legjobb IT munkakörök?

Melyek a legjobb IT munkakörök?

Figyelt kérdés
Csak laikusként kérdezem. Rengeteg IT területről hallottam már: üzemeltető, weblapfejlesztő, tesztelő, data scientist, szoftverfejlesztő, ez utóbbin belül is van sokféle, pl C++, java, stb. Magyarországon a statisztikák szerint az IT a legkeresettebb. De IT-n belül annyi alterület van, hogy ha valaki ilyen szakmát akar választani (laikusként nevezzük informatikusnak), azon belül hogyan választhatná ki az irányt?

2017. szept. 14. 19:19
 1/5 A kérdező kommentje:
Nem titkolt célom: szeretnék informatikus lenni, ehhez önállóan vagypedig tanfolyamokon nekikezdeni, csak nem tudom, merre induljak el, mivel nem tudom, mi legyen a cél.
2017. szept. 14. 19:21
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Válaszd ki azt, ami tetszik, meg ami megy, aztán legyél benne jobb másoknál, képezd magad folyamatosan, és akkor jó lesz. Ha beiratkozol mondjuk egyetemre (egy diploma amúgy sem árt), ott sok mindenből fogsz ízelítőt kapni, egy széleskörű alap tudás amúgy is kell mindenhez.
2017. szept. 14. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Már van egy mérnöki diplomám, és a tantárgyak jelentős része ugyanaz (fizikai, matematikai alapismeretek, stb), így ezért nem szeretnék még 3-4 évet elcseszni az életemből, elég lenne most már célirányosan tanulni.


Az a "probléma", hogy engem tényleg mindegyik alterület érdekel, mindegyikben fel tudnám találni magam, viszont mivel nem ismerem igazán egyiket sem, ezért nem tudok dönteni, merre lenne érdemes elindulni. Ezért tettem fel a kérdést.

2017. szept. 14. 19:42
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha valamelyiket csak azért kezded el, mert az jól fizet, de egyébként tök nem fekszik, te nem fogsz vele sokat keresni.

Ami viszont fontos, hogy mellette járjál edzeni, mert az izmos test az fontos.

2017. szept. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Volt két tantárgyunk, ami a C programozásról szólt legfőképpen, és tökre feküdt. Igaz, elég fapados programokat írtunk.
2017. szept. 14. 21:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!