Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha saját vállalkozáshoz...

Ha saját vállalkozáshoz szeretnék tőkét gyűjteni, mik a legjobb munkakörök?

Figyelt kérdés

Tehát NEM akarok elköteleződni sehova, nem akarok hosszú betanulási folyamatot, több körös interjúkat mert úgysem akarok ott lenni túl sokáig és azt is csak addig, amíg nem jön egy jobban fizető ajánlat.


Annyit még elmondok, hogy a "Olyan területen, amilyen vállalkozást szeretnél csinálni." nem opció, mert nem ilyen átlagemberes vállalkozást akarok csinálni, hanem forradalmi dolgot, ami ha bejön én lehetek a következő Bill Gates vagy Steve Jobs.


És igen, olvastam Kyosakit, olvastam a 4 órás munkahetet is, szóval van fogalmam eléggé a dolgokról és olyan kompetenciákat fejlesztettem magamban, amivel nem kiváló szakember, hanem kiváló vállalkozó leszek.


De ehhez a legfontosabb dolog, ami hiányzik, az a tőke. És itthon az Amerikában működő tippek nem jönnek be, mert az EU-ban bürokráciamániások az emberek, Magyarországon pedig azon belül még bürokráciamániások meg mellé még jön a "legyen papírod róla", mindegy, hogy milyen egyszerű, évszázadok óta végzett munkakör, akkor is kell.


Tehát mik a LEGJOBBAN FIZETŐ munkakörök, amik speciális szaktudás (legalábbis papíron, még ha a munkafolyamatot egy betanított majom is el tudja végezni) nélkül elérhetőek és akár már másnaptól tudok kezdeni és pörög a fizetés, gyűlik a tőke?



2017. máj. 16. 11:59
 1/8 anonim ***** válasza:

Szerintem a veszélyes munkákat végzőkre lehet kereset, bár nem tudom, mennyire fizetik meg őket.

És egyáltalán Magyarországon mi van, pl. azokból, amit a Discoveryn mutogatnak veszélyes, gusztustalan munkaként.

Kereslet van még gyári munkásra, jobb helyeken viszonylag jól fizetnek ahhoz képest, hogy betanított munka.

Ami nem jó az az irodai, eladó, ezekre annyian jelentkeznek, hogy minimált fizetnek úgyis.

2017. máj. 16. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

"Szerintem a veszélyes munkákat végzőkre lehet kereset,"


Igen, csakhogy ezekhez általában képzettség is szükséges: pl. ipari alpinista, stb.

A kérdező meg azt írta:

"Tehát mik a LEGJOBBAN FIZETŐ munkakörök, amik speciális szaktudás ... nélkül elérhetőek"


Én is gyári munkát mondanék...

De ha olyan nagyon jó ötleted van, akkor miért nem próbálsz meg valami start up oldalt, forrást bevonni. Vannak olyan cégek, akik direkt ilyennel foglalkoznak.

2017. máj. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
a gond ott kezdődik, hogy ha tőke nélkül nem tudsz pénz csinálni.. mármint a bele fektetett munkaóra és a tudásod eladhatatlan.. akkor pénzzel se fogsz tudni..
2017. máj. 16. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Harmasnak100%-ban igaza van. Ha penz nelkul nem tudsz penzt csinalni, akkor penzzel se tudsz. Otlete mindenkinek van. Es mindenki azt hiszi hogy az ove a legjobb es o lesz a kovetkezo Zuckerberg... De nyugodj meg kedves kerdezo, ha gyari munkat kell vegezned ahhoz, hogy megvalositsd az otleted akkor nincsenek meg sem a szemelyisegi vonasaid, sem a kepesseged, tudasod, hogy a kovetkezo Steve Jobs legyel.
2017. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Jaj, istenem, mi a fenének saját vállalkozás? Hogy aztán tönkremenjél, pláne, hogy még csak most gyűjtöd hozzá a pénzt. Inkább olyan munkát keress, ami kielégít, amit szívesen csinálsz.
2017. máj. 17. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De azért szeretnék vállalkozni, hogy utána ne kelljen dolgoznom. Ha alkalmazott vagyok nem tudok annyi pénzt összegyűjteni egy életen át sem, hogy kiszállhassak a mókuskerékből.
2017. máj. 18. 23:05
 7/8 anonim ***** válasza:

Annyira komolyan benne vagyok mindenben meg nem ma kezdted, hogy fogalmad sincs az életről.


Ha valaki tud ilyen munkakört, ami nagyon jól fizet de hamar meg lehet tanulni szóljon :D

2017. máj. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Első vagyok, nem az ipari alpinistára gondoltam, hanem pl. a Discoveryn van ilyen műsor, ott pl. vannak, akik a madárürüléket takarítják védőruhában. Ehhez nem hinném, hogy iskola kell, csak Magyarországon gondolom közmunkások végzik, másik kezükben kajával.

De valami hasonló csak van, vagy ha 1-2 éves képzéssel végezhető hiányszakmát csinálsz még mindig jobban kijössz az idővel, mintha ugyanennyi ideig csak munkát keresnél. Ebben az országban papírral sincs egyből jól fizetett munka.

2017. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!