Kezdőoldal » Fogyókúrák » Egyéb kérdések » A dietetikusok miért a kcal...

A dietetikusok miért a kcal számolást mondják fogyókúrázóknak, mikor annyira bonyolult állandóan mérni stb?

Figyelt kérdés
2011. aug. 25. 11:37
 1/8 anonim ***** válasza:
annyira nem bonyolult,ha van otthon egy digitális mérleg akkor pár másodperc alatt le lehet mérni dolgokat. ha meg nem otthon eszel akkor is egy idő után már mindennek a súlyát meg tudod saccolni egész pontosan.
2011. aug. 25. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Mert az egyetlen hatékony módszer.
2011. aug. 25. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
ja csak én nem értem ezeket!!!
2011. aug. 25. 11:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezzel fogyózok.Aaz első kb 2-3hét bonyolult,de utána már fejből tudod a kalória táblázatot,és nem kell keresgetni az értékeket,de ma már szinte minde terméken rajta van.Előveszel egy füzetet és beírod mit ettél és hány kcal,ennyi az egész.Hidd el megéri számolgatni!
2011. aug. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyébként én se méregetem minden nap a reggelimet, kiszámoltam egyszer, hogy 2 szelet felvágott és sajt, valamint 1 átlagos szelet kenyér hány kalória, és 2 szelet kenyérrel ugyanez mennyi, és ezt nem lépem túl. Ebédre rendelek kaját, fel van tüntetve, hogy hány kcal, mindig 500 körül rendelek, ehhez jön még a vacsi, szintén 500 kalória körül, de inkább alatta van mindhárom étkezés. Tudom, hogy egy pohár joghurt vagy netán üdítő hány kalória, de ezeket nem eszem minden nap. Ezen felül csak gyümölcsöt eszem, de azt minden nap, mértékkel.
2011. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

mit nem értessz? igazán nem kell hozzá nagy matematika tudás sem. egyszerű szorzás, osztás ,néha százalékszámítás. szerintem általános iskolás ötödikes tananyag.

le kell mérni az adott cuccot és a csomagolásra rá van írva hogy 100 grammban mennyi van, ebből ki tudod számolni hogy mondjuk X grammban mennyi van. vagy az internetes is van egy csomó kalóriatáblázat (ha esetleg kész ételt eszel)

2011. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
PL:eszel 1 almát,Beütöd a gugliba hogy alma kcal és kiadja az értéket.Mérni kell mindent sajnos,de hatásos!
2011. aug. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Most mégis mi ebben a bonyolult?? O_o

Kell egy mérleg meg egy számológép,egy teljes ebédet ki lehet számolni egy perc alatt.


Persze ha 10év alatt vagy akkor megértem,de 10évesen meg nem kéne kalóriákat számolgatni... :)

2011. aug. 25. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!