Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Passzív táppénz 45 napig vagy...

Passzív táppénz 45 napig vagy álláskeresési segély/járadék 90 nap után? - Melyik az első lépés, ahhoz, hogy folyamatos legyen hónapról-hónapra a megélhetésem?

Figyelt kérdés
2 év folyamatos munkaviszony után az egészségi állapotom miatt rendes felmondással, mint munkavállaló felmondtam a cégnél. 2 hónapos a felmondási idő, melynek első hónapját a betegségemből eredően táppénzen töltöm, a második hónappal én rendelkezem, így az idő alatt nem fogok dolgozni. Míg nem elérkezek majd a jogviszony utolsó napjáig... amikor dillemában vagyok, hogy mi a teendőm, mi a következő lépés!? Az álláskeresőkre vonatkozó szabályok szerint, ha jól értelmeztem, akkor az álláskerősként való regisztrációm után 90 nap elteltével kapom meg az első havi támogatási összeget. Ez konkrétan az én esetemben tényleg így van??? Mert ha igen, akkor felmerül bennem a kérdés, hogy jogosult vagyok-e az álláskeresési időszak első 3 napjában elmenni 45 napos passzív tápénzre?
2008. okt. 21. 08:51
 1/2 anonim ***** válasza:
Javaslatom. Mielőtt lejár a felmentési időd menj el passzív táppénzre. ha lejár utána jelentkezz be álláskeresőnek. a támogatást folyamatosan fogod kapni. A 90 nap a pályakezdőkre vonatkozik.
2008. okt. 21. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Amíg tart a felmentési idő, nem passzív, hanem aktív táppénzre tudsz menni. Ha megszűnik a munkaviszony, átmegy automatikusan passzívba. 45 nap után, rögtön jelentkezz be munkanélkülire.

Na igen de itt a bibi, ugyanis Te mondtál fel, így valóban csak 90 nap után kaphatsz segélyt. Nem tudsz mit tenni. Sajnálom!

2008. okt. 22. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!