Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy kezdő pizzafutárnak...

Egy kezdő pizzafutárnak milyen tippeket adnátok?

Figyelt kérdés

Kocsit biztosítanak, a kérdést arra értem, hogy milyen navigációt érdemes letölteni, mi van akkor ha kihűl menet közben a pizza, ezt a főnök lefossa, vagy levonja a fizetésből?

Ilyesmikre gondolok.


2017. szept. 27. 21:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyél pizzafutár - legjobb tipp ever
2017. szept. 27. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
cuki vagy. Sztem a futárok 99%-a pont leszarja, ha kihűl a pizza. Hogyne hűlne ki, főleg amikor másfél óra alatt bírják kihozni.
2017. szept. 27. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
Az életemet adtam volna, hogy lesz ilyen komment, hogy ne legyek pizza futár, sajnos most csak ez van. :D
2017. szept. 27. 22:31
 4/14 anonim ***** válasza:
90%
Ezt le kell tisztázni mert előfordul baleset vagy razzia miatti lezárás és az időkiesés . Akkor a góré helyében ingyen adnám át ha nem lehetne a torlódások miatt vissza menni újért . A futár élet bonyolult hálátlan és veszélyes . Paprika spré gázstuki legyen nálad .
2017. szept. 27. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Gyúrjál rá GTA-ban.


[link]


Cluckety cluck, Sir.

2017. szept. 27. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
legtöbb helyen ez úgy megy, hogy a bevétellel elszámolsz a nap végén. ha a pizza kihül, és a megrendelő nem fogja kifizetni, akkor nincs más választásod, azt te fogod kifizetni a saját pénzedből, hisz a szállítóleveleken ott van, hogy mekkora bevételed volt aznap...
2017. szept. 27. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

- Mennyi borravalót szokott kapni? - kérdezi a pasi a pizza futártól.

- Nem tudom, ez az első fuvarom. Egyetemista vagyok, csak besegítek a nyáron.

De a többiek azt mondták, maga elég fukar egy alak. Örülhetek, ha 20 forintot kapok magától.

A hapsi bedühödik.

- Micsoda? Na, itt van még 500 forint, és mondja meg nekik is, mennyit kapott! Egyébként mit tanul az egyetemen?

- Alkalmazott pszichológiát.

2017. szept. 27. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Ez jó vicc. :D
2017. szept. 27. 23:36
 9/14 anonim ***** válasza:

Üdv!


Igaz, megyek ma is dolgozni, de egye fene. Egy "kis" regény még belefér. :)


A pizzafutár élet kicsit másabb, mint a többi munka. Ez is munka, de mégis másabb.


Egész napodat a forgalomban töltöd. Ha egy nap 12 óra a rendelési felvétel ideje, akkor ha nagy forgalmú pizzériáról beszélünk, akkor legalább 9-10 órát vezetsz. Ebből még hajtogass pizzás dobozt is, illetve egyél/igyál illetve "egyéb más" dolgokat is intézz el.


Igen, a pizzás dobozokat a futárok hajtsák, és nem pedig a konyhások. :P


Attól függ, milyen helyre mész / szeretnél menni futárkodni. Általában az állás hirdetésekben benne szokott lenni, hogy saját gépkocsi-e az elvárás, avagy tudnak biztosítani cégeset. Nálunk az utóbbi van, szerencsére.


Én GPS-t nem használok, egyik településen sem. (8-9 településről van szó.) Legtöbben nálunk ezt a NAVON féle GPS-t használják. Állítólag bejött nekik, frissíthető, könnyen kezelhető, stb. Nem tudom, nekem nincsen GPS-em, habár használtam már, több félét is, tudom kezelni. Kérdezgess utána, avagy olvasgass, hogy melyik a csábító, ám de a legkedvezőbb árban lévő navigáció. :)


Nekem is volt már olyan, hogy kicsit ki volt hűlve a kaja. DE még olyanra egyszer sem volt példa, hogy vissza küldték volna. Pedig 8 hónap alatt lett volna rá lehetőség, körülbelül 10 alkalommal. Nyilván, nem hideg volt, és nem is langyos, de nem is azaz igazi friss meleg.


Általában ilyenkor vissza viszed, az kuka, avagy megeszed, hogy ha már kifizetted (mivel ki kell), elkészítik az újat, és azt pedig vissza viszed. A kifizetés abból áll, hogy oda adod saját zsebből, avagy a borravalódból fedezed (hogy ha meg van annyi, persze).


Bár én személy szerint nem tehettem erről, mivel keveredtem ilyenkor különböző szituációkba én is, illetve nem tudtam haladni stb... Voltak okok. Főleg, mikor 5-6-7 címekkel rohangáltam.


Fizetés! Talán a legfontosabb.


Napi alapbér van a legtöbb helyen. Erre jön rá általában a jatt teljes összege, a benzin pénz, szintén teljes összege, és a legjobb helyeken van címpénz, és legalább 1 napi étkezés is. (Nálunk utóbbi kettő nincsen. :P)


Borravaló változó. Mindenhol. Hol jobb, hol kevesebb. Olyan, mint a kutya vacsorája.: "Vagy van, vagy nincs!"


Személy szerint most már kicsit még több tapasztalattal erről a témáról, én saját jármű esetén csak is a robogót ajánlanám. Olcsóbb a fent tartása, a szervizelése, és könnyebb vele közlekedni. (MOST MÁR NE, MIVEL JÖNNEK A ROSSZ IDŐK! Majd talán jövőre! (Szerintem legalábbis.) :) )


Ha viszont nem rettensz el a saját kocsi igénybe vételétől sem, akkor hajrá!


TELEFON! Saját pénz ez is. Legyen pénz a telefonodon, mert sajnos sok vendég van, aki nem hallja hogy dudálsz/csengetsz, és az ilyeneket fel kell hívni. Feleslegesen nem kell csörgetni, egy 5 percet te is tudsz várni. Én úgy szoktam. DE nyilván van olyan, akiket meg kell csörgetni. Például ha egy céghez viszel kaját, vagy gyárba, stb.


Vannak már kártyás fizetések is, illetve a legtöbb helyen már van lehetőség kártyával fizetni is. Nálunk is van. A kártyaolvasó (Terminál) használata előtt ellenőrizd le, hogy be vagy e jelentkezve a rendszerbe, illetve első elindulásnál azt is nézd meg, hogy van-e benne papír. Drága egy ilyen kis szerkezet, úgy hogy vigyázni kell rá, nagyon! "Blokk" első példánya a tiéd, arra ugyan úgy vigyázzál, mint ha készpénz lenne. Az is pénz, azzal is el kell számolnod.


Pár helyen elfogadják az Erzsébet Utalványokat is. Mi is, úgyszint. Utalványnál nézd meg azt is, hogy ez egyáltalán ÉRVÉNYES-e még, illetve hogy olyan utalványt adott-e, amit ténylegesen el is tudtok fogadni. Erre este ügyelj oda. Jártam már úgy, hogy elfogadtam egy 5.000Ft-os AJÁNDÉK ERZSÉBET UTALVÁNYT! Saját hiba, saját pénz.


Hirtelenjében ennyi. Sorry guys, de b*szott fáradt vagyok. XD A maradékot meg már elfelejtettem, hogy mit akartam írni. :'D xD


Ha kérdésed lenne még, írj nyugodtan. :) Segítek szívesen. :)


További szép napot!


// Egy pizzafutár

2017. szept. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

"Jártam már úgy, hogy elfogadtam egy 5.000Ft-os AJÁNDÉK ERZSÉBET UTALVÁNYT! Saját hiba, saját pénz."


És ez miért baj? :o Az ajándék utalvány a legjobb erzsébet utalvány, ami létezik. A nevével ellentétben nem csak "ajándék" vásárlására használható fel, hanem szinte bármire (kajára is!). Legfeljebb azért nem szoktàk szeretni a kisboltokban, mert ha az agyhalott alkoholista nyugger nyanya meglátja, hogy ilyennel fizeted az alkoholt, akkor rikácsolva nekiugrik az eladónak, hogy neki miért nem engedte ilyennel fizetni a vodkát, és az istennek se érti meg, hogy azért, mert neki étkezésije volt.


Itt az idézet az oldalukról:


"Ajándék Erzsébet-utalvány: igazi ajándék – felhasználható élelmiszer (BELEÉRTVE A FOGYASZTÁSRA KÉSZ ÉTELT IS), melegkonyhás vendéglátó helyen étkezési szolgáltatás, műszaki cikk, lakberendezés, könyv, ruházat, vegyi áru, szépségápolás, papír-írószer, egészségmegőrzés, szabadidős tevékenység, szállás, utazás, sportfelszerelés, játék körébe tartozó termékek és szolgáltatások vásárlására."


Nagybetűvel írtam a fontos részt. Ha nem hiszed, nézd meg itt a hivatalos oldalukon:


[link]


Szóval ha azt saját zsebből kellett kifizetned, akkor vagy az van, hogy te nem tudod, hogy mire használható ez a fajta utalvány, vagy a hülye tróger céged, de ha az étkezési erzsébetet elfogadjátok a kajátokra, akkor ezt ugyanúgy el kellene.

2017. szept. 30. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!