Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért kezelik le a diákokat a...

Miért kezelik le a diákokat a legtöbb cégnél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt a gyakornokokra vagy akik csak simán diákként dolgoznak (akár tök mást tanulnak). De mégis csak egyetemre járnak, tehát értelmes fiatalokról van szó (oké, erről le lehet állni vitatkozni, tudom, hogy van ahova kb bárki bejut...). Az, hogy már egyetem mellett is dolgozik valaki, szerintem pozitívum kéne hogy legyen, ehhez képest azt látom, hogy a legtöbb helyen lenézik őket, sokszor olyanok, akik egyébként nem is jártak felsőoktatásba...
2017. szept. 29. 23:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
44%
Nem értelek, mit vársz, hogy reagáljanak az emberek erre, mitől kellene téged vagy bármelyik dolgozó diákot többre tartani azért mert valamit dolgozik ?!
2017. szept. 30. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
48%

Tudod egyre több emberben alakulhat ki ellenszenv, igen ,bár erről nem te tehetsz, hanem a kormány és a vezetők a munkahelyeken akik csőstül veszik fel kimondottan a diákokat dolgozni, ezáltal felnőtt embereket szorítanak ki a munkavilágából.

Itt ahol én élek, lakok (egyetemváros) pl, olyan irgalmatlan, kegyetlen emberek élnek, hogy az sem érdekel senkit ha elárverezik az ember feje fölül a lakást, házat, akkor sem vesznek fel dolgozni és inkább alkalmazzák a diákokat.

Tudod te hány ilyen ember , család élhet ebben az országban, akikkel így kibabrálnak és arra kényszerül, hogy 40-50 évesen külföldre menjen, vagy elköltözzön onnan ahol lakik mert nem kap munkát !?

2017. szept. 30. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Én nem diák vagyok, bár néha úgy érzem magam ennyi kihagyás után...:) 7 évig voltam otthon, úgy jöttem vissza dolgozni, hogy azelőtt ez nem volt jellemző, hogy főiskolás, egyetemista diákok dolgoztak velünk, ezért kérdezem, mert még új nekem. De számomra abszolút pozitívum és többen mondták, hogy sajnos nem mindenki így gondolkodik róluk. Sajnos itt cégen belül is láttam erre példát.
2017. szept. 30. 00:11
 4/17 anonim ***** válasza:
37%

Úgy képzeld el, hogy évekkel ezelőtt elvégeztem egy eladói sulit, van a városban kb. 4 lidl, aldi, stb. (amik elviekben jól fizetnek, nagyon is jól minden máshoz képest). Hiába jelentkeztem 120x nem vettek fel dolgozni, de az, hogy diákot keresünk, az orrba szájba ki van plakátolva. Na már most, nekem számlákat kellene fizetnem mivel itt élek, ide születtem ebbe a városba és nem sziget fesztivál belépőre kellene a pénz , szerinted érdekel ez valakit, bele röhögnek az ember képébe.

Egy coopba kötöttem ki anno és kaptam 54 ezret, a diákot meg felvett a lidl havi 120-ért.

2017. szept. 30. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
35%

"mivel itt élek, ide születtem ebbe a városba"


Én nem abban a városban élek most amiben születtem, és így viszonylag jól elvagyok.

Találd ki, melyik városban élek...

2017. szept. 30. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
16%
Olvasd el a 2. hozzászólásomat és akkor vitát nem nyitok.
2017. szept. 30. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
59%
Ezért tartasz itt. Mert sem a nagy átlagot meghaladó tudásod, képzettséged nincs (ha lenne, akkor akár vezető is lehetnél ott, mindenesetre nem diákokkal kellene versenyezned az alja melókért) sem arra nem vagy hajlandó, hogy oda költözz, ahol egyszerűen a munkahelyek sokasága miatt így is lenne esélyed. Se-se. A rossz hírem az, hogy akkor ez így akkor nem fog változni, mert úgyis azt veszik fel, aki után kevesebb adót kell fizetniük, egyszerűen azért, mert ők is pénzből élnek. De tudom, hiába mondom, sőt én is gonosz vagyok, mert azt merészelem mondani, hogy valakinek, hogy vagy tanulni vagy ha az nem megy, akkor költözni kéne. Hát én sem nyitok vitát, mert ismerem a hozzáállást és nekem tökmindegy, nem az én életem.
2017. szept. 30. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
26%
# 7 : Te tudsz valamit, mintha rólam írtál volna :D Képzettségem nekem van, tudásom viszont nincsen, megette az idő, teljesen hagytak lepusztulni, elveszni. Mindenki aki közel állt a húsos fazékhoz jól bekajált belőle, engem kihagytak. És igazad van, aki ne mozdul, nem mozog, az így jár.
2017. szept. 30. 02:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
82%

7-es, viszont akinek átlagot meghaladó tudása van és költözni is hajlandó, az meg már nem Magyarországon van, sajnos.


A másik fele meg: tudod, akinek van családja, annak nem olyan egyszerű költözni. Gyanítom, Te nem családostul, gyerekkel vagy idős szülőkkel költöztél, hanem egyedül.


Addig, amíg az ember egyedül eléldegél egy kisebb albérleti szobában, addig gyerekkel, családdal már jóval nehezebb, drágább az albérlet is és a megélhetés is.


Arról nem beszélve, hogy nem kéne lenézni az "egyszerű" embereket: hiszen a "tanultabb uraknak" is szükségük van eladóra, gyári munkásra, aki összerakja alájuk a kocsit, takarítóra, hogy ne álljon az utcákon bokáig a szemét, s patkányok elemózsiázzanak rajta, stb.

2017. szept. 30. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%

9-es vagyok, s hogy a kérdezőnek is válaszoljak: azért szerintem azért az is benne van, hogy jó néhány diák nem a munkamoráljáról híres.

Fiam szakmai gyakorlaton volt - volt olyan osztálytársa, akinek kerek perec megmondták, hogy legszívesebben meghúznák szakmain - annyira nem csinált semmit + szemtelen volt, elkésett, kb. nem érdekelte semmi, stb

Természetesen nem lehet általánosítani - tisztelet a kivételnek.

2017. szept. 30. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!