Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan kezelik az állásinterjú...

Hogyan kezelik az állásinterjúkon a dadogást?

Figyelt kérdés

Kiskorom óta dadogok, számtalan szakembernél, logopédusnál jártam már, itthon is rengeteget olvastam hangosan, gyakoroltam, de a probléma sajnos 25 évesen továbbra is fennáll. Szeretnék munkát keresni, de nagyon félek az állásinterjúktól. Hogyan kezelik ott a dadogókat? Nagyon illedelmes vagyok, jó neveltetésben részesültem, egyetemet is végeztem (MSc), csak mindezeket szavakban kifejezni nem tudom. Például a "köszönöm szépen" vagy a "viszont látásra" szavakat csak nagyon akadozva, vagy nem is tudom kimondani, és még rengeteg ilyen szó van. Egyszóval, ha bemegyek egy állásinterjúra, és azt mondják, beszéljek magamról, hát az nem 10 perc lesz, az biztos (a 2 oldalas önéletrajzom van vagy 20 perc elmondani). Ti mit tennétek a helyemben? Hogyan tudnám azt jelezni az interjúztató hölgy / úr felé, hogy beszédhibám van, kérem szíves megértésüket és türelmüket? Félek tőle, hogy eleve elhajtanak a fenébe, mert a dadogásból biztos azt szűrik le, hogy bizonytalan vagyok, pedig egyáltalán nincs így. Mindössze nem tudom kimondani, amit akarok. Mert ugye azt meg lehetne tenni, hogy beleírom az önéletrajzba, hogy beszédhibám van, és akkor az állásinterjúnál már tudni fogják, hogy ez a helyzet, viszont ha beleírom, biztos hogy sehova nem hívnak be interjúra :(

Válaszotokat előre is nagyon szépen köszönöm!



2015. nov. 29. 13:23
 1/5 anonim ***** válasza:

milyen egyetemet végeztél?

és milyen pozíciók érdekelnek?

2015. nov. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha nem ügyfelekkel kell élőben foglalkoznod (pl. bolti eladó, telefonos supportos, értékesítő, stb), akkor a kutyát nem érdekli.

Nem is kell beírni önéletrajzba.

2015. nov. 29. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem ne foglalkozz ezzel ennyit, minnél jobban stresszeled magad ezen annál rosszabb lesz. Ne olyan állásokra jelentkezz ahol ügyfelekkel kell foglalkozni és akkor nem fognak ezzel törődni. Normális emberek ezért nem részesítenek negatív elbírálásban.

Ahol meg emiatt nem vesznek fel ott ne is akarj dolgozni.

2015. nov. 29. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazatok van, köszönöm szépen a kedvességeteket :) Kedves első válaszoló: gazdasági agrármérnök MSc-n végeztem, mely során rengeteg tárgyat, de többnyire csak fél év erejéig tanultunk, így mindenbe belekóstolhattam kicsit, azonban mélyrehatóan egyikkel sem nyílt alkalmam megismerkedni. Ebből kifolyólag a munkakörrel szemben egyelőre csak annyi "elvárásom van" (ha szabad ilyet mondanom), hogy lehetőleg (ahogy a többi kedves válaszoló is mondta) ne az ügyfelekkel történő kommunikáción legyen a hangsúly.
2015. nov. 29. 18:38
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól függ...nekem nagyon bejön, viszont van olyan akit nagyon idegesít.

Interjún szerintem semmit nem szólnak majd hozzá.

2016. ápr. 27. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!