Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tescosok, akik sztrájkoltatok,...

Tescosok, akik sztrájkoltatok, mit fogtok csinálni, ha kivonulna a Tesco Magyarországról?

Figyelt kérdés
2017. okt. 2. 13:55
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Én ugyan nem vagyok Tesco-s, de azért nem kell azt hinni, hogy a kiskereskedelem nem alakulna át úgy, ahogy van, ha kivonul az egyik mamut. Ezt azért nem úgy kell elképzelni, hogy kimegy a Tesco, aztán vége, ott állnak majd az üres üzletek meg a munkanélküli emberek.


Eleve valószínű, hogy egy másik multi venné át az áruházakat és a dolgozókat, és mondjuk pár év alatt a saját képére formálná, de addig még a Tesco márkanév is maradhat. (A Plus, Kaisers, Cora, stb. márkanevek gondolom mondanak neked is valamit. Már a Tesco is úgy kezdte, hogy egy meglévő láncot vásárolt fel Magyarországon.)


De mondjuk ha nem is lenne az egész láncra vevő, akkor is betöltenék a piaci rést akár a jelenlegi láncok is. Az emberek akarnak vásárolni, őket meg valakinek ki kell szolgálnia.

2017. okt. 2. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A kettőnek mondjuk köze sincs egymáshoz. Ennyi erővel bárkitől meg lehet kérdezni aki elégedetlen a fizetésével, hogy "aztán mi lenne ha megszűnne a munkahelyed?" Ez azonban nem indok arra, hogy kevés fizetést adjanak.
2017. okt. 2. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
előttem levő kommentelők tökéletesen le írták a válaszom .
2017. okt. 2. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Ugyanakkor nem biztos, hogy valami másik multi olyan nagyon fel akarná vásárolni most a láncot. Egyrészt a Tesco anyacégénél is azért vannak bajok, mert nagyon gyors ütemben terjeszkedett, másrészt meg eleget szopatja mostanában a multikat a kormány. Másik multinak nem biztos, hogy megéri most ilyen környezetben terjeszkedni.

Persze a CBA lehet hogy megvenné :P

De csak azért, mert eddig így volt, még nem biztos hogy ezután is így lesz. A Tesconak meg a többi ide települt multinak azért érte meg az idetelepülés, mert olcsó volt a munkaerő.

Ha nem lesz olcsó a munkaerő, akkor simán elhúzhatnak Thaiföldre, nekik tökmindegy.

Ezek a Tescós áruházak úgyis mind úgy néznek ki, hogy 2 nap alatt szét lehet kapni őket és felpakolni a teherhajókra mindenestül.

2017. okt. 2. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ezt a hülyeséget te sem gondoltad komolyan.

Egy termelő gyárra igaz lehet, hogy megy Kínába gyártani olcsóért. De a Tescora?!? Gondold már át újra. :DD

2017. okt. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Jó, hát akkor meg bezárja a boltot ha nem éri meg neki. Sok olyan cég volt, ami egy adott időszakban hatalmas tudott lenni, de nem tudott alkalmazkodni a megváltozott körülményekhez és kipurcant. Nokia, Yahoo stb.


Egyébként értem amit mondasz (csóró ott a lakosság vásárolni is), de Thaiföldet csak úgy mondtam. Lehetne mondjuk Vietnám is, és ODA járhatnának át a mondjuk úgy, szomszédos gazdagabb népek vásárolni. Pl. mint a finnek azt észtekhez járnak át, mert szeretnek inni, ott meg olcsó a pia. Nem is kéne mindent árulni amit itt árul a Tesco, de az ötlet működhetne.

2017. okt. 2. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A szomszédos gazdagabb népek meg mondjuk ott Japán, Dél-Korea.
2017. okt. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!