Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Két héttel ezelőtt beígért...

Két héttel ezelőtt beígért fizetésemelés, de nincs új szerződés. Szóljak a főnöknek, vagy várjam meg, míg utalják a bért?

Figyelt kérdés

Két hete fizetésemelést ajánlottak, szeptember 1-től visszamenőleg. Lehet, hogy butaságot csináltam, de nem kérdeztem rá, hogy mikor írjuk alá a szerződésmódosítást, amivel azóta sem találkoztam. A bérszámfejtő sem úgy tűnik, mint aki tudna a fizetésemelésemről, mert az előző hónapban "elfelejtette" elszámolni a betegszabimat, amit ebben a hónapban akar korrigálni, ehhez küldött egy "tervezetet", hogy lássam mennyi lesz a fizetésem így, amiben a szeptemberi bért is ugyanannyinak vette, mint korábban.

Szerintetek szóljak a főnökömnek vagy várjam meg, amíg megérkezik a fizetés és csak akkor "reklamáljak"?


2017. okt. 4. 19:25
 1/5 anonim ***** válasza:
Én megvárnám. Nekem anno január végén emeltek ugyanúgy visszamenőleg már januárra is és csak február végefele írtam alá az új szerződést az emelt bérrel, de az emelt fizut kaptam meg febr elején.
2017. okt. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én megvárnám, pár napról van szó. Esetleg ha már úgyis beszélsz a bérszámfejtővel, akkor nála rákérdezhetsz, valahogy úgy, hogy: "ha jól látom, akkor ezen még a módosítatlan fizetésem szerepelt, még nem lett ott átírva, vagy esetleg elakadt valahol az információ".

Ha azt mondja, hogy nem tud róla, akkor érdemes lehet főnöködnek felhozni, de onnan indíts, hogy a betegszabid miatt beszéltél a bérszámfejtővel és azon a papíron még a nem-emelt béred szerepel.

2017. okt. 4. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A beígért fizetésemelés az a nagy büdös semmivel egyenlő. Én is ígérhetek neked bármit.

Ha van szerződésmódosítás, az már jelent valamit.

2017. okt. 5. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Utolsó, a kérdés épp erre irányul. :) Pontosabban arra, hogy mivel csak ígérték, így mikor érdemes rákérdezni.

A többieknek köszönöm a választ, megvárom a fizetést, aztán ha kevés akkor szólok.

2017. okt. 5. 19:08
 5/5 A kérdező kommentje:
Megjött tegnap a fizetés, nem tartalmazza az emelést.
2017. okt. 7. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!