Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ez miért van illetve miert...

Ez miért van illetve miert fogadják el a munkások?

Figyelt kérdés
Miért fogadják el a munkások azt hogy ilyen kevés legyen a fizetésük (átlag Br:733/833Ft) és ezt a sok adót is amit folyamatosan elvesznek tőlük? Mért nem harcolják ki a magasabb fizetést? Én az egyik gyárban másfél óra alatt legyártottam 1raklap cuccot amit a cég 1.3millióért adott el 8órás műszakban 4-5raklap + amit a kollégák is gyártottak. Akkor abból a sok pénzből vígan tudnának több fizetést adni csak az emberek nem tesznek érte és ugye durván 2óra alatt egy kész raklapert én kaptam Br: 2x733ft-ot a cég meg 2x1.3milliót.Normális véleményt??!!

2017. szept. 13. 20:31
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/79 anonim ***** válasza:
76%
Ha van, aki meg csinálja ennyiért, is egyetlen okot mondj miért fizetnének többet.
2017. szept. 13. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/79 A kérdező kommentje:
Konkrétan azt nem értem hogy a munkások tudják milyen sokat húz rajtuk a cég meg az állam akkor mert hagyják ezt. Szerintem mem ezt érdemlik a tisztességes munkások főleg akik 20-40évet le dolgoz(ott).
2017. szept. 13. 20:39
 3/79 anonim ***** válasza:
48%
Mert ez egy undorító és kizsákmányoló világ. Az átlagember meg birka és tűri hogy lenyúzzák róluk a bőrt.
2017. szept. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/79 anonim ***** válasza:
77%

Nem nagyon tudnak tenni ellene, ha sztrájkol/felmond van helyette másik. Főleg a gyári munkások, akiknek nincs piacképes végzettsége, könnyen pótolhatók. A legtöbb gyári munkást nem tart sokáig amúgy se betanítani. Ha más nem felvesznek diákokat, akik után még kevesebbet kell adózniuk. Egyetértek az elsővel, ha van aki megcsinálja ennyiért akkor a cég miért fizetne többet? A legtöbb gyári munkás másik melót úgyse talál, vagy csak olyat ahol ugyanígy minimálbérért robotol. Ehhez állami beavatkozás kéne, hogy magasabb minimálbért iktassanak törvénybe meg az adókat is csak ők tudják csökkenteni (habár úgyse fogják).


Amúgy hiába adja el 1,3 millióért, a vállalatnak se az a tiszta profitja, nekik is kell utána adózniuk, költségként ott a cucchoz az alapanyag, a raktározás, szállítás, a munkások bére. De nem túl meglepő mód azon vannak, hogy minél több pénz megmaradjon nekik, szóval persze hogy nem fogják magukat és emelik a bért, hogy tessék idén jó évet zártunk itt van plusz havi 30 ezer.

2017. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/79 anonim ***** válasza:
84%
Mi volt a raklapon? Mit gyártottál?
2017. szept. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/79 A kérdező kommentje:

És ha az összes munkás felszólalna az egyik gyárban akkor lenne fizetés emelésük vagy haza küldenének mindem munkást és újra felvennének 500dolgozót kitudja mennyi idő alatt?

Vagy az ország összes dolgozója felszólalna akkor mi lenne?

Ment a zöld mindenkinel.

2017. szept. 13. 21:07
 7/79 anonim ***** válasza:
100%
Bár fogalmam sincs, hogy mit gyárt a munkahelyed és te mennyiben járulsz hozzá a termék előállításához, de van egy erős elképzelésem arról, hogy az a 1,3 milka nem pusztán a te munkádnak köszönhető. Szóval a te béreden kívül van még kismillió másik ember aki részt vett a termék előállításának folyamatában és őket is ki kell fizetni valamiből.
2017. szept. 13. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/79 A kérdező kommentje:

Van egy gépkezelő meg én egy gépen

A gép leadja a pvc lemezeket raklapra majd csomagolom összesen max2óra alatt elkészül egy raklap. A gépkezelő is minimálbéres mint én.

2017. szept. 13. 21:18
 9/79 anonim ***** válasza:
89%
Oké, de például ott van a gép, amit néhány mérnök megtervezett. Meg gondolom amit gyártasz, azt se te találtad ki, hanem szintén néhány mérnök. Feltételezem valahogy szállítjátok is az anyagot, amihez jármű kell, meg jármű vezető. És még sorolhatnám. Ezt mind ki kell fizetni abból a 1,3 millióból.
2017. szept. 13. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/79 anonim ***** válasza:
74%

Mert nem tudnak tenni ellene. Van itt több gyár is, ahol sorra mennek a balhék emiatt, felmondanak az emberek, de jönnek helyettük újak, sőt, HOZZÁK az újakat a helyükre, főleg Romániából. Tele van a város olyan külföldiekkel, akiknek nehezükre esik a kulturált viselkedés, pedig nem szír migráncsok, hanem szomszédok, és nem menekültek, hanem a vezetés hozta ide őket, fizetik nekik a kaját, a szállást, az utazást, csak hogy végezzék olcsón a munkát a magyar helyett.

Ennyit a drága magyarmentő Viktorkáról meg a kerítéséről.

2017. szept. 13. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!