Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Betanított munkáknál, amiket...

Betanított munkáknál, amiket bárki el tud végezni, milyen szempontok alapján választanak a jelöltek közül?

Figyelt kérdés

2017. okt. 7. 12:27
 1/10 anonim ***** válasza:
73%

Ez engem is érdekelne. Mert mentem gyárba felvételire, nem vettek fel. Pedig nem híreszteltem, hogy csak ideiglenes lenne talán és nem lenne gond se a betanított munkás lét, se az álldogálás, se a műszak. De nem kellettem.

De val.szeg:

- milyen távra tervez: ha ideiglenes, akkor szevasz

- műszakok elvállalása: ha nem vállal műszakot, szevasz.

(De a fentebb leírt két pont nálam nem lehetett kizáró ok. :/ )

2017. okt. 7. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A legkevésbé túl képzett és váltásra motivált de a legkevésbé rossz munkaerőnek tűnő jelöltet
2017. okt. 7. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyen túlképzett, kor, állóképesség, nem. Akinek túl sok munkahelye volt, vagy ránézésre buta/link az kiesik. Ha még így is több a jelentkező, akkor akár véletlenszerűen vagy személyes szimpátia alapján is dönthetnek.
2017. okt. 7. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
36%
2-3: Vagyis pofára vesznek föl (mint pofára osztályoznak az ösztönlény tanárnők az iskolában); a Kádár-rendszer igazságos volt.
2017. okt. 7. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%

Nem feltétlenül igaz, hogy bárki eltud végezni egy betanított munkát. Például nálunk úgy van kialakítva a gyártó sziget, hogy az optimális testmagasság 170-180cm a munkavégzéshez, de amikor a HR felvesz 150-160cm magas embereket az nem igazán ideális. A termék mire elkészül 10-20kg közötti és az összeszerelés közben át is kell emelni az állomások között. Ezért a dolgozónak is megterhelőbb és nem is tud úgy haladni. Vagy ott van a kor, hiába látszik rajta, hogy csinálja és akarja is csinálni, de nem bírja a munkatempót. Te hiába tudod teljesíteni a max normát ha összeraknak egy olyannal aki a 80%-ért is vért izzad (nem örülnél, ha a fizetésed múlna rajta). Mondjuk a munkatempó nem kor kérdése, de az már a hozzáállás kérdése.


Szerintem hiába "csak" betanított munkáról van szó, de fontos, hogy legyen fizikumában alkalmas a munkára, bírja a megkövetelt munkatempót, legyen szabálykövető, legyen motivált és lehessen rá hosszútávon számítani, ja és ne 1 bites felfogó képessége legyen. Szerintem ennyi a lényeg.

2017. okt. 8. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ez lenne a gyártás számáról az elvárás... Az, hogy a HR mit művel, az más kérdés... :D
2017. okt. 8. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahová én jelentkeztem ott egy elég komplex teszet kellett kitölteni.

3fordulóban. A végén még 1dokival is beszélni kellett.


A lényeg,hogy a matek (összszereléshez minek) részt buktamel.

2017. okt. 9. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Lakóhely (ha helyben laksz, könnyebben be tudsz menni), orvosi alkalmassági (aki alig lát, azt pl. kiszűrik), tesztlap írása (számolás, figyelmességi teszt, monotóniatűrés), vállalsz-e több műszakot, korábbi munkatapasztalat hasonló területen stb.
2017. okt. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Matek pl.: Össze tudd számolni mennyit gyártottál, ki tudd tölteni a bérlapodat.
2017. okt. 10. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Lehet hihetetlenül hangzik, de ilyen alap dolgokat fel kell mérni... Volt olyan jelentkező, aki amikor fel kellett írnia a nevét elővette a személyiét és kimásolta, és ez nem vicc!
2017. okt. 10. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!