Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A teljes felmondási időt a...

A teljes felmondási időt a munkáltatónk mindenféleképpen ki kell fizetnie?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Múlt héten pénteken felmondtam a munkahelyemen, 2 hónap a felmondási időm. Hetfőn kozolte a munkaltatom, hogy ha talál a helyemre mast, akkor nincs ram szukseg . Ettol fuggetlenul, ha hazaküldenek 1 hónap után, a két hónapot ugyanúgy ki kell fizetnie ugye? Csak mert én az új hellyel szerződéskötésnél két hónappal számoltam. Csak akkor nem kellene kifizetnie ha aláírnék valami papírt hogy beleegyezem ?

2017. okt. 18. 09:17
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
35%

Felmondtál, azaz el akarsz jönni a munkahelyedről. Felmondási idő - ezek szerint 2 hónap. A munkáltatónak lehetősége van a felmondási idő felét elengedni.

"ha hazaküldenek 1 hónap után, "

Nem hazaküldenek, Te mondtál fel, Te akartad. Az már kérdés, hogy nem számoltál azzal, hogy a munkáltató élni fog a törvény adta lehetőséggel.

Végül nem, nem köteles kifizetni a másik 1 hónapot, hiszen nem dolgozol, mire fizetne?

2017. okt. 18. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
54%

Szerintem sem. Ez akkor lenne így, ha ők mondtak volna fel neked és te ragaszkodsz a két hónap felmondási idő betartásához.

De te mondtál fel. Ilyenkor nekik van joguk ahhoz, hogy ragaszkodjanak a felmondási idő egy részéhez, ha nem akarják, hogy azonnal elmenj.

2017. okt. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
* "Az már kérdés" helyesen: az más kérdés,
2017. okt. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
54%
Bár nem kérdezted, de azt tudom javasolni, hogy arra az 1 hónapra menj el a munkaügyi központba regisztrálni, s ha jogosult vagy rá, akkor még álláskeresési támogatást is kaphatsz. A semminél az is több :-)
2017. okt. 18. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ez abból a szempontból nagyon nagy szívás, hogy én az új munkahely kezdési idejénél nyilván két hónap utáni kezdést adtam meg, és így ha elküldenek gyakorlatilag másfél hónapig is munkanélküli lehetek.. :/
2017. okt. 18. 10:02
 6/18 anonim ***** válasza:
54%
Ott írtam a 4-es válaszban a megoldást - addig beregisztrálsz a munkaügyi központba. Ha van az elmúlt 3 évben 360 nap biztosítotti jogviszonyod, akkor kaphatsz munkanélkülit is, akár 3 hónapra.
2017. okt. 18. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm!
2017. okt. 18. 10:26
 8/18 anonim ***** válasza:
Szólhatsz az új helyen is, hogy tudnál előbb kezdeni, nem biztos, hogy elhajtanak :)
2017. okt. 18. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
84%
Helytelenek a válaszok. A munkavégzés alól bármikor felmenthet a munkáltató, de a munkaviszony véget nem módosíthatja önkényesen, ergo munkabért adnia kell. Az Mt. nem tesz ilyesmit lehetővé, amit itt többen állítanak, a felmondási idő mindkét félre vonatkozik, akárki is mond fel. Te számítasz a fizetésedre, és fordított helyzetben, ha a munkáltató mondana fel, ő is számítana a munkádra, nem mondhatnád önkényesen, hogy te akkor holnaptól be sem jössz. Közös megegyezéssel természetesen bármikor megszüntethető a munkaviszony, de az más kérdés. Aki eddig válaszolt, az leírhatatná, milyen jogszabályra alapozza a válaszát.
2017. okt. 18. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
16%

#9, tessék parancsolni :-)


[link]


Felmondási idő 2017-ben, ha a MUNKAVÁLLALÓ MOND FEL rész vonatkozik erre.


Amit Te írsz, 9-es, az akkor lenne igaz, ha a munkáltató mondott volna fel.

2017. okt. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!