Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet erre mondani az...

Mit lehet erre mondani az ügyfélnek?

Figyelt kérdés

Olyan cégnél dolgozom, amelynek a szolgáltatását kötelező igénybe venniük a gazdasági társaságoknak és az egyéni vállalkozóknak. Havonta 1500 ügyfelet kell tájékoztatnom telefonon olyan információkról, amik mind benne vannak a velünk kötött szerződésükben. (Ha képesek lennének elolvasni és netán értelmezni is a leírtakat /nem bonyolult, jogi szakszövegre kell gondolni/, már nem is lenne munkám, úgyhogy valahol hálás is vagyok ennek a sok hülyének).


Szóval megy nekik a telefonos tájékoztató, és amikor rájönnek, hogy önhibájukból elba szarintottak bizonyos dolgokat, akkor a protokoll szerint emlékeztetnem kell őket, hogy az eljárások kötöttek, és ezeket tudomásul vették a szerződés aláírásakor. Ekkor jön a válasz, hogy "de hát kénytelen voltam". Mármint kötelezőek velünk szerződni, és elfogadni a feltételeinket.


Mit lehet erre válaszolni? Mégsem mondhatom, hogy bocs, de nem kötelező vállalkozni, vagy hogy nem lenne miről beszélnünk, ha elolvastad volna a kemény 2,5 oldalas szerződést, amit ezek szerint vakon aláírtál, és ha a Mein Kampf szövegéből idéztünk volna, te ahhoz is beleegyezésedet adtad volna...


A kollégáim szerint semmit nem kell erre mondanom, ha ezt nem fogják fel, de láthatóan engem ez zavar. :D


2017. okt. 18. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi a tököm ez, vmi kamara?
2017. okt. 18. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
36%

Hát, hónap végén érdemes lenne egy emlékeztető körlevél a te céged részéről. Ellenkező esetben én is úgy érezném, hogy a céged szándékosan nem tájékoztatja az ügyfeleiket -1500 ügyfél nehezen nevezhető figyelmetlennek. Ez inkább apróbetűs résznek tűnik, amivel még egy bőrt le akartok róluk húzni.


Talán azt valaszolnam, hogy sajnálom uram, én csak a feletteseim utasitasait követem, hogy még tudjak elni. Utána rövidre zarnam.

2017. okt. 18. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%

Tényleg, mi a franc ez? :D Nálunk pl. nincs ilyen szolgáltatás.

Esetleg maximum azt lehet mondani, hogy a szerződés aláírásával vállalták a benne foglalt kötelezettségek teljesítését valamint megismerték a szerződés tartalmát. Ok, egy dolog, hogy kötelező, de a szerződés attól még szerződés.

Vagy csak emlékeztesd a teendőjükre, valószínű egyszerűen tojnak rá.

2017. okt. 18. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%

A kollégáidnak igaza van.


Rájöhetnél, hogy nem azért kell ezt a protokoll szerint beolvasni, hogy a kis lelküket megnyugtasd, hanem hogy elvedd a kedvüket a pereskedéstől.


Képezd magad tovább a szakmában a "süketek és vakok párbeszéde" címszó alatt :P

2017. okt. 18. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

1, kamara nem lehet, mert az lóf.t se szolgáltat és nincs szerződés.


Nincs olyan, ami kötelező mindenkinek...

2017. okt. 19. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
71%
Én sem értem, 20 éve van egy kft-m de elképzelni sem tudom mi lehet ez, kamaránál sincs szerződés.
2017. okt. 19. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én erre azt tudom mondani, hogy igazad van, nm kötelező vállalkozni. csakhogy ez rád is igaz, nem kötelező ott dolgozni, vállalhatsz más munkát is.

Persze mondhatod te is amit ők, hogy dehát kell a pénz s ez tűnik legjobbnak. Na de itt megint felmerül a kérdés: neked az a munkád, hogy elmond az ügyfélnek nem kötelező vállalkozni, vagy az, hogy beolvasd nekik ezeket a szövegeket?

Mert ha ezért nem fizetnek, akkor értelmetlen ezt mondanod nekik.

Ha megtetted azt amit a munkaadó előirt, beolvastad a szöveget, akkor két dolgot tehetsz:

1. nem adsz választ hanem szépen elköszönsz leteszed a telefont. és hívod a következőt.

2. ha bizonytalan vagy benne, hogy ezt várja el tőled a munkáltató, akkor pedig tőlük kérdezed meg hogy ebben az esetben mit kell válaszolni, s ha mást mondanak, akkor onnantól kezdve aszerint járnak el.


Amúgy mennyit fizetnek ezért? Mert ha eleget, akkor engem is érdekel ez a munka. Mert való igaz engem is zavarna ha napi 8 órában segget kellene csinálnom a számból, de van az a pénz amiért megbékélnék ezzel a zavaró tényezővel.

2017. nov. 5. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!