Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Pályakezdőként multi, vagy...

Pályakezdőként multi, vagy kisvállalat, ha a szakmai fejlődés a cél?

Figyelt kérdés

Diploma megszerzése után van lehetőség nagy multinacionális céget választani, és kisvállalatot is. Mivel az egyetemi képzés nem elég jó az utóbbi időben, kifejezetten fontos, hogy megfelelő szakmai tapasztalatot sikerüljön szerezni, ezért én az első néhány évet beáldoznám arra, akár a fizetés, akár a más kárára, hogy jó alapokat tehessek le, hogy jó tudást szerezhessek, fejlődjek szakmailag minél nagyobb mértékben, ami majd később megtérül.


Ilyen esetben multit, vagy kisvállalatot érdemes választani?



2017. okt. 19. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Milyen szakterületen?
2017. okt. 19. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Villamosmérnök
2017. okt. 19. 22:04
 3/11 anonim ***** válasza:

Multi

De gyakorlaton nem voltál?

2017. okt. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Más jellegű tapasztalatokat fogsz szerezni.

Multinál megtanulod, hogy hogyan termel egy több országot lefedő érdekeltségekkel rendelkező vállalat, ahol a vállalati kultúrát sok esetben jelentősen befolyásolja a származási ország munkakultúrája, főként ha külföldi management irányítja a vállalatot. Ezeknél a cégeknél nem kell tartanod a piaci versenyből adódó problémáktól.

Külföldön döntik el, hogy honnan vegyetek alapanyagot, mit termeljetek és mennyit, és kinek adjátok el milyen áron. A feladat "csak" a gördülékeny termelés. Ha magyar a management akkor legfőbb gondjuk, hogy guruljon a bmw és a legújabb iPhone legyen a zsebükben.

Kisvállalatnál ahol általában a tulajdonos is belefolyik napi munkavégzésbe, megtanulsz küzdeni a beszállítókkal, harcolni a piaci részesedésért, kicsit zsiványnak lenni hogy a jég hátán is megélj. A szakmai fejlődésed nagyban függ a cég profiljától és a veled együtt dolgozó szakemberektől.

2017. okt. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Gyakorlaton multinál voltam, és egy nagy nulla volt, szinte csak adminisztrációs feladatokat adtak, amihez diploma sem kell, nem igazán volt alkalmam szakmai dolgokba beletekinteni.
2017. okt. 19. 23:15
 6/11 anonim ***** válasza:
20%

Én alapból azt vettem észre hogy nincs hatalmas különbség egy kisebb vállalat és egy multi között, legalábbis az én szakmámban.


Építőiparban dolgozom. Azt látom hogy a multi is azt jelenti hogy nevét adja egy kb kisvállalatnyi emberhez, akik néha még amatőrebbek mint az egyéni cégek.


Abban viszont jó a multi, hogy általában nagyobb, nevesebb munkákat kapnak ami jobban mutat egy későbbi önéletrajzban.

2017. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
24%

Nagz multit valasztanam:

-Flextronics

-Bosch

-Evosoft

-Mentor Graphics


Ezeket probald meg.

2017. okt. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Estádio de Felchút ***** válasza:
77%

Multi!

Multinál évekig el lehet lébecolni úgy jó fizetésért, hogy közben lófa**t nem csinálsz, de ami a legdurvább, hogy senki nem jön rá.

Ha meg meleg a pite, akkor vagy cégen belül felfelé buksz, vagy pedig átmész egy másik multihoz több pénzért.

2017. okt. 20. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Multinál évekig el lehet lébecolni úgy jó fizetésért, hogy közben lófa**t nem csinálsz, de ami a legdurvább, hogy senki nem jön rá. "


Ezt azért nem jelenteném ki általánosságban :) Én gépészmérnökként dolgoztam multinál, munkaidőben kb pisszenés nem hallatszott, mindenki mint egy robot, csinálta a dolgát, csak egérkattogás hallatszott, vagy ha skype/telefon beszélgetések angolul a külföldi mérnökökkel. Minden héten meeting volt, ahol részletesen el kellett mondani a főnöknek hogy mit csinálsz, hol tartasz, ezen kívül napi szinten nyilvántartották hogy haladsz a projekteddel. Ha egy nap mondjuk 5 perccel később jöttem be dolgozni, már félrehívtak egy tárgyalóba és jött a fejmosás. Szakmailag magas szintű és érdekes, de igazi lélekölő munka volt, sok kockával körülvéve, ami kiölte belőlem a lelkesedést. Utána dolgoztam kisvállalatnál is, oda imádtam bejárni, jófejek voltak a kollégák, családias volt az egész, viszont a fizetés meg a szakmaiság jóval gyérebb volt. Egyik sem az igazi. Most állami cégnél vagyok, fizetés is elég jó, munka sem vészes és a kollégákkal is jól kijövök, szóval ez eddig a legjobb.

2017. okt. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"Multinál évekig el lehet lébecolni úgy jó fizetésért, hogy közben lófa**t nem csinálsz, de ami a legdurvább, hogy senki nem jön rá. "


Pont ezt akarom elkerülni, kár, hogy nem olvastad el a leírásomat rendesen. Én minél több tudást szeretnék szerezni, és ez azzal jár, hogy csinálnom is kell valamit.

2017. okt. 21. 16:32
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!