Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha tappenzzen vagyok betegseg...

Ha tappenzzen vagyok betegseg miatt, postara boltba el lehet ugrani gyors?

Figyelt kérdés
Postara szaldtam le napkozben gyors es pont talalkoztam a fonokommel es nagyon csunyan nezett ram..
2017. okt. 20. 17:44
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
69%
Természetesen igen. A táppénz keresőképtelenség miatt jár, ráadásul egy adott munkakörre vonatkozik. Nem jelenti azt, hogy otthon kell ülnöd a 4 fal között. Nyugodtan eljárhatsz ügyet intézni, érdekes is lenne, ha mondjuk kaját sem tudnál venni magadnak.
2017. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
51%
Attól függ mivel vagy táppénzen. Mert ha pl műtét után vagy, pár nappal munka előtt nem hiszem hogy gond lenne, de ha ma mentél táppénzre pl influenza miatt az gyanús lenne.
2017. okt. 20. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
74%
Nem kötelező otthon ülnöd, persze tudni kéne mi a keresőképtelenség oka.
2017. okt. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Arcureggyulladas. Hetfo ota vagyok tappenzen.
2017. okt. 20. 17:55
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Tök mindegy, mi az oka, mert a munkáltató nem határozhatja meg, hogy kimehetsz-e az utcára táppénz alatt.
2017. okt. 20. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó, ez nem így van
2017. okt. 20. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Van olyan, hogy a cégtől ki megy valaki a munkavállalóhoz "táppénz ellenőrzésre". Ha azt tapasztalja, hogy pl.:lábtöréssel éppen biciklizel (extrém példa), akkor ennek következménye lehet.
2017. okt. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
A cégtől biztosan nem, egyrészt erre nincs joga, másrészt meg sem tudja ítélni (honnan látná hogy rákos, hasmenéses stb?). Keresőképtelenséget kizárólag orvos állapíthat meg, és csak a hatósági jogkörrel rendelkező másik orvos bírálhat felül.
2017. okt. 20. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
76%

# 6


De bizony, így van, a munkáltatónak nem áll jogában, hogy megtudja már magát a betegséget sem, főleg nem a részleteket. Nem rabszolgatartásban élünk, és nem is jobbágy a munkavállaló, hogy a munkáltató ellenőrizgesse, és megmondja, hogy hova járhat ki. A munkáltató vagy elhiszi az orvosnak a keresőképtelenséget, vagy kivizsgálást kér, amit hatósági jogkörrel rendelkező személyek elvégeznie.

2017. okt. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
27%
Hát azt azért hozzátenném, hogy apósomat a szívével kezelték aztán kiment az ellenőrzés hozzá, volt is meglepetés, ő meg épp a garázsban autót bütykölgetett... hát vonták is meg tőle a táppénzt egyből...
2017. okt. 20. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!