Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért él sokakban az a tévhit,...

Miért él sokakban az a tévhit, hogy gazdasági diplomával nem lehet elhelyezkedni és túl sok van az ilyen diplomával rendelkező emberekből?

Figyelt kérdés

Szerintem,saját tapasztalataim alapján, egyáltalán nincs gond az elhelyezkedési lehetőségekkel.


Nekem is ilyen végzettségem van.Jövőre kezdem Bécsben a mesterszakot hozzá.


Nyugat-Magyarországon,Budapesten sok jó állásokat meglehet fogni gazdasági diplomával, ugyanis sok az autóipari multi, amik sok kontrollert,beszerzőt,logisztikai tervezőt (nem operatív) igényelnek.

Sőt,én egyáltalán nem ismerek olyat, akinek gazdasági diplomája van és munkanélküli, olyat már igen, hogy nehezebben talált állást, mivel volt lehetősége válogatni és nyilván azt választja, ami jól fizet és jók a vállalati kultúra.


A másik, ha ilyen diplomája van az embernek és még képzi magát nyelvek terén, lerak egy jó mestert, akkor kényelmes élete lesz.



Az ország keleti részében vannak gondok az elhelyezkedési lehetőségekkel, de onnan még a mérnökök is átköltöznek ide vagy Budapestre.


A fizetési lehetőségekkel sincsen gond,én teljesen kezdőként, friss diplomásként kaptam bruttó 310-et +sok kafeteriát és egyéb juttatásokat.


Amit kizárok munkahely szempontjából az a közszféra,állami tulajdonú cégek.Előbbit azért, mert fizetés helyett aprópénzt ad,utóbbit azért, mert minden a nyalás-falásról szól és nem a teljesítményről.


2017. okt. 20. 20:12
 1/3 anonim ***** válasza:
A gazdasági diplomákat 2 részre lehet bontani. Vannak a tényleg keresett, matekos gazdasági szakok, mint az alkalmazott közgazdász,pénzügy,gazdinfo...ezek tényleg nagyon jó szakok. Viszont a kevésbé matekos, amolyan betekintő tudást adó szakok (pl gazdmen,marketing ) önmagukban nem sokat érnek, mivel ugye akinek nem megy a matek, az mind ezekre jön, márpedig a matek sokaknak nem megy, így a jelentkezők száma is magas ezekre a szakokra. Viszont ezek sem rossz szakok HA minimum KÉT NYELVET beszélsz felsőfokon.
2017. okt. 21. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nagyon sokféle gazdasági diploma és terület van, bizonyos ágakban tényleg nehéz elhelyezkedni.
2017. okt. 21. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azért, mert a raktárost ellátták más névvel, meg felosztották területre, az attól még raktáros meló.

Az igaz közgazdász meló nem az autóiparban van.

2017. okt. 22. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!