Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi legyek? Programozó vagy...

Mi legyek? Programozó vagy szobafestő? 18 vagyok.

Figyelt kérdés

2017. okt. 20. 21:47
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
66%
Árufeltöltő a Tesco-ban
2017. okt. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
52%
A szobafestők gyorsan előre tudnak jutni a ranglétrán, a 30-as, 40-es években is volt egy ilyen üstökösszerű karrierrel.
2017. okt. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Komolyan kérdeztem. Ne vicceljétek el.


Szeretem mind a kettőt. De persze mind a kettőnek van előnye hátránya.


Programozás:

- nem keres annyit, mint egy szobafestő

- nehezebb elhelyezkedni

- szükséges hozzá legalább egy BSC diploma, de inkább MSC

- angol középfok de inkább felső

- a jövő szakmája, viszont mindenki erre felé megy, tehát túl nagy lesz a verseny

- jobban szeretem, mint a szobafestést

- idősebb programozóként nagyon nehéz elhelyezkedni

- nem tesz jót az egészségnek(folyamatos ülés, szem, stb)


Szobafestő:


- jobban keres, mint a programozó

- talán könnyebben helyezkedik is el

- nem kell hozzá nagyon papír, így korán el lehet menni dolgozni

- fizikai munka, így karban tartja a testet

- a jövőben gyorsan elavulttá válhat, és robotok vehetik át a helyét

- lenézik

2017. okt. 20. 22:15
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

fizikai munka, így karban tartja a testet


Nem kis tévedésben vagy, ha azt gondolod, hogy napi 10-12 óra létráról festés és mérgező festékkgőzök beszívása karban tartja a tested.


Napi 60-90 perc edzés, az karbantart. A kemény fizikai munka tönkreteszi az izületeidet. A festékek sem túl egészségesek...


Azzal is vitatkoznék, hogy egy festő jobban keres. Igen, egy kezdő festő nyáron jobban keres, mint egy kezdő programozó. Csak télen kb. nincs meló. Meg a festő 50 évesen sem fog többet keresni (sőt, talán még kevesebbet, mert nem bír úgy és annyit dolgozni), míg egy senior programozó már simán többet keres, mint egy jó festő. Ha meg esetleg vezető státuszig viszed akkor nem is kérdés.

2017. okt. 20. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

1. Nem kell napi 12 órát melózni, elég csak 8-at. Nem kell megszakadni. A festékgőzök ellen pedig lehet védekezni. Télen is lehet munkát találni benne, legfeljebb nem annyit. De akkor a hiány belőle, hogy szerintem ezzel nem lenne gond.


2. Ma itthon egy festő simán megkeres 350-400 ezret feketén havonta. Egy kezdő programozó 200-nak már szerintem örül, ha persze meg van hozzá a megfelelő papírok és tapasztalat. Mert, ahogy hallom eléggé buktatók a fősulik. Ehhez képest egy festőnek nem kell tudnia semmit se.


3. A szobafestő 50 évesen - bár lehet nem annyit - fog dolgozni. Egy programozó 35 fölött gyakorlatilag szakmát válthat, de nem tud vezetői pozícióba kerülni.


Itt most nem akarom egyik irányba se ellökni a választást, csak a tényeket nézem. Szívem szerint programozó lennék, de az eszem azt súgja, hogy festő.

2017. okt. 20. 22:41
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

azt írtam volna, festő - de megláttam, hogy a másikat jobban szeretnéd így hát akkor azt kell választani.

Programozó viszont csak felsőfokon keres jól és végez érdekes munkát, a többiek számítógépes rabszolgák... akkor már jobb egy jó szakma.. Gipszkartonban (szárazépítő) nem gondolkodtál?

[link]

2017. okt. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy tanács, nem kell megfogadni.

Szerintem kezd el a programozást. És amig nem találod meg álmaid munkáját, leteszel egy okj-s szobafestő tanfolyamot. Igy mindkét szakmád meglesz.

Sose baj, ha több lábon áll az ember.

2017. okt. 20. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
75%
Villanyszerelő. Tesómnál nemrég 200+ ezret elkért egy 3-4 napos melóért. Igény mindig lesz rá és nem olyan könnyű jót + megbízhatót találni. Egyéni vállalkozóként jó sokat kereshetsz vele úgy, hogy nem kell halálra dolgoznod magad és magad osztod be, hogy mikor dolgozol.
2017. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

az előző jó tanács!

- itt meg egy kis ismertető film a szárazépítésről

[link]

2017. okt. 20. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 Estádio de Felchút ***** válasza:
83%

"A szobafestők gyorsan előre tudnak jutni a ranglétrán"


Felfelé a ketteslétrán.

2017. okt. 20. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!