Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Irodai munkáknál manapság...

Irodai munkáknál manapság mennyire elterjedt a rugalmas munkaidő?

Figyelt kérdés
2017. okt. 21. 08:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A valós rugalmas munkaidő (tehát amikor te döntöd el mikor dolgozod le a heti 40 órádat) nagyon ritka. Az, hogy egy-egy órát lehet itt ott csúsztatni (korábban jössz, előbb mész, napközben kiugrasz és majd ledolgozo9d, stb...) én úgy tapasztalom elég gyakori.
2017. okt. 21. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
95%
Sose értettem, hogy hogy lehet egy kalap alatt nevezni az összes irodai munkát. Annyira sok munkakört lefed ez a kifejezés, hogy értelme sincs. Gyakorlatilag bele tartozik a recepcióstól kezdve, a számítógépes adminisztrátoron keresztül, a mérnökön át a vezérigazgatóig mindenki. Ennek fényében lehetetlen erre érdemben választ adni. A saját példámat tudom leírni. Én mérnök vagyok, irodán dolgozom. Nálunk kötetlen munkaidő van. Én általában reggel fél 8ra járok be, de van olyan kollégám, aki 11-12 óra körül jelenik meg. Napközben is akkor megyünk el amikor akarunk, illetve ha egyáltalán nem megyek be, abból sincs probléma. Persze a munkát ettől még el kell végezni. De például a párom, aki szintén mérnök egy irodában, minden nap fix munkaidőben jár és napközben is csak kérvénnyel lehet eljönni, mert nála az igazgató a "csak akkor hiszem el, hogy dolgozol, ha bent vagy az irodában" típusú ember. Szóval vállalati kultúrától is erősen függ ez a kérdés.
2017. okt. 21. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én adminisztrátor vagyok, fix munkaidővel. El-elenged a főnök, de ritkán szabad csak ilyet kérni. Így orvosi vizsgálatokra, nem élelmiszert áruló és nem plázában működő boltokba, szervizbe és hasonló helyekre nehéz eljutni.
2017. okt. 21. 09:28
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem 7 és 9 között kell beérnem, minimum 15:00-ig bent kell lenni. 3 havi munkaidőkeret van. Szóval ezt tekinthetjük rugalmas munkaidőnek.
2017. okt. 21. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Mi elég sokan vagyunk többféle munkakörben, nagyjából minden ötödik ember jöhet rugalmas munkaidőben, többieknek meg van kötve.

Én a rugalmasba tartozom aminek két oka van:

-sokszor be kell jönni éjszaka és hétvégén

-nincs se főnököm se közvetlen felettesem

Annyi a lényeg, hogy a beléptetőkártyát nézik hó végén a bérszámfejtésen. A szerződésben foglalt óráim meg kell, hogy legyenek és kifizetik túlórának amikor többet voltam, de a munkakügyi törvénykönyvben irt számokat nem léphetem túl.

2017. okt. 21. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Két külön dolog a kötetlen és a rugalmas munkaidő.

Szerintem nem túl gyakori. Férjem programozó, náluk rugalmas a munkaidő.

De az olyan helyeken, ahol ügyfeleket fogadnak az irodában, ez általában már nem szokott lehetséges lenni.

2017. okt. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az adminisztrátorok többségénél pont az a cél, hogy a cég/iroda/főnök rendelkezésére állj, így ez az egyik olyan munkakör, ahol a kötetlen munkaidő nem nagyon játszik.
2017. okt. 22. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!