Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jellegű munka felelne...

Milyen jellegű munka felelne meg a tapasztalatomnak/ stressztűrő képességemnek?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Kérlek segítsetek, brainstormingoljunk egy kicsit, szerintetek milyen munka való nekem :)


Infók rólam:

- 27 éves nő vagyok, Budapesten élek (nemrég költöztem ide)

- nagyon szorgos és barátságos, kissé fiús nőszemély vagyok, általában férfiakkal jobban tudok együttdolgozni

- középfokú angol illetve középfokú német nyelvtudásom van (folyékonyan beszélek, és mindig értik is, de szóban – lányos zavaromban - sok a nyelvtani hibám, ami pl. egy multis helpdesk-en nem megengedhető)

- internetes alkalmazásfejlesztő végzettségem van, sajnos vidéken nem tudtam elhelyezkedni ebben, tehát 6 éve csak felejtettem

- van viszont 6 év munkatapasztalatom, gyárakban dolgoztam, mint: logisztikai ügyintéző, gyártáselőkészítő, műszaki kereskedelmi menedzser. Vállalatirányítási rendszerek és egyéb szoftverek használata az erősségem.

- és akkor a lényeg, van egy nagyon rossz tulajdonságom, nem bírom a stresszt :( nagyon nem… eddig másfél-két év után mindig kicsinálódtam a munkahelyen, és otthagytam. Nagyon szeretek dolgozni, és elégedettek szoktak velem lenni, de a nyomást extrém módón nem bírom. Példa: nálam van egy vevő, professzionálisnak kell lenni szakmailag-nyelvileg stb., hiszen a drága kolleginák ilyenkor mindig ráérnek ugye és nagyon kritikusan figyelnek, hogy aztán a hátam mögött a főnöknek jól megkritizáljanak; közben csöng a telefon, hív egy másik vevő – kötelező felvennem – sürgős kérése van, ugyanis nem lett kiszállítva az áru, kiabál és cinikus, engem szétesz az ideg, kimegyek a folyosóra, ott meg a főnökék állnak, nincs mese, ott kell lefolytatni a beszélgetést, leteszem, főnökék faggatnak (miért nem lett időben legyártva stb.), milyen AZONNALI intézkedéseket tegyek meg – a vevőmnek meg már mennie kellene… ez csak egy momentum, és ezek halmozódnak. Ilyenkor elkezd a kezem remegni, izzadok, úgy érzem elájulok… kicsivel később jön a hasmenés, huzamosabb stresszes idő után kijön a refluxom azzal a jól ismert agyonvertség érzéssel és inszomniával, éjszaka rángatozó lábbal... Nyugtatókat is szedtem, de kis adagban semmit nem ért, nagy adagban meg gázos szitukat produkáltam. Most természetes úton stresszcsökkentek, de annyira minimális javulást érzek... Egyszerűen ilyen vagyok sajnos, ezt örököltem/”drága jó apám” ezt nevelte belém.

- tehát olyan munkát szeretnék, ahol kell az agyat használni, de nincs nagy ill.többirányból is érkező nyomás (raktár cseszeget, a vevő, a kamionos, a határdők stb.)… most 250ezret keresek nettó az agybajjal, de megelégednék én nettó 160-170 ezerrel is, csak ne kelljen már többé gyomorgörccsel munkába menni :(

Nyilván sokat gondolkodom, hogyan érhetném el a számomra, hogy egészséges, szerethető munkahelyet találjak magamnak, de reménykedek, hogy tudtok olyat mondani, ami még nem jutott eszembe. Előre is köszi :)



2017. okt. 24. 01:01
 1/7 anonim ***** válasza:

"internetes alkalmazásfejlesztő végzettségem van"


Milyen nyelvekhez értesz?


"sok a nyelvtani hibám, ami pl. egy multis helpdesk-en nem megengedhető"


Hahaha, dehogynem :D Meg amúgy is, ne te akard már eldönteni a munkaadó helyett, hogy mi kell neki.

2017. okt. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Nem kell túlragozni. Közszféra.
2017. okt. 24. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Szerintem nem az a megoldás, hogy sza.rabbul fizető munkahelyet próbálsz keresni. Az én tapasztalatom az, hogy minél kevesebbet fizetnek valahol, annál trágyább, stresszesebb a munkahely, ráadásul mivel sosincs pénz semmire, a magánéleted is.

Ez halmozottan igaz a közszférára.

Hiába hiszik azt egyesek, akik csak kívülről látták, hogy ott csak lógás van.

Van olyan is, meg van olyan része is, ahol a beledet is kihajtják fillérekért - ha nem a főnökség, majd az ügyfelek.

2017. okt. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1: HTML, CSS3, Javascript (JQuery), PHP, MySQL. Valamikor jól ment, de 6 év alatt úgy érzem, hogy az egész tudás 80%-át elfelejtettem. Szinte elölről kellene kezdeni.


A nyelvtani helyességet nem én találtam ki... voltam már két multis helpdesk-es állásinterjún, rossz igeidőt használtam stb. és azt mondták, hogy ők megkövetelik a nyelvi igényességet. Lehet, hogy valahol lejjebb adják, de nekem ez mostmár nem is megfelelő munka, mert nem igényel tapasztalatot.


#2 Erre én is gondoltam!


#3 Nálam eddig az volt igaz, hogy minél több pénzt adtak, annál jobban kihajtották a belem. Ezt a fordított arányosságot még nem láttam senkinél, pedig logikus, amit írsz. Első nem diákmunkás munkahelyem a közigben volt fél évig, havi 60ezret kaptam csak, de cserébe baromi nyugis munkakörülményeket kaptam. Akkor még a szakmám sem volt meg, első munkahelynek tökéletes volt. Előtte diákmunkában ugyanennyi pénzért dolgoztam szalagon iszonyatos körülmények között (a műszakvezető fellökött, mikor útban voltam, mindenki ordibált, és állandóan cseszegették a diákokat, hogy miért veszik el a felnőttektől a munkát stb.).

2017. okt. 24. 13:45
 5/7 A kérdező kommentje:
És persze köszönöm a választ mindenkinek! :)
2017. okt. 24. 13:48
 6/7 anonim ***** válasza:
74%

Egyes vagyok. Állj neki ismételni, és új frameworköket, technológiákat megtanulni. Php-t felejtsd el, elég a html-css-javascript vonal. Frameworknek angular, bootstrap amit érdemes megnézni, később nodejs is, de az már backend, első körben elég a frontend.


Net tele van anyagokkal, edx.org, coursera.org ingyenesen elvégezhető tanfolyamokkal, neves egyetemekről. Pár hónapot beleraksz, és minimum nettó 250-ért találsz helyet, 1-2 év múlva meg ugrasz 300-400-ra. 4-5 év után, ha kiképzed magad fullstackre is (nodejs, nosql adatbázisok), akkor annyit kérsz el, amennyit nem szégyellsz.


Sokat interjúztattam infós céghez, siralmas a felhozatal, egyetemet végzettek is segghülyék. Döbj össze pár demo oldalt, tedd ki githubra, és két kézzel fognak kapkodni utánad. Főleg mert nő vagy, és sok cégnél policy a "sokszínűség".

2017. okt. 24. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, amit írtál, jó kis motivációt adtál! :)
2017. nov. 3. 15:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!