Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A külső/stílus szerintetek...

A külső/stílus szerintetek mennyiben járul hozzá, a sikeres karrier felépítéséhez?

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra, hogy én pl azt "tanultam", hogy az, hogy ez a látszatok világa. Nem az számít milyen vagy, hogy ha félős vagy, tartózkodó, szégyellős, az nem számít. Az számít, hogy mit látnak. Ezt nem kell látniuk.


Például, ha azt látják, hogy ez egy talpra esett erős ember vagy nő, akkor az számít.


A teljesítmény, szakértelem szintjén számít ez szerintem.

nem vehetsz fel akármit, mert akkor sokkal könnyebben lenéznek. Nem állhat akárhogy a hajad, mert akkor nem emeli ki az arcod.


Bocs, lehet, hogy ez nem fontos kérdésnek tűnik, de épp arra, akarok rávilágítani, hogy de szerintem az, és sokan nem használják ki. és ez hátrány a versenyben.


Nektek mennyire számít? Ti gondoltatok már erre? Mit gondoltok erről?



2017. okt. 24. 21:42
 1/5 A kérdező kommentje:

vonatkozik ez a hangvételre is. Nem mindegy, hogy csendesen nyögősen beszélsz, mondjuk egy férfi, vagy a hangod erős, kemény, mégis szolid.


A hajad nem jól fésülten kell álljon.(oldalt fésülve és kész, vagy a legegyszerűbb módokon). Hanem sugároznia valamit. Amit szeretnél, hogy lássanak rajtad. Tartást.



Nem lehet a ruhád lezser, semmit mondó színű, lejárt, vagy komolytalan. Sugároznia kell ennek is valamit. Stílust, formát, tartalmat, hogy feltűnő legyen.


tehát csak azt akarom mondani, hogy az én tapasztalatom, hogy az is egy előny az ember karrierjében, minden más mellett, ami szakmai, ha egy feltűnő és kifinomult jelenség.

Mint valaki aki ezzel nem törődik.


és azt szerettem volna, ha ugyanerről elmondanátok amit gondoltok.

2017. okt. 24. 21:47
 2/5 anonim ***** válasza:

Mindennel egyetértek, amit leírtál. Egyébként az élet minden területén fontosak ezek a dolgok.

Viszont a papír is, hiszen ha mondjunk jelentkezel egy állásra és megnézik a CV-t az alapján hívnak be. A személyes interjúnál meg kialakul egy kép és persze nyilván két kb. egyforma jelölt közül, azt veszik fel, akik ezek a dolgok jobban megvannak.

2017. okt. 26. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem köntörfalazok, egyenesen hánynom kell ettől a közegtől, metodikától, elvektől amiket itt leírtál. Jóformán menekülök előle.

Soha nem szeretnék ennek a kirakat cirkusznak a részese lenni és sajnos a véleményem is megvan arról, aki ez alá rendeli magát. Eleve az egész elburjánzott vadkapitalista versengést megvetem. Szóval ez nem meglepő.

Én annak megfelelően öltözök, amilyen képet ÉN szeretnék elérni általa. Nem munkaügyi céllal, nem színházi felvett szerep tökéletesítese gyanánt. Olyan outfitben vagyok amiben ÉN érzem jól magam. Amiben önmagam vagyok.

Megkaptam már, hogy komolytalan vagyok ezáltal (a saját bőrömön tapasztaltam, hogy az étteremben az öltönyöst komolyabban vette a pincér, sőt, nyalta a seggét. Nekem ez nem kell.) És egyébként sem egy piaci termékként élem az életem. Nem a piac határozza meg miképpen öltözzek.

Úgy gondolom csak a szaktudásom számít, valamint a hozzáállásom az adott munkához. Tagja vagyok egy politikai csoportnak, az elveink és céljaink között szerepel a blind audition támogatása is. Szerintem ez módfelett sok dolgot elárul:)

2017. okt. 26. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Ezzel semmi baj nincs is, csak ez nem mese világ. Sajnos nem a nagy emberbarátság ami előre visz. Ha szabad vagy akkor felelősséged is van. Ebben vélhetően az természetes, hogy ez egy verseny ahogy írod. Nem szeretni kell, hanem megfelelően versenyezni. Úgy is fel lehet fogni, ahogy te mondod, és cselekedni. De hát ez nem kívánság dolga. Akárkit, alias akárkit nem fognak figyelni. Ahhoz lenni kell valamilyennek, hogy elismerjenek a világban. Ha azt akarod persze.
2017. okt. 26. 20:51
 5/5 A kérdező kommentje:
Egyébként politikai karrierhez ugyanúgy hozzátartozik mindaz amit leírtam. Nem mindenkinek megy, hogy akárhogy néz ki elismerjék. Folyamatos innovációra van szükség. Ugyanaz az üzleti életben az én területemen.
2017. okt. 26. 20:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!