Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan munka ahol 1 hétig...

Van olyan munka ahol 1 hétig ( vagy egy meghatarozott ideig) kell menni utána pedig ugyanannyi időre nem?

Figyelt kérdés
Ha rendesen dolgoznék semmi szabadidőm nem lenne, úgy meg nekem nem éri meg, inkább leszek csóró minthogy szarrá dolgzzam magam.

2017. okt. 26. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Mikor 24 órás szolgálatban voltam NAV (igenigen, legalább megismertem az ellenséget:D) és utána pedig biztonsági őrként ugyanígy, akkor volt olyan hónap, hogy a beosztás így jött ki. Volt, hogy 5-6 napot is otthon voltam egyhuzamban. Persze túlóra pénzem nem lett, de volt szabadidőm. Azóta szakmává evolváltam a hobbim és szabadúszó vagyok benne. Ha tényleg jó vagy abban amit csinálsz, ráadásul jól gazdálkodsz a pénzzel, itt is kivitelezhető hasonló dolog. Például lecsapsz a legtöbb lehetőségre, majd abból a pénzből élsz még egy hétig nem teljesítesz megbízást. Ám ott a kockázat, hogy nincs rá garancia, hogy utána a „dolgozós” héten lesz meló! Szóval ügyesen kell ezzel a módszerrel bánni. És legyen megtakarításod emögé, hogy ne hónapról hónapra, hétről hétre élj. Nem kompatibilis ez a módszer ezzel.
2017. okt. 26. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én is így gondoltam ahogy te, vagyis a szabad élet volt fontosabb. Aztán rájöttem hogy pont az jár magasabb életszínvonallal és nem pedig a bél kidolgozása.


Amelyik országban van aranyrög, ott fémdetektorral sokan keresgélik és jól megélnek belőle. Ebben az esetben is szabadon beosztható az idő.

Például ez a fiatal pár az ausztrál aranyásásuk eredményét is közzé tette:

[link]

A képek ennek a videónak a végéről lettek összevágva:

Gold Prospecting Leonora - Western Australia

http://www.youtube.com/watch?v=IXSUlVFockk

3 hét alatt 63 gramm az szerintem nem semmi. Van ahol színaranyként veszik át, és akkor 6-700 000 Ft körül van. Egy hazai közmunkás is kapirgál ennyit, csak ő a tizedéért.


Ha van a rokonságodban vagy az ismerőseid közt egykori gazdálkodó meg föld, akkor bizonyos növények letermesztése is egy szabad tevékenység a sajátodban. Például olajtök magva, pecsétviasz gomba mint gyógygomba (bár azt helyiségben termesztik), spárga, stb. Dolgoztam a szülői gazdaságban és olyan jól éreztem magam ott hogy hozzá képest a mérnöki állás is trágyadomb és ezt komolyan mondom.

2017. okt. 26. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

utolsó:

El vagy te nagyon tévedve, 10e forint körül van a színarany grammja és a rögöt nem veszik át ennyiért.


Tehát az Ausztrálok jóesetben ketten kerestek 3 hét alatt 600e-t úgy, hogy Ausztráliában kb. ennyit keresett volna egyikük ha a Mekiben felszolgál. És ahhoz semmi sem kell, nem alszol a vadonban a kígyók között, nem döglesz meg és nem kell hozzá több százezres felszerelés sem...

2017. okt. 26. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Mosonmagyaróváron pl.: a Nolato ilyen. 3 nap meló majd 3 nap szabad. 2 műszak van és 12 órázni kell. Operátorként a nettóbér 120.000-150.000 ft körül van (területtől függ) + 30.000 ft cafeteria.
2017. okt. 27. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!